Бактеріальний вагіноз при вагітності: у чому небезпека?

Бактеріальний вагіноз — наслідок порушення нормальної мікрофлори піхви, особливо часто спостерігається під час вагітності. По ряду причин, пов’язаних з змінами, що відбуваються в організмі жінки під час вагітності, бактеріальний вагіноз при вагітності зустрічається дуже часто — приблизно у тридцяти відсотків жінок. Бактеріальний вагіноз не вважається захворюванням, що передається статевим шляхом — сексуальна активність, швидше, є чинником, що провокує захворювання.

Симптоми бактеріального вагінозу

Один з найпоширеніших симптомів бактеріального вагінозу — сірі або білі виділення з піхви з характерним неприємним затхлим запахом, що нагадує запах сирої риби. Тим не менш, в деяких випадках бактеріальний вагіноз може протікати безсимптомно. Основний метод діагностики бактеріального вагінозу навіть у тих випадках, коли симптоми відсутні, — мазок на флору з піхви (зразки слизової досліджуються під мікроскопом).

Причини

Бактеріальний вагіноз — порушення мікрофлори піхвового середовища, яке призводить до надмірної активності і занадто швидкого розмноження деяких видів бактерій. Точну причину бактеріального вагінозу визначити не вдається досі. Відомо, що бактеріальний вагіноз не передається статевим шляхом, однак статевий акт може стати одним із чинників, що спровокували захворювання. Крім того, до бактеріального вагінозу можуть призвести недотримання правил особистої гігієни, спринцювання, постійне використання засобів інтимної гігієни, що дратують слизову і порушують мікрофлору піхви.

Чи небезпечний бактеріальний вагіноз при вагітності?

Хоча симптоми бактеріального вагінозу, як правило, досить нешкідливі і найчастіше обмежуються лише зміною кольору, консистенції і кількості виділень, насправді це захворювання в період вагітності дуже небезпечно. Медичні дослідження показують, що бактеріальний вагіноз під час вагітності збільшує ризик передчасних пологів, викидня, недоношеності дитини. Саме тому при виявленні перших ознак бактеріального вагінозу необхідно якнайшвидше починати лікування.

Лікування бактеріального вагінозу у вагітних жінок

Оперативне лікування бактеріального вагінозу рекомендовано для зниження ризику передчасних пологів. Прийнято виділяти два основні методи лікування:

  • Курс антибіотиків для прийому всередину: кліндаміцин або метронідазол. Тривалість курсу становить сім днів, рекомендоване дозування — триста міліграмів кліндаміцину двічі в день або п’ятсот міліграмів метронідазолу двічі на день.
  • Лікарські засоби для зовнішнього застосування: кліндаміцин або метронідазол у формі вагінальних супозиторіїв або вагінального крему. Рекомендована тривалість курсу лікування — п’ять днів. Необхідно враховувати, що цей метод лікування дозволяє усунути симптоми, але не знижує ризик потенційних ускладнень вагітності, що викликаються бактеріальним вагінозом.
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.