Аттар: натуральні духи східних принцес

загрузка...

У давні часи східні принцеси і махараджі не говорили «ефірне масло», хоча застосовували його для пахощів, ванн і косметичних цілей. Раніше вживали слово «Аттар», маючи на увазі як раз таке натуральне дороге масло. Аттар — це масляні духи, отримані з квіткових пелюсток, спецій і сандалу з тонким п’янким ароматом Сходу. Секрети виробництва Аттар і сьогодні тримаються в суворій таємниці, оскільки є найсильнішими афродизіаками і засобами, здатними майже моментально повернути здоров’я і душевну рівновагу, вся суть лише в дозах і нюансах.

Що таке Аттар

Аттар — це особливий світ ароматів Сходу, де кожна крапля природи посилена складним процесом отримання найтонших пахощів. За переказами, пророк Мухаммед використовував Аттар для тіла і завжди виділяв ніжний аромат садових квітів Медіни. Аттар — це не просто духи, оскільки в них немає спирту, це дорогі ефірні масла, змішані з маслом сандалового дерева. Здавна вважалося, що кращим базовим елементом для східного аромату може служити саме це масло.

Найзнаменитіші Аттар отримують з троянди, квітів хни, туберози, чорнобривців, лотоса і шафрану. Однак на Сході багато Аттар використовують не тільки для пахощів і додання тонкого аромату одязі і тілу, ними лікують від багатьох недуг. Маслом амбри древні араби зміцнювали зір, лікували слух, головний біль, знімали втому. Авіценна вважав, що Аттар мускусу розсіює страх і зміцнює серцевий м’яз. І сьогодні на східних базарах можна знайти лавки з продажу пахощів, серед яких є справжні чудодійні цілющі Аттар: від застуди допоможе шамама, амбра і мускус, від сердечного болю — Аттар троянди.

Туман ароматної таємниці

Оскільки досі процес виробництва Аттар тримається в таємниці, дуже схематично він може бути представлений таким чином: у величезний мідний казан занурюють свіжі ніжні пелюстки ароматних квітів. Під котлом розводять вогонь тільки на дровах, і починається довгий процес дистиляції. За бамбуковим трубкам, які розташовані в складній конструкції апарату, піднімається пара, що містить концентровані ефірні масла квітів. Через систему охолодження пар, перетворюючись в конденсат, краплями поступає в скляну колбу з сандаловим ефірним маслом. Дистиляція триває весь день, вода поступово охолоджується і масло відсікається: так ефірні масла квітів і сандалового дерева утворюють новий стійкий пахучий тандем. При цьому весь процес з’єднання сандала і квітів відбувається довго, повторюючись багато разів, перш ніж вийде той самий дорогою Аттар.

За часів пророка Мухаммеда ароматні парфуми отримували в процесі природної дистиляції пелюсток в розчині оливкової олії. Скляну посудину із запашною сумішшю виставляли на яскраве сонце і протягом семи — десяти днів масло наповнювалося пахощами. Потім додавали нову порцію ніжних пелюсток, і весь процес повторювали спочатку. В результаті виходили дорогоцінні Аттар, справжні скарби для принцес.

Отриманий Аттар розливали в спеціальні шкіряні пляшки, де він міг зберігатися протягом століття. Багато Аттар являють собою складну суміш спецій і рослин, масла і мускусу: наприклад, Аттар шамама складається з двадцяти інгредієнтів, серед яких гвоздика, перець, кориця, кхас та інші, при цьому готують його більше двох тижнів.

У арабок і індусок є звичай наносити Аттар на внутрішню частину вушної раковини, так аромат зберігається довше. Для використання Аттар на Сході існують спеціальні порожнисті сережки, куди поміщають ватку, змочену в запашних ароматах. Сучасні жінки застосовують Аттар, збризкуючи дорогоцінними краплями одяг, хустки, при цьому аромат тримається до місяця, тоді як нанесений безпосередньо на шкіру змивається в кінці дня після обмивань. Чоловічі Аттар представники сильної половини наносять на зовнішні сторони долонь, бороду і одяг, змочувати ароматної жирної сумішшю волосся забороняється.

Аттар на Сході — частина культури, візитна картка багатьох країн, яскраве ароматне свідоцтво вікових традицій народів, що передають з покоління в покоління секрети виробництва ефірних олій.

Жанна Пятірікова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.