Аутизм у дитини: світ в іншому світлі

Діти, які страждають від аутизму, інакше, ніж інші діти, сприймають цей світ. Цим дітям складно брати участь в розмові з іншими людьми і виражати свої думки і почуття за допомогою слів. Діти з аутизмом зазвичай тримаються осторонь від оточуючих і багато з них не можуть спілкуватися без допомоги фахівця.

Вони можуть дивним чином реагувати на події, які відбуваються навколо них. Звичайні звуки можуть налякати такої дитини настільки сильно, що він закриє вуха руками. Багато хто з них не люблять дотиків, навіть найлегших.

Особливості поведінки

Дитина з аутизмом, на відміну від здорової дитини, не може легко подружитися з іншими дітьми. Наприклад, коли хтось посміхається, ми знаємо, що ця людина щаслива або дружелюбно налаштований. Але дитині з аутизмом важко пов’язати посмішку з радісними почуттями людини.

Таким дітям важко пов’язувати слова з їх значеннями, а також правильно підбирати слова, щоб висловити свої думки.

Поведінка дитини, хворої на аутизм, може бути дивним. Вони можуть розмахувати руками, як крилами, знову і знову повторювати одні й ті ж слова, впадати в лють або грати тільки з певною іграшкою. Більшість з них важко переносять будь-які зміни або відхилення від звичного способу життя.

Розвиток аутизму у дитини означає, що порушена важлива функція її мозку — функція осмислення світу. Кожен день наш мозок інтерпретує образи, звуки, запахи та інші одержувані нами відчуття. Якщо мозок не може допомогти в розумінні всієї цієї інформації, Порушується весь процес життєдіяльності дитини. Він не може говорити, ходити в школу і робити масу інших повсякденних речей. Захворювання може проходити в легкій формі, доставляючи дитині лише невеликі проблеми. При важкій формі аутизму дитині потрібна постійна допомога і догляд.

Як допомогти дитині-аутисту

Допомогти дитині, хворому аутизмом, — дуже складне завдання, оскільки йому буде потрібно постійний, інтенсивний і багатосторонній догляд. Як правило, у дітей з рівнем інтелекту 60-70 поліпшення в області мовних навичок з’являються до 5-6 років.

Як допомогти дитині:

 • Дитина повинна бути частиною сім’ї, але не її центром. Зайва увага батьків не принесло користі жодній дитині.
 • Послідовність і постійність. Дитина-аутист потребує встановленому чіткому розпорядку, якому він зможе слідувати щодня. Якщо батько поводиться неорганізовано і намагається переробити купу справ одночасно, дитина може відреагувати на цю ситуацію дивним чином.
 • Хвалити дитину треба завжди одними й тими ж словами. Це ж стосується і висловлення невдоволення його поведінкою. Діти-аутисти не здатні до навчання на основі свого досвіду. Кожна ситуація є для них абсолютно нової, навіть якщо те ж саме відбулося з ними вчора.
 • Щоб виключити небажані моделі поведінки дитини, її дії потрібно коректувати. Щоб посилити мотивацію, слід від душі хвалити дитину. На одне коригуючий зауваження має припадати десять пропозицій похвали.
 • Необхідно навчитися по тим чи іншим ознакам розрізняти, коли дитина збирається повестися неправильно, і присікти ситуацію в самому початку. При цьому дитина може розплакатися або відмовитися дивитися батькам в очі.
 • Слід бути уважним і розуміти його попереджувальні сигнали, давати йому зрозумілі вказівки, допомагати йому справлятися із завданнями, залишаючись при цьому неупередженим, а потім хвалити його.
 • Дитині з аутизмом потрібно заздалегідь пояснювати, що ви збираєтеся зробити. Зміни приводять їх у замішання.
 • Необхідно підібрати найкращу навчальну програму, яка найбільшою мірою відповідає потребам і здібностям дитини. В рамках курсу лікування для дітей-аутистів дошкільного віку пропонується спеціальна навчальна програма.
 • В управлінні охорони здоров’я або у лікаря-педіатра необхідно дізнатися, які дитячі дошкільні установи або школи продовженого дня є у вашому районі. Також можна звернутися за інформацією до інтернет-ресурсів.
 • Необхідно пам’ятати про те, що для дитини з аутизмом і для його успішного розвитку надзвичайно важлива послідовність у всьому.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.