Баня: секрети і поради

загрузка...

Баня вважається кращим оздоровчим, відновним і лікувальним засобом, мабуть, у народів усього світу. І недарма! Наукові дослідження довели, що раціонально побудована банная процедура здатна замінити спортивну тренування, тому особливо корисна тим, хто зайнятий сидячою роботою, вона чудово заповнює недолік руху, збільшує силу і витривалість, покращує координацію рухів. Через різку зміну температури тренуються судини. Банний жар створює стерильну середовище.

А крім того розширює і ретельно очищає пори тіла, видаляє бруд. Загалом лазня цілком може замінити найефективнішу очищувальну маску. До цього додайте той факт, що завдяки активній потовиділенню активуються окисні процеси, а значить краще засвоюються білки, жири, мікроелементи, вуглеводи, що, до речі, сприяє втраті кілограмів. До того ж сучасна баня знову розкішна, і знову, як і сотні і тисячі років тому, в лазню ходять не тільки попаритися, але і знайти гармонію зі світом і з собою. Безтурботна атмосфера, ласкавий жар і гаряча вода дають відчуття спокою і душевної рівноваги. А в наше століття емоційних перевантажень це якість лазні переоцінити неможливо!

Банне приладдя

сланці, халатом і віником, необхідними для відвідування лазень, можна запастися в спеціалізованих магазинах. Хіт сезону-віник в упаковці, завдяки якій він не втрачає своєї свіжості та аромату. Пам’ятайте, що березовий віник добре очищає шкіру, дубовий надає протизапальну дію, липовий заспокоює. Похльоскування будь-яким віником підсилює кровообіг, сприяє посиленню обміну речовин. А вплив на шкіру ефірними маслами, які містяться в листі віника, перешкоджає її передчасному старінню. Гаряча лазня-для шкіри тренажер незамінний. Але можна запастися та спеціальними ефірними маслами кедра, жасмину, лаванди, евкаліпта для спеціальних інгаляцій в парній.

Також пам’ятайте, що банний жар прогріває всі м’язи, робить їх більш гнучкими й еластичними. Якщо ж на тренуванні ви розтягнули м’яз або занила стара травма, це теж привід відвідати парну, щоб швидко відновитися.

Раніше вважалося, що відвідувати парну можна тим, хто страждає серцево-судинними захворюваннями. Однак якщо не піднімати температуру в парній вище 90 градусів, а потім приймати не холодний, а теплий душ, то це задоволення показано і вам.

Кому в баньку?

Завзятим курцям і тим, у кого є проблеми з легенями, парильню відвідувати просто необхідно! Коли ви вдихаєте сухе, гаряче повітря парної, легені працюють з більшим навантаженням, підвищується вологообмін, і всі шкідливі мікроорганізми з легких видаляються легше і швидше. А якщо ви всерйоз вирішили кинути палити, то найлегше допоможе позбутися шкідливої звички саме лазня. Вона ж значно пом’якшить період перших днів після відмови. Також лазня незамінна при захворюваннях суглобів і радикуліті.

Крім того будь-яка лазня хороша тим, що в ній не просто змиває бруд, а позбавляєшся від вантажу турбот. І помічали, що після баньки і сон особливо хороший, а вранці раптом приходить рішення всіх проблем. І цьому є пояснення: коли ми гріємося в парній, посилюється мозковий кровообіг і активізується розумовий процес. Головне при прийомі банної процедури-нікуди не поспішати і не думати про проблеми, тільки тоді можна отримати справжнє задоволення. Знамениті банщики-фіни радять сидіти в лазні тихо, не шуміти і багато не розмовляти!

А після парної можна поплавати і в прохолодному басейні. Контрастні процедури стимулюють роботу судин, підтримують пружність шкіри.

Баня чудово тонізує шкіру і допомагає зберегти її пружність і скинути зайву вагу. Якщо ви поєднуєте баню з масажем або косметологічними процедурами, то благотворний ефект буде ще більш помітний. Тільки пам’ятайте, що робити маски і втирання потрібно після того, як добре пропарити і змиєте залишки поту.

Катерина Хохлова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.