Баралгін — інструкція: як приймати знеболюючий препарат?

Баралгін — це популярний знеболюючий і спазмолітичний ( знімаючий спазм гладкої мускулатури внутрішніх органів) препарат, застосовують його при болях різного походження: при головному, зубному болю, болю у внутрішніх органах, пов’язаних зі спазмом їх мускулатури.

Механізм дії баралгина

Баралгін являє собою комбінований лікарський засіб, який має знеболюючу, спазмолітичну і в деякій мірі жарознижувальну дію. Основне знеболювальну дію чинить входить до складу баралгина анальгін (метамізол натрію).

Знеболююча дія посилюється за рахунок двох спазмолітиків (лікарських речовин, що знімають спазм гладкої мускулатури внутрішніх органів і кровоносних судин), які також взаємно підсилюють спазмолітичну дію один одного, — пітофенону гідрохлориду та фенпіверинію броміду. Всі три препарати разом надають виражену знеболюючу дію, особливо, якщо болю пов’язані зі спазмами мускулатури органів шлунково-кишкового тракту та сечостатевих органів.

Баралгін випускається фармацевтичною компанією Авентіс Фарма (Індія) в таблетках для прийому всередину і в ампулах з розчином для внутрішньовенного і внутрішньом’язового введення. При короткочасному прийомі баралгін є достатньо безпечним препаратом, його навіть дозволено приймати в другому триместрі вагітності (на 12 — 24 тижні). Але цей препарат не варто приймати тривалий час, так він може значно пригнічувати кровотворення.

Показання та протипоказання для призначення баралгина

Баралгін найбільш ефективний при болях, викликаних спазмами гладкої мускулатури органів травлення. Такі спазми можуть виникати на фоні запального процесу в шлунку, кишечнику, жовчному міхурі, підшлунковій залозі.

Допоможе баралгін і при нирковій коліці, коли спазм сечовивідних шляхів настає через проходження по них дрібних каменів і піску.

Сильні болі при менструаціях також можна зняти за допомогою анальгіну — вони викликані спастичними скороченнями мускулатури матки.

Дещо менше ефект баралгина при болях у скелетних м’язах і суглобах, тим не менше, і при цих захворюваннях болі зменшуються. При обмеженні нервів (наприклад, при остеохондрозі) ефект також буде не дуже вираженим.

Застосовують баралгін та для зменшення болю при проведенні різних діагностичних інструментальних досліджень і після хірургічних операцій.

Протипоказаннями для призначення баралгина є важкі захворювання печінки, нирок і органів кровообігу з порушенням їх функції, порушення обміну речовин (дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази), порушення свідомості, підвищення внутрішньоочного тиску, збільшення передміхурової залози і затримка сечі у сечовому міхурі, стійкі звуження (стеноз) відділів шлунково-кишкового тракту, деякі вроджені дефекти розвитку кишечника.

Не можна застосовувати баралгін при сильних болях в животі незрозумілого походження, дуже низькому артеріальному тиску, в дитячому віці в ампулах не можна застосовувати баралгін до 3-х місяців, таблетки — до 5 років, при індивідуальній непереносимості компонентів препарату. Баралгін не призначають у першому та третьому триместрах вагітності, а в другому триместрі його призначають тільки за суворими показаннями. Під час годування груддю баралгін протипоказаний, оскільки він виділяється з жіночим молоком.

Побічні ефекти, які можуть виникати при лікуванні баралгін

Баралгін має досить небезпечні побічні ефекти:

 • важкі алергічні реакції — шкірний висип, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок, спазм бронхів;
 • з боку кровотворення — зниження кількості лейкоцитів, у тому числі зернистих (гранулоцитів), які відповідають за імунітет, тромбоцитів (від них залежить згортання крові, тому з’являється небезпека кровотеч);
 • з боку сечовивідної системи — порушення функції нирок, поява білка в сечі, запальний процес небактеріального походження в нирках (інтерстиціальний нефрит);
 • з боку органів кровообігу — порушення серцевого ритму, зниження артеріального тиску;
 • інші ефекти — сухість шкіри і слизових, порушення чіткості зору, тахікардія, сплутаність свідомості;
 • місцеві побічні ефекти — при внутрішньом’язовому введенні розчину баралгіну часто з’являється запальний процес у місці ін’єкції.
 • Передозування баралгіну — що робити?

  Передозування баралгина супроводжується такими явищами, як нудота, блювання, біль у животі, різке зниження артеріального тиску, слабкість, втрата свідомості, судоми, порушення функції печінки і нирок.

  Перша допомога при передозуванні таблеток баралгіну — це промивання шлунка (кілька разів до чистої води) і прийом будь-якого адсорбенту (наприклад, активованого вугілля). Після цього потрібно викликати швидку допомогу.

  Застосовуючи баралгін, потрібно пам’ятати про його побічні ефекти.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.