Аскор — проти болісного кашлю

Аскор — це лікарський препарат, який має відхаркувальну і розширюють бронхи дією. Крім того, він захищає бронхо-легеневу систему від різних негативних впливів. Але це ефективний препарат, який має низку побічних ефектів, тому застосовувати його можна лише за призначенням лікаря.

Аскор випускається в таблетках і у флаконах у вигляді сиропу Аскор експекторант. До складу Аскор входять три лікарські засоби, взаємно підсилюють дію один одного.

Склад Аскор

 • Сальбутамол — це препарат, який чинить адреналіноподобное дейстие. Адреналін називають гормоном стресу, так як під його дією організм наводиться в «повну бойову готовність»: кровоносні судини звужуються, артеріальний тиск підвищується, серце починає скорочуватися частіше, бронхи розширюються для того, щоб вони могли подавати більше кисню. Для захворювань легенів використовується тільки остання властивість — розширення бронхів. У лікувальних дозах цей препарат зазвичай не викликає сильного серцебиття і підвищення артеріального тиску. Але при передозуванні і у хворих із захворюваннями серцево-судинної системи його дію може бути непередбачуваним.
 • Бромгексин — це засіб, що розріджує мокроту і підсилює процес її виведення. Але головне позитивний вплив бромгексину на стан бронхо-легеневої системи полягає в тому, що він виробляє сурфактант — складне за складом речовина, яка як плівкою покриває стінки альвеол і не дозволяє їм склеюватися. При відсутності або недоліку сурфактанту настає ателектаз легень, тобто альвеоли спадаються, а розправитися не можуть і уражену ділянку легеневої тканини перестає брати участь в акті дихання.
 • Гвайфенезин — препарат, який має відхаркувальні і розріджують властивостями, зменшує поверхневий натяг мокротиння. Полегшує відходження та відхаркування мокротиння за рахунок стимуляції рухової активності бронхів. Крім того, цей препарат впливає на центральну нервову систему, викликаючи заспокійливий ефект, знімаючи дратівливість, тривогу і страх. При застосуванні цього препарату сеча може забарвлюватися в рожевий колір.
 • Крім того, до складу Аскор входить ментол, який володіє легкими антисептичними властивостями, а також володіє відхаркувальним і легкими спазмолітичні властивості.
 • При спільній дії всі компоненти Аскор посилюють вплив один одного, що створює такі унікальні властивості Аскор, як одночасне зняття спазму бронхів, розрідження й активне виведення мокротиння, захист тканини легенів від впливу збудників інфекції і токсичних продуктів їх життєдіяльності.

  Рекомендації щодо прийому Аскор

  Аскор рекомендується приймати в тому випадку, якщо хворий з якоїсь причини не може відкашлятися, тоді як в бронхо-легеневої системи у нього накопичилося достатню кількість мокротиння. Це виникає при схильності бронхів до спазмів, а також за наявності дуже в’язкому мокроти, яка в силу своєї густоти не може посуватися по бронхах. У цьому випадку під дію Аскор мокрота розріджується, а скоротливі руху бронхів підсилюють її виведення.

  Застосовується Аскор і при бронхоектатичної хвороби — хронічному гнійно-запальному захворюванні, що характеризується розширенням дрібних бронхів у вигляді невеликих мішечків, в яких накопичується гній. У цьому випадках під впливом Аскор бронхи краще очищаються від застійної гнійної мокроти.

  Аскор знайшов застосування і в комплексній терапії таких тяжких захворювань, як професійні ураження легень (пневмоконіоз) і туберкульоз.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.