Базірон — гель, який дозволить позбутися вугрів і комедонов

загрузка...

Базірон АС виробляється у вигляді гелю в концентрації від 2,5 до 10%. Цей препарат вимагає тривалого курсу лікування і правильного застосування — в такому випадку ефективність його досить висока, базірон дозволяє позбутися від вугрів і камедонов на довгий час.

Як діє гель базірон на шкіру

Гель базірон (діюча речовина — бензоїл пероксид) має протимікробну дію і розчиняє відлущені мертві клітини шкіри. Крім того, він покращує постачання киснем тканин і пригнічує продукцію шкірного сала.

Усі ці якості необхідні для лікування вугрового висипу, яка виникає при надлишку в організмі чоловічих статевих гормонів. Під впливом гормонів сальні залози починають виділяти велику кількість шкірного сала зі зміненим хімічним складом, який сприяє збільшенню його в’язкості. Одночасно посилюється процес відділення від шкіри відмерлих клітин. Мертві клітини, змішуючись з в’язким шкірним салом, закупорюють пори. Потім їх покриває пил і бруд, в результаті чого сальні пробки набувають вигляду чорних крапок. Усередині закупорених сальних залоз починають інтенсивно розмножуватися гноєтворні мікроорганізми, що призводить до утворення на шкірі гнійників або вугрів (акне).

Гель базірон призначають на тривалий період часу, не менше, ніж на три місяці. Якщо застосовувати його правильно і у відповідності з інструкцією, то вже через місяць буде видно позитивний ефект: шкіра посушити, кількість шкірного сала зменшиться, більшість вугрів зникнуть. Зменшиться і кількість чорних крапок (комедонов). Через три місяці стан шкіри ще більше покращиться. Якщо проводити лікування базірон курсами, за призначенням лікаря, а не самостійно, то цілком реально позбутися прищів зовсім.

Гель базірон, який створювався спеціально для лікування шкіри, несподівано знайшов ще одне застосування: було помічено, що він сприяє більш швидкому загоєнню трофічних виразок нижніх кінцівок, які найчастіше виникають при варикозному розширенні вен. Як відомо, трофічні виразки утворюються при недостатньому кровопостачанні тканин, тобто при недоотриманні клітинами тканин поживних речовин і кисню. Гель базірон покращує постачання тканин киснем, що і сприяє загоєнню трофічних виразок.

Кому можна призначити гель базірон

Краще, якщо базірон призначить лікар, так як він зможе підібрати потрібну концентрацію гелю. Крім того, базірон підійде не всім типам шкіри обличчя. Призначається гель базірон при гнойничковой висипки на обличчі й тілі будь-якого походження. Але кращий ефект він справляє саме при лікуванні юнацьких вугрів, так як впливає на всі ланки формування цього захворювання.

При трофічних виразках його також застосовують, але набагато рідше, оскільки для лікування цих захворювань існують і інші, не менш ефективні препарати.

Не можна застосовувати базірон при підвищеній чутливості шкіри до його компонентів, під час вагітності, годування грудьми дитини і у віці до 12 років. Ці обмеження пов’язані з тим, що базірон хоч і небагато, але всмоктується в кров і виділяється з молоком матері. Навіть така незначна кількість базірон здатне чинити негативний вплив на плід і на дитячий організм. Не можна застосовувати гель базірон при ранках і саднах на шкірі на місці передбачуваного впливу.

Чи може базірон надавати якусь негативну дію на шкіру?

Так, може, якщо застосовувати його не за призначенням лікаря і порушувати інструкції. Наприклад, він може викликати підвищену сухість та лущення шкіри, які перейдуть у почервоніння і набряк — таке роздратування може виникнути при тонкій ранимою шкірі або внаслідок неправильного застосування гелю. Продовжувати чи ні лікування гелем — це вирішить лікар.

Алергічні реакції, як і на будь-який лікарський препарат, також можливі. Виявляються вони у вигляді різної шкірного висипу, в тому числі у вигляді кропив’янки. Зустрічаються випадки і контактного алергічного дерматиту, коли на набряклою почервонілою шкірі з’являються пухирці з прозорим вмістом, які потім засихають у вигляді скориночки. У цьому випадку гель базірон потрібно скасувати. У місці застосування базірон у чоловіків можливо знебарвлення волосся.

Застосовуємо гель базірон правильно

У відповідності з інструкцією до препарату шкіру перед нанесенням базірон слід ретельно очистити. Але не можна застосовувати підсушують коштів, у тому числі спиртовмісних лосьйонів — це може посилити сухість і роздратування шкіри. Найкраще вмитися з милом, яке не сушить шкіру. Після цього на шкіру точково наносять гель — тільки на місця скупчення вугрів і комедонов. Роблять це від одного до трьох разів на день.

Ефекту від застосування базірон доведеться чекати не менше місяця, але зате він буде стійким.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.