Астигматизм — лінзи, окуляри або операція?

Астигматизм — це поширене і легко піддається лікуванню порушення, що викликає помутніння видимих об’єктів. Астигматизм розвивається, коли рогівка або кришталик ока мають неправильний вигин. Як правило, у людей з цим порушенням на рогівці є більш плоскі ділянки і ділянки з сильним вигином. Це призводить до того, що людина бачить предмети розмитими незалежно від того, на якій відстані від нього вони знаходяться. Поряд з помутнінням видимих предметів для астигматизму можуть бути характерні часті головні болі і напругу очей.

Прийнято вичинити рогівковий і Лентікулярний астигматизм — неправильне викривлення рогівки і кришталика відповідно. Часто астигматизм розвивається в поєднанні з короткозорістю або далекозорістю. Астигматизм може бути присутнім з народження, а може розвинутися в результаті пошкодження ока, хвороби, або хірургічної операції. Причинами цього порушення не є читання при поганому освітленні, звичка сидіти занадто близько до телевізора, або тривала робота за комп’ютером.

Діагностика

У ході діагностики астигматизму за допомогою пристрою, відомого як кератометрії, визначають кількість і напрямок відбиваного рогівкою світла. Крім того, за допомогою кератоскопа визначають ступінь викривлення поверхні рогівки.

Лікування

Для корекції зору при астигматизмі пацієнту може бути рекомендовано носіння окулярів або контактних лінз. Існують спеціальні окуляри і лінзи, які допомагають не тільки при короткозорості і далекозорості, але і при астигматизмі. Є безліч різновидів контактних лінз, які підходять для пацієнтів з різними потребами. Лікар допоможе вам вибрати найбільш підходящий варіант.

Для лікування астигматизму також можуть бути використані хірургічні методи. Найпоширенішим з них є лазерна корекція зору. Операцію проводять під місцевим наркозом, вона займає не більше півгодини, і пацієнт може того ж дня відправлятися додому.

Альтернативою лазерної корекції зору є фоторефрактивних кератектомія і лазерна субепітеліальних кератеектомія. Остання ідеально підходить людям, у яких від природи тонка рогівка, а також тим, у кого в зв’язку з роботою або заняттями контактними видами спорту підвищений ризик отримання травми ока.

Побічними ефектами таких операцій можуть бути сухість і подразнення очей, погіршення і навіть втрата зору. Однак це трапляється рідко і в більшості випадків операція проходить успішно.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.