Банковий масаж — старе добре засіб

загрузка...

Банковий масаж — це прекрасна стародавня техніка, яка знайшла застосування в сучасній медицині Дія банкового масажу заснована на стимуляції припливу крові до шкіри і роздратуванні шкірних рецепторів завдяки створеного в банку вакууму. Вакуум викликає місцевий прилив крові і лімфи до шкіри, що надає рефлекторний вплив на судини внутрішніх органів. Крім того, в області впливу утворюються біологічно активні речовини, що стимулюють обмінні та відновлювальні процеси. Тому баночний масаж покращує циркуляцію крові, усуває застої міжтканинної рідини (ефект лімфодренажа), стимулює обмін речовин і шкірне дихання в масажованих ділянці тіла. Шкіра стає пружною, підвищується її тонус і еластичність.

Історія баночного масажу

Прообразом банок в їх сучасному вигляді прийнято вважати порожнисті роги тварин. Їх використовували для висмоктування з організму отрути після зміїних укусів і токсинів при пошкодженнях шкіри. З часом роги еволюціонували і перетворилися в бамбукові чаші, які в кінцевому підсумку були замінені скляними чашами. Техніки баночного масажу розвивалися разом з конструкцією його головного інструменту. Точне походження баночного масажу невідомо.

Китайці розширили сферу застосування баночного масажу — вони використовували банки в хірургії, щоб відвести кровотік від оперованого ділянки. В остаточному підсумку баночний масаж перетворився на самостійний вид терапії, що застосовується для лікування найрізноманітніших захворювань. Стародавні китайські джерела свідчать: «голковколювання і банки допомагають вилікувати більше половини недуг». Стародавні китайські медики відзначають, що баночний масаж усуває застій крові і енергії Ци, а також допомагає зменшити дію зовнішніх патогенних факторів, які впливають на ослаблене здоров’я.

У давньоєгипетському тексті по медицині баночний масаж наказується для лікування лихоманки, болів, запаморочення, менструальні спазми, поганого апетиту і прискорення «кризи» захворювання. Від єгиптян баночний масаж перейняли греки, і з часом він поширився по всьому Стародавньому світі, а також у багатьох країнах Європи і Америки. Проведені в ХХ столітті наукові дослідження підтвердили клінічну ефективність банкового масажу. У Китаї цей вид терапії входить в комплект офіційних методів лікування, а баночний масаж грудей традиційно застосовується для зняття запалення молочної залози при грудному вигодовуванні (так виникла практики відсмоктування молока).

Лікувальні властивості баночного масажу

Банковий масаж може застосовуватися як самостійно, так і служити доповненням до традиційного масажу, фізіотерапії, процедурам догляду за обличчям і тілом. Він надає заспокійливу на нервову систему, і масажована часто входить в стан глибокої релаксації. На терапевтичному рівні баночний масаж корисний при лікуванні багатьох захворювань і станів, в тому числі гіпертонії, підвищеної тривожності, втоми, хронічних головних болів, фибромиалгии і невралгії. Процедури для тіла в поєднанні з банковим масажем допомагають усунути целюліт; перенапружені або затерплі м’язи швидко розслабляються і приходять в тонус вже після декількох хвилин банкового масажу.

Для масажу обширних ділянок тіла, наприклад, спини, застосовуються чашки великого розміру, і сильне вакуумне дію дозволяє досягти такого ж ефекту, як при рухомому глибокому масажі, але без супутнього йому дискомфорту. Рух банок може бути плавним, або інтенсивним і стимулюючим (це дозволяє розслабити зведені напругою м’язи і відновити рух крові і лімфи в глибоких тканинах). При сильному вакуумному ефекті шкіра сильно червоніє, що вказує на приплив крові до шкірних покривів. Нерідко після баночного масажу в шкіру втирають мазі, креми та ефірні масла — вони легко вбираються в шкіру і проникають глибоко в тканини. Після баночного масажу масажована відчуває приємне тепло, що виходить ніби з глибини організму, а також легке поколювання шкіри.

Банковий масаж не викликає запалення шкіри і не шкодить внутрішнім органам. Він може зняти запалення, але не посилити його. Техніка баночного масажу дуже ефективна при використанні в якості контрастної терапії з гарячими або холодними компресами або мазями.

Одне із найпопулярніших сьогодні застосувань глибокого баночного масажу — лікування целюліту. Хоча в сучасній СПА-індустрії існує чимало ефективних апаратних засобів усунення цього косметичного дефекту, баночний масаж залишається лідером серед антицелюлітних процедур. Вакуумний ефект забезпечує хороший дренаж і стимулює кровообіг, що дозволяє усунути застої міжтканинної рідини і позбутися від прикрої «апельсинової кірки». При целюліті виконують баночний масаж стегон і сідниць. Банки переміщують коловими, зигзагоподібними і прямолінійними рухами. Для посилення ефекту масажованих поверхню змащують антівоцеллюлітним кремом або олією. Результати антицелюлітного баночного масажу помітні вже через місяць.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.