Бели: патологічні виділення

загрузка...

Одна з найбільш частих скарг жінок, які звертаються до гінеколога — біли . Білі можуть турбувати не тільки жінок, але й дівчаток. Самостійно досить важко, практично неможливо визначити походження білей. Як правило, вони завжди супроводжуються додатковими ознаками, на які пацієнтка може просто не звертати уваги. Найчастіше білі є симптомом серйозного гінекологічного захворювання (ендометрит або піосальпінкс), яке треба лікувати довго і докладно.

Що таке білі?

Бели — це патологічні виділення зі статевих шляхів. Нормальні, або фізіологічні виділення — прозорі (склоподібні), а їх добовий обсяг не перевищує одного мілілітра. Патологічні білі — це надмірні і незвичайні по характеру виділення. Білі можуть бути як рідкими, так і густими і тягучими. Колір залежить від причини, що обумовило появу білей: зеленуваті, жовтуваті, молочні або з домішками крові. У нормі виділення зі статевих шляхів можуть бути кілька посилені під час вагітності, в післяпологовому та пубертатному періоді, а також під час сексуального контакту.

Причини виникнення білей

Причини появи патологічних виділень із статевих шляхів різноманітні:

 • інфекційні та паразитарні захворювання статевих органів;
 • пухлини і пухлиноподібні утворення;
 • випадання матки і піхви;
 • соматичні захворювання (цукровий діабет, туберкульоз, хвороби крові та кровотворних органів);
 • розриви промежини;
 • тривале носіння вагінальних кілець (песаріїв);
 • недотримання інтимної гігієни;
 • травматичні пошкодження статевих органів;
 • термічні та хімічні опіки.
 • Класифікація білей

  За своїм походженням білі підрозділяються на:

 • вестибулярні;
 • вагінальні;
 • шийкові;
 • маткові;
 • трубні.
 • Вестибулярні білі

  Вестибулярні білі пов’язані з посиленою секрецією залоз вульви, як правило, сальних. Вестибулярні білі є характерною ознакою вульвітов у дівчаток, але зустрічаються і в дорослих при цукровому діабеті, бартолініті (запалення великої залози піхви), недотриманні особистої гігієни.

  Вагінальні біли

  Вагінальні білі зустрічаються найбільш часто з усіх видів Белей і є результатом пропотівання рідкої частини крові з дрібних судин у піхву, дратуючи його слизову оболонку. Виникають внаслідок механічного, термічного або хімічного травмування (наприклад, спринцювання гарячими розчинами або оцтовою кислотою). Вагінальні білі є основним симптомом кольпітів (вагінітів).

  Шийкові білі

  Шийкові білі виникають при патологічних станах шийки матки: запалення шийки матки (цервіцит) різної етіології (гонорейної, хламідійної та іншого). Нерідко Шийкові білі є наслідком туберкульозу, ендокринних захворювань і іншого. За характером Шийкові білі, як правило, слизові, але можуть бути з гнійними домішками при гострих цервіцітах (гонореї). При наявності поліпа цервікального каналу Шийкові білі набувають сукровичні характер. У випадку раку шийки матки білі набувають колір «м’ясних помиїв» (суміш крові з частинками розпадається пухлини).

  Маткові білі

  Маткові білі зазвичай з’являються при запальних захворюваннях слизової оболонки матки (ендометритах), а також в результаті пухлин (міома матки, рак матки) і пухлиноподібних утвореннях (поліпи та інші). Гнійні білі є ознакою гострого ендометриту, при хронічному процесі білі стають водянистими і рясними. Рак матки проявляється белями червоно-бурого кольору з неприємним запахом (у стадії розпаду пухлини).

  Трубні білі

  Трубні білі є свідченням поразки маткових труб. При запаленні труби кінець, що виходить в черевну порожнину найчастіше схлопивается, а матковий відділ звужується. В результаті цього вміст туби (серозне або гнійне) починає накопичуватися в її просвіті, а потім невеликими порціями виливатися в матку, а потім у піхву. При раку маткової труби білі водянисті, нерідко з домішкою крові.

  Симптоматика білей при кольпітах

  Бели, як правило, супроводжуються свербінням і палінням вульви і піхви (внаслідок подразнення). Характер білей при кольпітах залежить від збудника запального процесу. При трихомоніазі білі пінисті, рідкі, з різким, неприємним запахом. Молочниця проявляється сирнистий, крошковідних виділеннями білого кольору. Бактеріальний вагіноз характеризується рясними, жовтуватими виділеннями з рибним запахом. Відмітною ознакою гонореї є зелені (гнійні) і тягучі виділення.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.