Атопічний дерматит — алергія у спадок

Атопічний дерматит — це дуже поширене, часто хронічне шкірне захворювання, яке зустрічається у значної частини населення планети. Найчастіше це порушення можна розглядати як різновид алергічної реакції або гіперчутливості. У багатьох людей є генетична схильність до розвитку атопічного дерматиту; він часто спостерігається у декількох членів однієї родини. Відмінними рисами атопічного дерматиту є шкірний висип і свербіж.

Слово «дерматит» означає запалення шкіри. «Атопічний» відноситься до захворювань, що передаються у спадок, і часто зустрічаються разом з іншими порушеннями. Атопічний дерматит часто розвивається у маленьких дітей. У багатьох з них, коли вони стають старше, настає тривала або постійна ремісія, хоча шкіра все одно може залишатися сухою і схильною до подразнень.

Тригерами атопічного дерматиту можуть стати сухість шкіри, сезонні алергії, використання агресивних чистячих засобів, деякої косметики, а також холодна погода. Екологічні фактори також можуть активувати симптоми атопічного дерматиту у людей, які успадкували схильність до цього захворювання.

Атопічний дерматит з приблизно однаковою частотою зустрічається у чоловіків і жінок; він є причиною 10% -20% всіх звернень до дерматолога. Це захворювання найчастіше зустрічається у грудних дітей і дошкільнят, і з віком ймовірність розвитку цього захворювання істотно зменшується. За оцінками вчених, у 65% пацієнтів з цим порушенням симптоми з’являються в перший рік життя, і у 90% — до 5. Після 30 років ймовірність захворювання атопічним дерматитом стає дуже мала; як правило, це відбувається в результаті перебування людини у важких кліматичних і / або екологічних умовах. Люди, які живуть у великих містах і в регіонах з низькою вологістю, знаходяться в групах ризику по розвитку атопічного дерматиту.

Причина

Точні причини розвитку атопічного дерматиту невідомі, але передбачається, що його розвиток відбувається в результаті впливу поєднання генетичних і екологічних факторів. По-видимому, у людей, схильних до розвитку атопічного дерматиту, спостерігається вроджена гіперчутливість і тенденція до виникнення свербежу. Наукові дані свідчать про те, що це захворювання пов’язане з іншими так званими атопічними розладами, такими як сінна лихоманка і астма ці порушення спостерігаються у багатьох людей з атопічним дерматитом. Часто у дітей, у яких атопічний дерматит увійшов у стадію ремісії, надалі розвивається сінна лихоманка і / або астма. Хоча одне розлад не обов’язково викликає інше, вони можуть бути пов’язані, що, можливо, в майбутньому допоможе краще зрозуміти природу атопічного дерматиту.

Хоча емоційні чинники в деяких випадках підсилюють або ініціюють появу симптомів атопічного дерматиту, вони, очевидно, не є його основною причиною. Раніше передбачалося, що емоційні розлади є причиною розвитку атопічного дерматиту, але зараз ясно, що це не так.

Атопічний дерматит не заразний і не може передаватися від однієї людини іншій при безпосередньому контакті зі шкірою.

Симптоми

Хоча симптоми можуть варіюватися у різних пацієнтів, найпоширенішими ознаками дерматиту є сухість шкіри, свербіж, і почервоніння. Найбільш часто хвороба вражає шкіру на задніх сторонах колін, руках і обличчі.

Сверблячка є основною відмінною рисою атопічного дерматиту. Часто він настільки сильний, що навіть дорослим людям буває важко стримуватися, щоб не розчісувати шкіру. Свербіж стає особливо сильним по ночах; багато пацієнтів також відзначають посилення свербежу вечорами, коли вони приходять зі школи або з роботи, і зовнішні стимули перестають відволікати їх від власних тілесних відчуттів. Через інтенсивне розчісування шкіра може сильно почервоніти, а в деяких місцях вона стає жорсткою, огрубілою. Оскільки це може підвищити ризик різних інфекцій, атопічний дерматит необхідно лікувати.

Діагностика

Для діагностики атопічного дерматиту зазвичай буває достатньо візуального вивчення симптомів і вивчення анамнезі пацієнта. Наприклад, ймовірність розвитку атопічного дерматиту особливо велика у тих, в чиєму особистому або сімейному анамнезі є астма або сінна лихоманка. Якщо у лікаря є сумніви в діагнозі, може знадобитися біопсія.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.