Бепантен — інструкція: відновлює шкіру

Бепантен — це препарат, який відновлює обмінні процеси в шкірі і її цілісність. Він діє м’яко і майже не має протипоказань, тому знайшов широке застосування для догляду за шкірою новонароджених дітей, а також для загоєння тріщин сосків у годуючих мам.

Механізм дії Бепантен

Бепантен (діюча речовина — декспантенол) — це лікарський препарат для зовнішнього застосування, який випускається швейцарською фармацевтичною фірмою Байєр у вигляді мазі, крему і лосьйону. Випускається також бепантен плюс, який крім Декспантенол містить антибактеріальний засіб хлоргексидину дигідрохлориду. Крем бепантен плюс не жирний, не липне до шкіри, пригнічує життєдіяльність бактерій, наявних зазвичай на шкірі або що потрапили на шкіру в результаті забруднення рани. Крім того, завдяки охолодному дії, він виробляє знеболюючий ефект. При нанесенні на поверхню рани захищає від інфекції, сприяє загоєнню.

Декспантенол або провітамін В5 є похідним пантотенової кислоти, в організмі він перетворюється в пантотенову кислоту і бере участь в обмінних процесах в якості коферменту. Результатом поліпшення обміну речовин є стимуляція процесу відновлення тканин. Механізм дії пантотенової кислоти заснований на нормалізації обміну речовин в клітинах шкіри, що сприяє збільшенню міцності колагенових волокон (вони знаходяться в середньому шарі шкіри і тримають шкіру у вигляді каркаса) і надає легкий протизапальний ефект. При ушкодженні тканин потреба в пантотенової кислоті різко збільшується, вона бере участь в самих різних біохімічних процесах, прискорюючи їх і тим самим відновлюючи пошкоджені тканини. Пантотенова кислота сприяє зростанню верхнього шару шкіри і відновленню слизової оболонки. Бепантен пом’якшує і заспокоює подразнення шкіри, викликані водою, милом та іншими гігієнічними засобами.

Бепантен робить і деякий протизапальну дію. Він випускається тільки у вигляді зовнішніх засобів, тим не менш, властивості препарату дозволяють йому повільно проникати в глибокі шари шкіри. Бепантен крем добре вбирається, попереджає пересихання шкіри, шкіра після нього не має жирного блиску, стає більш пружною і еластичною. Це дозволяє застосовувати крем для щоденного догляду за шкірою дітей першого року життя і годуючих мам. Особливо позитивний вплив бепантен надає при лікуванні опіків. Він зменшує запальний процес, сприяє більш швидкому відновленню тканин, зменшує біль і набряк. З організму бепантен виводиться з сечею і калом в основному в незмінному вигляді.

Бепантен чудово себе зарекомендував при лікуванні дерматитів у новонароджених і дітей перших місяців життя Він показаний при самих різних пошкодженнях та захворюваннях шкіри.

Показання та протипоказання для застосування Бепантен

Мазь та крем бепантен застосовують:

 • для догляду за шкірою новонародженої дитини і дитини перших місяців життя — профілактика пелюшкового дерматиту (пітниці) і попрілостей;
 • для догляду за молочними залозами годуючих матерів — профілактика тріщин і садна сосків;
 • для лікування поверхневих ран на шкірі у вигляді саден, порізів, потертостей;
 • для лікування мікротравм на шкірі, які можна помітити тільки при подразненні шкіри в цій області, тим не менш, вони є воротами для інфекції;
 • для лікування ерозій шийки матки — крем або мазь вводять з тампонами кілька разів на добу, це сприяє відновленню нормального епітелію в області шийки матки.
 • Крем бепантен плюс призначають:

 • при загрозі попадання в невеликі ранки інфекції, наприклад, при саднах, різаних ранах і опіках на руках, якщо ними постійно потрібно щось робити;
 • при інфікованих ранах, опіках, відмороженнях — пригнічується життєдіяльність збудників інфекції з одночасним відновленням тканин;
 • при тріщинах і саднах сосків у годуючих матерів;
 • при трофічних виразках і пролежнях;
 • у складі комплексної терапії операційних ран для попередження і лікування інфікування.
 • Протипоказаний бепантен при індивідуальній непереносимості його компонентів. Бепантен плюс протипоказаний також для обробки ран в області вушної раковини, при глибоких і дуже забруднених ранах (в цьому випадку він не допоможе, потрібно первинна хірургічна обробка рани). Крем бепантен плюс можна використовувати при вагітності та годуванні дитини грудьми, але слід обмежити обсяг його нанесення на шкіру.

  Побічних ефектів і передозувань при застосуванні Бепантен і Бепантен плюс не виявлено, крім алергічних реакцій.

  Бепантен і бепантен плюс — ефективні та безпечні лікарські препарати, які практично не мають протипоказань.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.