Бепантен — мазь: для самої ніжної шкіри

Бепантен — це препарат для зовнішнього застосування, випускається він в тому числі і у вигляді п’ятивідсоткової мазі. Мазь бепантен має регенеруючі (відновлює цілісність тканин) і метаболічними (покращує обмін речовин) властивостями, живить шкіру, сприяє її швидкому загоєнню і відновленню, збільшує міцність колагенових волокон, які утворюють у шкірі підтримуючий каркас.

До складу Бепантен входить провітамін В5 (пантотенова кислота), а вітаміни групи В є енергетиками, тобто вони входять в біохімічні процеси, в результаті яких виходить енергія, необхідна для обміну речовин в клітині. Бепантен бере участь також у синтезі деяких речовин, які беруть участь у передачі нервових збуджень, кортикостероїдів (вони знімають запалення) та інших біологічно активних речовин.

Мазь бепантен для дітей

Лікарська форма Бепантен у вигляді мазі розроблена з урахуванням стану дитячої шкіри (у тому числі шкіри новонародженої дитини) та ніжної шкіри молочної залози жінки для щоденного догляду, лікування та попередження їх можливих пошкоджень.

У грудних дітей бепантен активно лікує і попереджає появу попрілостей і пелюшкового дерматиту, дбайливо відновлює стан розтертої та подразненої шкіри, невеликі садна і невеликі запальні процеси. Для лікування такої шкіри мазь бепантен наносять кілька разів на день на уражені ділянки шкіри тонким шаром. Для профілактики попрілостей мазь досить нанести на природні складочки шкіри один раз на добу. Постійно при сповиванні краще користуватися кремом бепантен. При виході на свіже повітря в осінньо-зимовий період на шкіру обличчя маленької дитини можна нанести легкий шар мазі бепантен, вона захистить шкіру від морозу і вітру.

Бепантен для лікування травм сосків

Для лікування тріщин, саден і потертостей сосків молочних залоз мазь бепантен наноситься тонким шаром після кожного годування. Перед нанесенням мазі молочну залозу треба помити теплою водою. Мазь добре всмоктується, до наступного годування її не залишається на шкірі, до того ж вона має гіпоалергенні властивості. Тим не менш, перед годуванням груди варто ретельно, але без мила вимити водою. Під дією мазі шкіра стає більш пружною і еластичною, тріщини і садна швидко затягуються, зменшується почервоніння ареоли і больові відчуття під час годування. При цьому мазь не робить негативного впливу ні на жінку, ні на дитину, навіть якщо потрапить в його організм.

Гінекологи призначають мазь бепантен для лікування ерозій та інших дефектів шийки матки. Мазь закладають у піхву кілька разів на день, і під її впливом поступово відновлюється епітелій слизової оболонки шийки матки.

Бепантен при трофічних порушеннях тканин

Добре допомагає мазь бепантен при трофічних порушеннях тканин, що виникають на тлі різних захворювань кровоносних судин, наприклад, на тлі тромбозу та запалення вен, запустеванія артерій нижніх кінцівок. Всі ці процеси призводять до того, що тканини отримують недостатню кількість поживних речовин і кисню. Бепантен, швидко всмоктуючись у шкіру, включається в обмінні процеси і сприяє отриманню додаткової енергії, що прискорює всі обмінні процеси в уражених клітинах. При лікуванні цих захворювань мазь бепантен наноситься тонким шаром на поверхню шкіри кілька разів на день. Поліпшення стає помітним через кілька днів.

Деякі шкірні захворювання вимагають тривалого застосування кортикостероїдних мазей, з часом це призводить до атрофії (зменшення в обсязі) ділянок шкіри, де мазь постійно застосовується. Для відновлення зовнішнього вигляду, пружності та еластичності шкіри на таких ділянках допоможе мазь бепантен, її наносять на такі ділянки кілька разів на день тонким шаром.

При дрібних хірургічних втручаннях (видалення родимок, бородавок) для того, щоб прискорити процес загоєння хірурги призначають мазь бепантен. Під дією Бепантен післяопераційні рани затягуються набагато швидше.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.