Базірон — інструкція: застосовувати тривало

Фармацевтичної компанією лабораторія Галдерма СА (Швейцарія — Франція) випускається гель для зовнішнього застосування базірон різної концентрації. Гель знайшов широке застосування при лікуванні вугрової висипки, особливо у підлітків. Правильне застосування базірон має особливе значення.

Чому з’являються вугри на шкірі

Угри на шкірі часто з’являються в підлітковому віці, але у деяких людей вугри зустрічаються і в зрілому віці. Початкової причиною появи вугрів є підвищений вміст чоловічих статевих гормонів андрогенів (наприклад, тестостерону), яке зустрічається, як у юнаків, так і у дівчат. Під впливом гормонів шкірне сало змінює свій хімічний склад і стає в’язким. Крім того, гормони стимулюють вироблення шкірного сала і злущування поверхневий клітин шкіри. Змішуючись з в’язким шкірним салом, злущені клітини шкірного епітелію забивають пори, після чого зверху покриваються пилом і виглядають як некрасиві чорні крапки (комедони). У закупорених шкірних порах починає розмножуватися інфекція, яка призводить до появи на поверхні шкіри гнойничковой висипки — юнацьких вугрів.

Велике значення в розвитку вугрової висипки має стан імунітету. Якщо імунітет знижений, то юнацькі вугрі можуть переходити в вугри зрілого віку. Якщо ж зберігається нормальний імунітет, то в більшості випадків організм справляється з вуграми і після 20 років вони, як правило, зникають.

Механізм дії базірон

Базірон (правильно базірон АС, діюча речовина — бензоїл пероксид) — це гель для місцевого застосування при вугрової висипки. Різними фармацевтичними фірмами випускаються аналоги базірон — десквам, окси, бензоїлу пероксид, продерм, екларан.

Базірон випускається у вигляді гелю різної концентрації і володіє антибактеріальними і кератолітичними (тобто здатний розчиняти мертві клітини шкіри) властивостями. Крім того, він покращує постачання шкіри киснем, що сприяє швидкому зменшенню запальних явищ. Базірон також сприяє зменшенню секреції сальних залоз, в результаті чого зменшується число комедонов і вугрів.

Базірон вважається засобом для лікування вугрів, тим не менш, його застосовують і при деяких інших захворюваннях. Наприклад, помічено, що він сприяє прискоренню загоєння трофічних (обмінних) виразок нижніх кінцівок.

Базірон проводиться у вигляді 2,5%, 5%, 10% гелю для зовнішнього застосування.

Кому і як можна застосовувати базірон

Базірон застосовують для лікування вугрового висипу — це його основне призначення. Використовують базірон і для відновлення шкірних покривів при трофічних виразках нижніх кінцівок різного походження — під дією базірон відбувається поліпшення постачання тканин киснем, що сприяє більш швидкому відновленню тканин. Найчастіше такі трофічні порушення виникають при венозної недостатності.

Перед застосуванням базірон ретельно очищають шкіру. Наносять гель точково, безпосередньо на вугрі і комедони, намагаючись, щоб базірон не потрапив в очі, на губи і в рот. Процедури роблять від одного до трьох разів на день. Ефект від застосування базірон з’являється тільки через місяць регулярного застосування, максимальний ефект — через три місяці. Базірон може викликати сухість і лущення шкіри, в такому випадку концентрацію гелю міняють на більш низьку.

Протипоказання і побічні ефекти, які можуть виникати при застосуванні базірон

Протипоказано застосування базірон при підвищеній чутливості до його компонентів, наприклад, при появі почервоніння і сильного лущення шкіри в місцях його застосування. Не можна застосовувати базірон і при порушенні цілісності шкіри.

Заборонено застосовувати базірон при вагітності та годуванні дитини грудьми — він частково може всмоктуватися в кров і виділятися з грудним молоком. З цієї ж причини базірон не дозволяється застосовувати дітям до 12 років.

Побічні ефекти у базірон зустрічаються досить рідко, зазвичай препарат добре переноситься. Але бувають випадки, коли він викликає надмірну сухість шкіри, сильне лущення і почервоніння. Алергічні реакції також можливі — це кропив’янка, набряк шкіри, алергічний дерматит (висипи у вигляді пухирів на шкірі). Іноді в місці застосування базірон виникає знебарвлення волосся.

При лікуванні базірон слід берегти шкіру від сонячних променів — це може викликати її роздратування і лущення.

Не слід застосовувати на тлі курсу лікування базірон різні лікарські засоби (в тому числі рослинного походження), здатні ще більше підсушити шкіру, наприклад, будь-які спиртовмісні засоби. Такі засоби можуть викликати сильне подразнення шкіри, що призведе до скасування всіх лікарських препаратів.

Базірон — ефективний лікарський засіб тривалого застосування, яке зможе позбавити від вугрів на тривалий час.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.