Бактисубтил — відновить мікрофлору кишечника

Кишечник людини населений величезною кількістю корисних мікроорганізмів, які володіють рядом корисних властивостей. Вони не дають розмножуватися хвороботворним бактеріям, допомагають розщеплювати клітковину, яка входить до складу багатьох продуктів, сприяють утворенню вітамінів з групи B. Але при деяких станах розвивається дисбактеріоз — зміна співвідношення між кількістю корисних і хвороботворних бактерій. У такій ситуації обов’язково потрібно приймати пробіотики (наприклад, бактисубтил) або пребіотики.

Що таке пробіотики і пребіотики

Пробіотики і пребіотики — це біологічно активні добавки. Хоча обидві групи препаратів сприятливо впливають на мікрофлору кишечника, діють вони по-різному.

Прибуток (еубіотики) першого покоління містять живі біфідобактерії і лактобактерії, які мешкають в кишечнику здорових людей. Ці мікроорганізми не володіють хвороботворними властивостями і не гинуть при зберіганні. Прибуток містяться у багатьох йогуртах і молочних продуктах. Також вони випускаються у вигляді спеціальних препаратів. Найбільш відомими з них є біфідумбактерин, лактобактерин.

Але названі препарати мають свої недоліки. Частина живих бактерій гине в шлунку, а іншим мікроорганізмам не завжди вдається знищити патогенну флору кишечника.

Тому вченими була розроблена нова група пробіотиків — спороутворюючі антагоністи (бактисубтил, споробактерин). До їх складу входять бацили, дріжджі, клостридії — бактерії, які не є представниками нормальної мікрофлори кишечника. Препарати містять не живі мікроорганізми, а їх суперечки (неактивні форми, які стійкі до несприятливої дії багатьох факторів навколишнього середовища). Тому бактерії в такому вигляді в більшій кількості надходять в просвіт кишечника в порівнянні з живими аналогами. Вони ефективно знищують хвороботворні мікроби, причому спороутворюючі антагоністи починають діяти вже через десять хвилин після прийому. Мікроорганізми з цієї групи пробіотиків живуть в кишечнику людини близько місяця, а потім видаляються з нього.

Пребіотики являють собою речовини, які не перетравлюються у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту і в незміненому вигляді потрапляють у товстий кишечник. Вони розщеплюються тільки ферментами нормальної мікрофлори цього органу і вибірково стимулюють ріст корисних бактерій. До пребіотиків належать такі препарати, як латрофільтрум, Лактусан, прелакс, інулін.

Як діє бактисубтил

Бактисубтил містить спори бактерій Bacillus cereus. У такій формі мікроорганізми не гинуть під дією агресивного шлункового соку і досягають товстого кишечника. У його просвіті спори перетворюються в активні вегетативні форми, які виділяють ферменти — особливі речовини, що розщеплюють білки, жири і вуглеводи на більш дрібні частини. У товстому кишечнику формується кисле середовище, що перешкоджає процесам гниття в ньому. Синтез вітамінів групи B відновлюється при прийомі бактісубтіла.

Бактисубтил регулює і зберігає нормальну мікрофлору кишечника. Препарат попереджає розмноження хвороботворних мікроорганізмів і викликає їх загибель. Також він зупиняє пронос (діарея) різного походження.

Показання та протипоказання для прийому

Бактисубтил застосовується при наступних станах:

 • Інфекційна діарея, яка може бути викликана вірусами або бактеріями;
 • Діарея, пов’язана з тривалим прийомом антибіотиків, і її профілактика при лікуванні антибактеріальними засобами;
 • Діарея, що виникає при зміні режиму харчування, складу їжі і порушеннях її переварювання;
 • Діарея алергічного походження;
 • Дисбактеріоз кишечника будь-якого походження;
 • ентерити (запалення тонкого кишечнику);
 • Ентероколіти (запалення і тонкого, і товстого кишечника);
 • Функціональні захворювання кишечника (синдром подразненого кишечника, що супроводжується діареєю);
 • Профілактика і лікування порушень роботи кишечника, які викликані радіотерапією або хіміотерапією. Такі зміни часто спостерігаються при лікуванні онкологічних захворювань названими способами.
 • Препарат не можна приймати при:

 • Підвищеної індивідуальної чутливості до компонентів, які входять до складу бактісубтіла;
 • імунодефіцитні стани (СНІД в тому числі);
 • стан після трансплантації органів.
 • Якщо бактисубтил приймається в рекомендованих дозах і з урахуванням деяких правил, то побічних ефектів не буває.

  Як правильно приймати

  Дозування препарату підбирається лікарем індивідуально і залежить від тяжкості захворювання. Маса тіла та вік хворого при цьому не враховуються, як при прийомі багатьох інших препаратів.

  Якщо захворювання починається гостро, то слід приймати по одній капсулі від трьох до шести разів на добу. При дуже виражених порушеннях в роботі кишечника можна збільшити цю дозу до десяти капсул на день, але не більше.

  При хронічних захворюваннях бактисубтил приймається рідше. Достатньо всього двох або трьох капсул на добу.

  Препарат рекомендується приймати за одну годину до прийому їжі. У тих випадках, коли хворий не може проковтнути капсулу цілком, її можна розкрити і змішати вміст з водою, молоком або соком. Це не вплине на дію і ефективність препарату. Цим же способом потрібно скористатися, якщо бактисубтил призначається немовляті або дітям до трьох років.

  Препарат не можна запивати якими гарячими напоями. Прийом алкоголю під час лікування бактісубтілом також забороняється. Антбактеріальние і сульфаніламідні препарати не впливають на дію цього засобу, тому можливо їх спільне застосування.

  Бактисубтил — сучасний пробіотик, який швидко нормалізує стан мікрофлори кишечника. Але в тих випадках, коли діарея на тлі його прийому не припиняється через два дні, потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.