Аугментин: комбінований антибіотик широкого спектру дії

Аугментин випускається у формі таблеток, суспензій і розчинів для ін’єкцій. Діючими речовинами Аугментину є амоксицилін і клавуланова кислота, з’єднання яких відомо як амоксиклав. Амоксицилін відноситься до антибіотиків групи пеніциліну, а клавуланова кислота запобігає руйнуванню амоксициліну бактеріями. Амоксиклав входить до складу ліків, які використовуються для лікування бактеріальних інфекцій.

Амоксицилін руйнує стінки клітин шкідливих бактерій, цілісність яких критично важлива для виживання організмів, так як вони запобігають проникненню в клітини потенційно небезпечних чужорідних речовин. Деякі бактерії стійкі до дії антибіотиків групи пеніциліну — з часу появи цих ліки у таких бактерій розвинулася здатність виробляти захисні ферменти — бета-лактамази. Вони руйнують структуру антибіотиків, заважаючи їм виконувати своє завдання.

Клавуланова кислота відноситься до речовин, відомим як інгібітори бета-лактамаз. Інгібуючи активність бета-лактамаз, клавуланова кислота зберігає чутливість бактерій до дії амоксициліну та збільшує число різновидів бактерій, з якими може боротися амоксицилін.

Тому амоксиклав називається широкоспектрально антибіотиком — він може вбивати бактерії багатьох видів, що є збудниками поширених інфекцій. Він часто використовується для лікування інфекцій, з якими не справляється амоксицилін.

Щоб переконатися в тому, що бактерії, що викликали інфекцію, сприйнятливі до дії амоксициліну, перед призначенням цього препарату лікар проводить аналіз сечі, крові або зразка тканини.

Показання до застосування

Аугментин використовується для лікування наступних захворювань:

 • Бактеріальні інфекції верхніх дихальних шляхів (наприклад, синусит)
 • Бактеріальні інфекції нижніх дихальних шляхів, такі як бронхіт чи запалення легень
 • Бактеріальні інфекції вух, носа або горла
 • Бактеріальні інфекції, що вражають сечовивідні шляхи або нирки
 • Укуси інфікованих тварин, бактеріальні інфекції м’яких тканин та шкіри
 • Абсцеси зубів
 • Остеомієліт і інші бактеріальні інфекції кісток і суглобів
 • Бактеріальні інфекції статевих органів, включаючи ті, що розвиваються після пологів або аборту
 • Бактеріальні інфекції органів черевної порожнини, наприклад, перитоніт
 • У цих випадках, як правило, рекомендується прийом Аугментину у вигляді таблеток. При більш серйозних інфекціях або якщо пероральний прийом ліків з якої-небудь причини неможливе, роблять ін’єкції. Прийом Аугментину також призначається для запобігання інфекцій у пацієнтів, які перенесли хірургічну операцію.

  Як приймати АУГМЕНТИН

  У більшості випадків приймати АУГМЕНТИН у вигляді таблеток і суспензій треба тричі на день — через кожну 8:00. Абсорбція Аугментину в кров відбувається краще і швидше, якщо приймати його безпосередньо перед їжею. Це також дозволить звести до мінімуму ймовірність розвитку побічних ефектів, пов’язаних з роботою кишечника. Аугментин у вигляді таблеток обов’язково потрібно запивати водою.

  Лікарська взаємодія

  Сьогодні лікарі більше не рекомендують пацієнткам, які приймають одночасно АУГМЕНТИН і гормональні протизаплідні, використовувати додаткові засоби контрацепції протягом курсу лікування і семи днів після його закінчення. Всупереч поширеній раніше в лікарській середовищі думку, АУГМЕНТИН не знижує ефективність гормональних засобів контрацепції. Тільки в тих випадках, коли АУГМЕНТИН викликає тривалу блювоту і пронос, може знадобитися використання додаткових заходів для запобігання небажаної вагітності, проте це потрібно в кожному окремому випадку обговорювати з лікарем.

  У рідкісних випадках АУГМЕНТИН порушує дію антикоагулянту варфарину. Пацієнтам, регулярно приймають варфарин, під час прийому Аугментину може бути необхідно проходити часті обстеження для моніторингу стану здоров’я.

  Під час прийому Аугментину з організму повільніше, ніж зазвичай, виводиться метотрексат, через що концентрація останнього в крові, а також ризик виникнення небажаних побічних ефектів, значно збільшуються. Щоб контролювати стан пацієнта, необхідні регулярні аналізи крові протягом курсу лікування Аугментином.

  Застосування вакцини від тифу (Vivotif) протипоказано в один час з прийомом АУГМЕНТИН, а також протягом як мінімум трьох днів після закінчення курсу лікування. Це пов’язано з тим, що антибіотик робить вакцину значно менш ефективною.

  Алопуринол при одночасному прийомі з Аугментином збільшує ймовірність появи висипу — це один з побічних ефектів алопуринолу.

  Пробенецид збільшує концентрацію Аугментину в крові, тому лікарі зазвичай зменшують для пацієнта рекомендовану дозу одного з препаратів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.