Аутизм: допомога батькам — розуміння і терпіння

Боротьба, яку доводиться вести батькам дітей- аутистів, здається нескінченною. Багатьох з них мучить почуття провини і занепокоєння. Крім того, їм потрібно постійно знаходити гроші і ресурси для допомоги своїм дітям. Все це діє гнітюче. На догляд та лікування дитини, що страждає від аутизму, потрібно багато грошей. Працюючі батьки, яким дуже часто доводиться раніше забирати своїх дітей зі школи або денного стаціонару, ризикують у підсумку втратити роботу. Це ще більше ускладнює ситуацію, посилюючи стрес і посилюючи фінансові проблеми.

Існує безліч способів знайти підтримку, час для відпочинку, засоби і друзів, які допоможуть справитися з будь-якими труднощами.

Чи не сходите з розуму

Перш за все, потрібно як можна докладніше вивчити інформацію про аутизм. Це допоможе зберігати самовладання в складних ситуаціях. Крім того, це дозволить зрозуміти, як члени сім’ї можуть знайти контакт з дитиною.

Але не сходите з розуму! Дуже часто батьки, діти яких страждають від розладу аутичного спектру, кидають всі свої сили на те, щоб детально вивчити всі наявні дані про захворювання та методи його лікування. Це цілком природно, але не завжди добре для самих батьків, дитини, шлюбу і решти членів сім’ї. А правда полягає в тому, що в такому завзятті немає необхідності.

Скільки б не було років пацієнтові, — 2 роки, 10 років або 25 — застосовувані методи лікування здатні поліпшити його стан. Безумовно, чим раніше ви почнете терапію, тим краще, але горезвісне «вікно можливостей» у сфері лікування аутизму — це скоріше перебільшення. Тому, скільки б не було років пацієнтові, ніколи не пізно полегшити прояви захворювання.

Деякі батьки бояться втратити нову можливість лікування — ту саму можливість, яка допоможе, нарешті, вилікувати їх дитини. В дійсності, на багатьох дітей позитивно впливають різні види терапії, а у тих дітей, які, здається, одужали, все ж зберігаються деякі симптоми, характерні для аутизму. Так як в даний час не існує засобу для лікування цієї хвороби, не потрібно турбуватися про це.

Засоби масової інформації в надлишку постачають нас історіями про те, що ж стає причиною захворювання на аутизм. Відповідей існує безліч: телебачення, питоцина, вакцини, хвороба Лайма і так далі. Чи може один з цих відповідей виявитися вірним? Звичайно. Але чи можна дізнатися точно, що ж стало причиною захворювання? На жаль, немає. Можна проаналізувати і зважити всі докази і зробити свої висновки. Але на сьогоднішній день ніхто не може сказати, що призводить до розвитку аутизму. Тому, замість того, щоб копатися в минулому, краще зосередитися на майбутньому.

Коли дитині ставлять діагноз «аутизм», багато батьків відчувають себе викинутими з життя, адже їхня дитина не схожий на інших, і вони вже ніколи не зможуть знову стати «своїми» серед всіх інших батьків. Але вони не самотні. Існує цілий світ, у якому діють групи підтримки, розсилки, клуби та батьківські групи, а також проводяться заходи, на яких батьків, чиї діти страждають від аутизму, будуть дуже раді бачити.

Не потрібно «ставити хрест» на дитині. «При лікуванні аутизму не варто очікувати занадто багато» — це реалістично, але невірно. Іноді люди хворі аутизмом, розмовляють, а іноді ні. Вони можуть мати великим талантом або створювати безліч труднощів. Але всі вони гідні любові і поваги.

Не потрібно «ставити хрест» на своїй сім’ї або свого життя. Іноді батьки дітей-аутистів відчувають себе вигнанцями. Насправді, вони як і раніше можуть брати участь у житті суспільства, нехай навіть це буде дещо важче. Вони також можуть виїжджати на відпочинок під час відпустки, влаштовувати сімейні свята, відвідувати бабусю і дідуся-це просто вимагає терпіння, планування та почуття гумору. А для деяких людей успіх у будь-якій справі тим солодше, ніж великі перешкоди їм довелося при цьому подолати.

Тимчасовий догляд

Тимчасовий догляд — це заміщення людини, що доглядає за родичем з особливими потребами. Є особа або установа, яка здійснює тимчасовий відхід в тих випадках, коли відповідальному опікуну необхідно куди-небудь виїхати, або коли він потребує відпочинку на певний період. Цей період може тривати кілька хвилин, кілька годин, кілька тижнів і більше.

У яких випадках опікун дитини-аутиста може звернутися за допомогою до особі, яка здійснює тимчасовий догляд? Наприклад, у випадку, коли опікуну необхідно відлучитися, щоб пройти обстеження чи проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем. У випадку, коли в опікуна є інша дитина, чоловік або батько, якому потрібна допомога. А також коли духовний і фізичні сили опікуна виснажені, і він вже не в силах здійснювати належний догляд за дитиною. Коли він занадто довго не має можливості побути наодинці з собою або зі своєю коханою людиною. Також у тих випадках, коли без тимчасової перепочинку він ризикує втратити своє здоров’я, свої відносини і в своє почуття гумору. Це ті найважливіші речі в нашому житті, без яких піклувальник не зможе допомогти своїй дитині, яка страждає від аутизму.

Багатьом батькам важко зважитися на те, щоб передати догляд за своєю дитиною-аутистом в чужі руки. Вони думають, що завжди повинні бути поруч з дитиною, адже ніхто не зможе їх замінити. Але такий спосіб мислення невірний. Бажання зробити перепочинок або провести час наодинці зі своїм партнером замість того, щоб в 47 разів дивитися одне і те ж відео, не має нічого спільного з любов’ю. Чим більше ви піклуєтеся про самого себе, тим краще зможете подбати про свою сім’ю.

Варіанти тимчасового відходу

Який з видів тимчасового відходу краще вибрати, залежить від потреб опікуна, а також потреб дитини-аутиста. Якщо опікуну потрібно відлучитися на один вечір, він може попросити допомогти своїх друзів, родичів або досвідчену прихожу няньку. Якщо такої можливості немає, можна звернутися до людей, службовцям в церкві, в стаціонарні установи для інвалідів чи в агентство у справах сім’ї та дітей.

Крім того, існують літні табори для інвалідів, які іноді є більш кращим варіантом, ніж запрошення няні для догляду за дитиною вдома. Іноді кілька годин відпочинку від турбот допомагають налагодити здоров’я і по-іншому поглянути на цей світ.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.