Бактеріальний вагіноз — статеві контакти не рекомендуються

Бактеріальний вагіноз — інфекційне запальне захворювання жінок, викликане порушенням мікрофлори піхви, а саме посиленим ростом аеробних і анаеробних бактерій. Найчастіше бактеріальний вагіноз розвивається у жінок дітородного віку, але від цього захворювання не захищена жодна жінка. Точна причина бактеріального вагінозу невідома, але деякі чинники підвищують імовірність виникнення цього захворювання, зокрема незахищений статевий акт, перенесені статеві інфекції або часті спринцювання.

Симптоми бактеріального вагінозу

До симптомів бактеріального вагінозу відносяться:

 • рясні виділення з піхви білого або сірого кольору зі специфічним неприємним запахом (тухлої риби), особливо після статевого акту або перед, під час або після менструації;
 • свербіж або роздратування піхви;
 • біль під час статевого акту;
 • печіння при сечовипусканні;
 • незначне вагінальна кровотеча.
 • Однак більш ніж у половини жінок бактеріальний вагіноз не супроводжується характерними ознаками, зокрема, відсутній настільки специфічний симптом, як виділення з неприємних запахом, то захворювання протікає безсимптомно.

  Коли потрібно звернутися до лікаря

  Рекомендується звернутися до лікаря, якщо Ви помітили у себе нові вагінальні симптоми, а також у наступних випадках:

 • У вас ніколи не було вагінальних інфекцій. Лікар встановить причину симптомів і допоможе вам навчитися розпізнавати ознаки захворювання.
 • У вас були вагінальні інфекції в минулому, але таких симптомів не було.
 • У вас було кілька сексуальних партнерів, а також нещодавно з’явився новий партнер. У цьому випадку ви могли заразитися інфекцією, що передається статевим шляхом. Клінічна картина деяких інфекцій, що передаються статевим шляхом, схожа на клінічну картину бактеріального вагінозу.
 • Ви використовували безрецептурний засіб для лікування дріжджовий інфекції, але симптоми не зникли, у вас висока температура, або виділення мають особливо неприємний запах.
 • Причини бактеріального вагінозу

  При бактеріальному вагінозі відбувається зміна мікробіоценозу піхви: різке зниження або зникнення лактобактерій («корисних» бактерій) і інтенсивне зростання і помітне переважання бактероїдів, пептострептококів, гарднерелл, мікоплазм, мобілункус та інших анаеробів («шкідливих» бактерій). Коли анаеробні бактерії стають занадто численними, порушується природний баланс мікроорганізмів у піхві, що і призводить до розвитку бактеріального вагінозу.

  Бактеріальний вагіноз може передаватися під час статевого акту, але це захворювання також зустрічається у людей, які не ведуть статеве життя.

  Фактори ризику

  Виділяють наступні фактори ризику, що сприяють розвитку бактеріального вагінозу:

 • безладні сексуальні зв’язки, наявність декількох статевих партнерів або поява нового партнера. Зв’язок між сексуальною активністю і бактеріальним вагінозом не зовсім зрозуміла, але це захворювання частіше зустрічається у жінок, що мають декількох статевих партнерів або нового статевого партнера. Крім того, бактеріальний вагіноз більш поширений серед жінок, які мають сексуальні контакти з іншими жінками.
 • часті спринцювання. Часте спринцювання піхви водою або спеціальним гігієнічним засобом призводить до порушення природного балансу мікрофлори піхви, що може викликати інтенсивне зростання анаеробних бактерій, і, як наслідок, бактеріальний вагіноз. Так як піхву самоочищається, в спринцюванні немає необхідності.
 • використання внутрішньоматкової спіралі. Жінки, що використовують внутрішньоматкові контрацептивні засоби (ВМС), піддаються більш високому ризику розвитку бактеріального вагінозу.
 • природний дефіцит лактобактерій в піхві. Якщо в вагінальної мікрофлорі від природи не вистачає «корисних» бактерій, тобто лактобактерій, ви більш схильні до розвитку бактеріального вагінозу.
 • Ускладнення бактеріального вагінозу

  В цілому, бактеріальний вагіноз не викликає ускладнень. Але за певних обставин, бактеріальний вагіноз може спричинити за собою наступні проблеми зі здоров’ям:

 • ускладнення перебігу вагітності передчасні пологи. У вагітних жінок бактеріальний вагіноз ускладнює перебіг вагітності, викликає передчасні пологи і є причиною народження дітей з низькою масою тіла.
 • підвищена сприйнятливість до статевих інфекцій. Внаслідок зниження кислотності піхву жінки ставати легко доступною для інфікування різними мікроорганізмами. Перш за все це бактерії, що викликають статеві інфекції — гонококи, хламідії, трихомонади. Імовірність інфікування ними у жінок з бактеріальним вагінозом значно вище, ніж у здорових жінок. Доведено, що жінки з бактеріальним вагінозом значно частіше інфікуються ВІЛ-інфекцією і частіше передають ВІЛ-інфекцію своїм статевим партнерам.
 • підвищена сприйнятливість до інфекцій після гінекологічної операції. Бактеріальний вагіноз підвищує сприйнятливість жінок до післяопераційним інфекціям після таких гінекологічних процедур, як гістеректомія (видалення матки) і вискоблювання порожнини матки.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.