Аскор для дітей: призначати з урахуванням протипоказань!

Аскор досить широко застосовується в педіатричній практиці, він має чіткі показання та протипоказання для застосування, розібратися в яких може тільки педіатр після огляду дитини. Самостійно батьки не можуть давати цей препарат своїм дітям.

Аскор — це препарат, який володіє спазмолітичними та відхаркувальними властивостями. Дітям застосовують в основному Аскор експекторант, який випускається у вигляді сиропу. Аскор в таблетках дітям можна призначати після шести років. Цей препарат застосовується тільки за призначенням лікаря, і ось чому.

Справа в тому, що інфекційно-запальні захворювання бронхів і легенів у дітей можуть протікати по-різному. В одних дітей вони протікають з виділенням великої кількості рідкої мокроти, яка вільно відкашлюється. Якщо призначити такій дитині Аскор, то легені і бронхи буквально затоплений мокротою і стан дитини різко погіршиться. Але буває і так, що мокрота відкашлюється з працею, вона в’язка і буквально прилипає до стінок бронхів. Кашель може побут сухим, його називають непродуктивним і намагаються перевести у продуктивний, з виділенням мокротиння. У такому разі допоможе препарат, який зробить мокроту рідшою і підсилить її виділення. Аскор якраз підійде для цієї мети.

Склад Аскор

До складу Аскор в таблетках входять три препарату: сальбутамол, бромгексин і гвайфенезин. До складу Аскор експекторант входять ті ж препарати плюс ментол.

 • Сальбутамол сприяє розширенню бронхів. Але іноді, особливо при передозуванні, у нього проявляються такі побічні ефекти, так тахікардія і підвищений тиск, тому дітям із захворюваннями серцево-судинної системи його призначають з обережністю, а важкі захворювання цих органів є протипоказанням для його призначення.
 • Бромгексин — це муколітик, тобто препарат, який розріджує мокротиння, збільшує її об’єм, Крім того, він активує рухову активність епітелію слизової оболонки бронхів, тобто володіє відхаркувальними властивостями. Цей препарат має і ще одну важливу властивість — він стимулює секрецію сурфактанта, особливої речовини, яка покриває внутрішню поверхню альвелол (мішечків на кінцях дрібних бронхів) і попереджає їх склеювання або ателектаз.
 • Гвайфенезин також є відхаркувальним засобом, він зменшує поверхневий натяг мокротиння і її прилипання до стінок бронхів, розріджує мокротиння, знижує його в’язкість, полегшує видалення, тобто переводить непродуктивний кашель у продуктивний. Є у гвайфенезину і побічні ефекти: він знімає збудження центральної нервової системи і може викликати підвищену сонливість, головний біль та запаморочення. Крім того, він надає побічна дія на шлунково-кишковий тракт, викликаючи нудоту, блювоту і болі в животі.
 • Ментол сприяє розширенню бронхів, посилює виділення секреції бронхіальних залоз, має антисептичні властивості, зменшує подразнення слизової оболонки дихальних шляхів. Крім того, ментол надає заспокійливу дію на дитину.
 • У комплексі препарат Аскор надає прекрасне бронхолітичну, розріджує мокротиння та відхаркувальну дію. Але при його призначенні треба чітко враховувати всі свідчення і протипоказання.

  Аскор призначається при інфекційно-запальних захворюваннях бронхо-легеневої системи у дітей в тому випадку, якщо у дитини непродуктивний кашель або в’язка, насилу відходить мокрота. Такі симптоми можуть бути при різних захворюваннях: при гострих і хронічних бронхітах, запаленні легенів, бронхіальній астмі, кашлюку, кору і деяких інших захворюваннях.

  Протипоказання до прийому Аскор

  Протипоказаний Аскор в тому випадку, коли мокротиння багато, вона рідка і виділяється вільно. Не можна його призначати дітям з тяжкими захворюваннями серцево-судинної системи та органів травлення, наприклад, з виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки. Протипоказаний Аскор також при важких захворюваннях печінки і нирок з порушенням їх функції, тяжкому цукровому діабеті та підвищенні внутрішньоочного тиску. При прийомі Аскор сеча забарвлюється в рожевий колір.

  Дія Аскор підсилює засіб, що розширює бронхи, — теофілін, при їх одноврменно призначенні збільшується також ймовірність появи побочнихдействій обох ліків.

  Аскор не можна приймати разом з препаратами, що містять кодеїн, який пригнічує кашель і ускладнює відхаркування розрідженої мокроти. На фоні прийому Аскор посилюється дія антибіотиків, так як входить до його складу бромгексин сприяє проникненню антибіотиків в тканину легенів. Під час прийому Аскор не рекомендується лужне пиття.

  Аскор і Аскор експекторант — це ефективні препарати для лікування непродуктивного кашлю у дітей. Але, як і кожен ефективний препарат, Аскор має досить багато протипоказань та побічних ефектів.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.