Аспірин — нестероїдний протизапальний препарат

Аспірин (ацетилсаліцилова кислота) відноситься до групи препаратів, відомих як саліцилати. Дію аспірину засноване на зниженні вмісту в організмі речовин, які викликають біль, запалення і підвищення температури. Аспірин застосовується для лікування легкої і помірної болю, а також для зниження температури або зняття запалення. У деяких випадках аспірин використовується для лікування або запобігання серцевих нападів, інсульту і стенокардії. Але для лікування серцево-судинних захворювань аспірин можна приймати тільки під наглядом лікаря.

Важлива інформація про аспірині

Аспірин не рекомендується приймати дітям і підлітком для зниження температури, особливо якщо у дитини спостерігаються симптоми грипу або вітряної віспи. При використанні аспірину на тлі гострого вірусного захворювання (грипу, парагрипу, вітрянки) у дітей може виникнути серйозне пошкодження печінки — синдром Рейє, що може навіть призвести до летального результату.

Припиніть приймати аспірин і негайно зверніться до лікаря, якщо виявите в себе ознаки кровотечі в шлунку або кишечнику. До таких ознак належать: чорний, баріться стілець з домішкою крові, кашель з кров’ю або блювотою, яка схожа на кавову гущу.

Не вживайте алкоголю протягом усього курсу лікування аспірином. Алкоголь може підвищити ризик виникнення шлункової кровотечі.

Аспірин інколи використовується для лікування або запобігання серцевих нападів, інсульту і болю в грудях (стенокардії), але в цьому випадку його можна приймати тільки під наглядом лікаря.

Не приймайте препарат при алергії на аспірин, а також у наступних випадках:

 • після недавнього шлункового або кишкового кровотечі;
 • якщо ви страждаєте порушенням згортання крові, наприклад, гемофілією;
 • якщо у вас алергія на НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби), такі як адвіл, Мотрин, алев, орудіс, індоцін, Лодіна, вольтарен, торадол, Мобік, релафен, Фелд.
 • Запобіжні заходи та особливі вказівки

  Якщо ви страждаєте яким-небудь з перерахованих нижче захворювань, вам може знадобитися коригування дози аспірину:

 • бронхіальна астма або сезонна алергія;
 • виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у фазі загострення і в анамнезі;
 • печінкова недостатність;
 • ниркова недостатність;
 • кровотеча або порушення згортання крові;
 • хвороби серця, високий кров’яний тиск, застійна серцева недостатність;
 • подагра
 • поліпи в носі.
 • Якщо ви приймаєте аспірин з метою запобігання серцевого нападу або інсульту, не приймайте одночасно з ним ібупрофен (адвіл, Мотрин). Ібупрофен блокує розріджує кров дію аспірину і робить його неефективним. Якщо вам обов’язково потрібно приймати обидва ліки, інтервал між прийомом ібупрофену і аспірину повинен перевищувати 8:00. Аспірин може бути шкідливим для серця майбутньої дитини, а також викликати зниження маси тіла при народженні або надавати інше небезпечну дію на плід. Повідомте лікаря, якщо ви очікуєте дитину або плануєте завагітніти, перш ніж приймати аспірин. У період грудного вигодовування при прийомі аспірину в середніх дозах переривання годування груддю звичайно не потрібно. Але аспірин проникає в грудне молоко, тому його слід приймати з обережністю і тільки під наглядом лікаря.

  Лікарська взаємодія

  Перш ніж почати приймати аспірин, повідомте вашого лікаря, якщо ви приймаєте будь антидепресанти, наприклад: циталопрам (Celexa), дулоксетин (Cymbalta), Езопрам (Lexapro), флуоксетин (прозак, Sarafem, Symbyax), флувоксамін (Феварин ), пароксетин (паксил), сертралін (золофт), або венлафаксин (Effexor). Прийом будь-якого з цих медикаментів разом з аспірином може викликати кровотечу і утворення синців.

  Крім того, перед прийомом аспірину проконсультуйтеся з лікарем, якщо ви приймаєте:

 • Препарати, що розріджують кров, наприклад, варфарин;
 • Інші саліцилати, наприклад, холін саліцилат, і / або саліцилат магнію, або сальсасалат.
 • Крім того, рекомендується, але не обов’язково, консультуватися з лікарем, якщо ви плануєте одночасно приймати аспірин і різні вітаміни, мінерали, трави.

  Як приймати

 • Приймайте аспірин у повній відповідності з вказівками на етикетці або приписами лікаря. Не збільшуйте і не зменшуйте дозу препарату на власний розсуд, а також не припиняйте прийом аспірину раніше покладеного часу, навіть при поліпшенні стану.
 • Приймати аспірин рекомендується зі склянкою води. Прийом аспірину з їжею або молоком зменшує навантаження на шлунок. Таблетки в кишковорозчинною оболонці створені з цією метою, але ви можете приймати їх з їжею або молоком, якщо це необхідно. Вкриті кишковорозчинною оболонкою таблетки аспірину не слід розламувати, жувати, ламати, або відкривати. Ковтайте таблетки цілими, запиваючи водою або молоком, щоб не пошкодити спеціальне покриття для захисту шлунка.
 • Жувальні таблетки аспірину слід розжовувати перед ковтанням. Перорально розпадаються таблетки слід зберігати в упаковці аж до моменту вживання. Перед вживанням сухими руками дістаньте таблетку з упаковки і покладіть її в рот. Вона негайно почне розчинятися, її не потрібно запивати водою. Не ковтайте пігулки цілком. Не розжовуючи таблетку, почекайте, поки вона повністю розчиниться в роті.
 • перед хірургічною операцією обов’язково повідомте хірургу заздалегідь, що ви приймаєте аспірин. Можливо, на деякий час вам доведеться відмовитися від прийому ліків.
 • Не приймайте аспірин, якщо, відкривши флакон з таблетками, відчуваєте сильний кислий (оцтовий) запах. Швидше за все, препарат зіпсований і більше не ефективний. Зберігайте аспірин при кімнатній температурі в сухому прохолодному місці.
 • Пропущена доза

  Оскільки аспірин часто застосовується нерегулярно, а в міру необхідності, його можна приймати не за графіком. Якщо ви застосовуєте препарат регулярно, прийміть пропущену дозу, як тільки згадаєте про неї. Якщо близько час прийому наступної дози, не приймайте пропущену дозу і надалі дотримуйте графік лікування. Не приймайте додаткову дозу, щоб компенсувати пропущену.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.