Атараксія — для зняття почуття тривоги

Діюча речовина у складі атараксія — гидроксизин, є медикаментів з групи седативних антигістамінних. Гістаміном називається натуральне речовина, вироблення якого є частиною реакції організму на потенційно шкідливі речовини, що проникають ззовні. Гістамін зберігається в тучних клітинах більшої частини тканин організму.

Коли в організм проникають речовини, які імунна система ідентифікує як небезпечні (алергени), за рахунок стимуляції тучних клітин вивільнюється гістамін, який зв’язується з Н1-гістаміновими рецепторами. У цей момент в організмі запускається безліч хімічних реакцій, видимий і відчутний результат яких — симптоми алергії.

Як працює атаракс?

Гідроксизин блокує активність гістамінових рецепторів, проникаючи в мозок, але при цьому він викликає сильну сонливість. Через цього ефекту його рекомендується приймати перед сном пацієнтам, яких турбує алергічний свербіж по ночах. Так часто буває у дітей — вдень вони постійно чимось зайняті і просто не помічають свербежу, а вночі неприємний симптом дає про себе знати.

атараксія іноді використовують при короткостроковому лікуванні підвищеної тривожності у дорослих. Він пригнічує активність певних ділянок центральної нервової системи, і пацієнт стає спокійніше.

Зверніть увагу

Через седативного дії атараксія під час курсу лікування краще зовсім відмовитися від водіння автомобіля і видів діяльності, пов’язаних з підвищеним ризиком для самого пацієнта та інших людей. Якщо робота пацієнта безпосередньо пов’язана з керуванням транспортними засобами, атаракс вам не підходить.

Під час прийому цього препарату слід утримуватися від вживання алкоголю.

Протипоказання при прийомі атараксія

атараксія потрібно з особливо обережністю і тільки при обгрунтованої необхідності застосовувати дітям і літнім людям, пацієнтам зі зниженою функцією печінки і нирок, пацієнтам, які проходять діаліз нирок; страждаючим обструкцією або зниженою активністю кишечника; людям з такими захворюваннями, як епілепсія, деменція , глаукома та аритмія.

атараксія протипоказаний дітям до шести місяців, вагітним і годуючим груддю жінкам, хворим на порфірію.

Побічні ефекти

У атараксія зустрічаються такі побічні ефекти, як сонливість, сухість у роті, запаморочення, м’язова слабкість, головні болі, утруднене сечовипускання, запор, двоїння видимих предметів, нудота і блювота, безсоння, збільшення частоти серцевого ритму (тахікардія), тремор кінцівок , судоми.

Такі симптоми, як запаморочення, двоїння видимих предметів, м’язова слабкість і інші, можуть ставати ще сильнішими, якщо під час прийому атараксія вживати алкоголь, а також такі препарати:

 • Антипсихотичні медикаменти, наприклад, аміназин, галоперидол
 • Барбітурати, наприклад, фенобарбітал і амобарбітал
 • Бензодіазепіни, такі як діазепам і темазепам
 • Хлорфенамін, прометазин та інші антигістаміни із седативною дією
 • Снодійні препарати, наприклад, зопіклон
 • Сильні опіоїдні знеболювальні — морфін, кодеїн, дігідрокодеін та інші
 • Трициклічні антидепресанти, наприклад, амітрптілін
 • Щоб уникнути запорів, сухості в роті і утрудненого сечовипускання, уникайте приймати одночасно з атараксія такі препарати:

 • Антихолінергічні медикаменти, використовувані для лікування симптом хвороби Паркінсона
 • Антихолінергічні медикаменти проти нетримання сечі, наприклад, толтеродину і оксибутинін
 • Хлорпромазі, клозапін та інші психотичні препарати
 • Спазмолітики, наприклад гіосцін, атропін
 • Інгібітори МАО — фенелзин та інші
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.