Авітаміноз та шкіра: як дефіцит вітамінів впливає на шкіру

Не варто легковажно ставитися до авітамінозу. Багато хто з нас недооцінюють серйозність цього порушення і не розуміють, наскільки дефіцит того чи іншого вітаміну впливає на стан нашого здоров’я і зовнішність. Збалансоване харчування, що забезпечує організм всіма необхідними вітамінами і мікроелементами, здатне істотно поліпшити стан шкіри, волосся, нігтів. Деякі вітаміни виконують цілком конкретну функцію: вітаміни В-групи запобігають вугровий висип і допомагають при її лікуванні, вітамін Е запобігає ушкодженню шкіри, а вітамін С уповільнює процеси старіння і зменшує зморшки. Якщо ваш раціон не забезпечує ці необхідні вітаміни в достатній кількості, це дуже швидко відбивається на шкірі — вона стає тьмяною, схильної до подразнення і запалення, набуває нездоровий відтінок.

Вугрової висип (акне)

Чи відомо вам, що деякі симптоми та прояви акне викликані дефіцитом вітамінів та мінералів? До появи вугрів може привести дефіцит вітаміну A, вітаміну E, вітаміну C, біотину і цинку. Ви без праці можете запобігти вугрову висип і зберегти здорову шкіру, ввівши в раціон харчування корисні вітаміни і мінерали. Але авітаміноз — не єдина причина акне. Вугровий висип може бути викликана неправильним харчуванням або більш серйозними проблемами зі здоров’ям, тому в будь-якому випадку вам необхідна консультація досвідченого дерматолога.

Сухість шкіри

Сухість шкіри — ще одна поширена проблема, викликана авітамінозом. Від сухості шкіри страждають як жінки, так і чоловіки. Крім того, суха шкіра схильна до передчасного старіння і появи зморшок. Якщо ви хочете уникнути обезводнення шкіри, приймайте більше вітамінів А і С — вони необхідні для підтримки та відновлення водного балансу шкіри і її омолодження зсередини.

Гіперпігментація

Гіперпігментація — це маленькі коричневі цятки на шкірі, часто з’являються під дією сонячних променів або внаслідок старіння шкіри. Щоб зробити пігментні плями менш помітними або повністю від них позбутися, споживайте більше антиоксидантів, що зміцнюють печінку і нейтралізують вільні радикали. Пігментні плями на шкірі іноді називають «печінковими плямами», тому так важливо забезпечити організм достатньою кількістю антиоксидантів, щоб шкіра залишалася свіжою, здоровою і красивою.

Підвищена вироблення шкірного сала

Підвищена секреція шкірного сала — одна з ознак вугрової висипки, і може призвести до появи вугрів і прищів. Якщо у вас занадто жирна шкіра, збільште споживання вітаміну В2, адже недолік саме цього вітаміну призводить до підвищення секреції сальних залоз. Подбайте про своєчасне усунення цієї проблеми, поки у вас не виникла вугровий висип. Крім того, на жирну шкіру важче наносити макіяж, він виглядає неакуратно і не тримається довго.

розацеа

розацеа — це запальне почервоніння шкіри, викликане дефіцитом вітаміну B2 в організмі. Споживання рекомендованої добової дози вітаміну В12 забезпечить нормальну роботу сальних залоз, запобіжить запалення і набряклість шкіри.

Розтяжки

Розтяжки найчастіше є наслідком вагітності або різкого збільшення маси тіла, причому, всупереч поширеній думці, вони можуть з’явитися як у жінок, так і у чоловіків. Для запобігання розтяжок приймайте вітаміни E і B6, а також цинк.

Тепер, коли ви знаєте про вплив вітамінів і мінералів на стан шкіри, ви зможете запобігти авітаміноз і тим самим уникнути найпоширеніших проблем зі шкірою. Шкіра — найбільший орган тіла, який першим реагує на всі відхилення від норми, і в першу чергу дефіцит вітамінів. Здоров’я і краса вашої шкіри залежать тільки від вас!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.