Артрит: інструкція в допомогу хворому

артрит — це лікарський препарат, що попереджає руйнування і стимулюючий зростання хрящової тканини. Крім того, він виявляє помірну протизапальну та знеболювальну дію, підтримує нормальний обсяг і консистенцію внутрішньосуглобової рідини.

Механізм дії препарату артрит

артрит — це лікарський препарат, який відноситься до групи стимуляторів регенерації хрящової тканини. Він має у своєму складі два активних діючих речовини — хондроїтин і глюкозамін. Виробляє артрит фармацевтична компанія Юніфарм (США) в таблетках вкритих плівковою оболонкою (у кожній таблетці міститься по 500 мг обох активних діючих речовин).

Механізм дії артрит складається з дії її компонентів. Ендогенний (що виробляється всередині організму людини) хондроїтин входить до складу хрящової тканини, регулює в ньому обмінні процеси і захищає від дії ферментів, що руйнують хрящ і токсичних вільних радикалів, підтримує в’язкість внутрішньосуглобової рідини. Якщо у хрящовій тканині недостатньо хондроїтину, то спочатку відбувається зниження її еластичності і пружності (тобто знижуються її амортизаційні здібності), а потім хрящова тканина зменшується в об’ємі і руйнується. Введення екзогенного (який надходить в організм ззовні) хондроїтину сприяє поступовому відновленню хряща.

Другий компонент артрит — глюкозамін бере участь в утворенні сполучної тканини (хрящ — це один з видів сполучної тканини), попереджає процес руйнування хряща і активізує процес його відновлення. Глюкозамін захищає хрящ від токсичних впливів, у тому числі від впливу нестероїдних протизапальних препаратів і глюкокортикоїдів — ліків, які володіють вираженими протизапальними і знеболюючими властивостями і майже завжди призначаються при захворюваннях суглобів. Глюкозамін має також легкими протизапальними і знеболюючими властивостями.

Комплексний вплив активних діючий речовин артрит стимулює обмін речовин у хрящовій тканині, попереджає руйнування хряща, зменшує біль і запалення, а також потреба у знеболювальних засобах.

Показання та протипоказання

артрит призначають при дегенеративно-дистрофічних захворюваннях суглобів, у тому числі суглобів хребта — остеоартрозах і спондилоартроз. Руйнування хрящової тканини в суглобах при цих захворюваннях приводить до болів і порушення функції суглобів і хребта. Застосовують артрит також при остеохондрозах — дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта, яке починається зі змін в міжхребцевих дисках і поступово призводить до руйнування хрящової і кісткової тканини хребців.

Протипоказаннями для застосування Артрит є підвищена чутливість до його компонентів організму хворого, тяжкі захворювання нирок з порушенням їх функції. Крім того, протипоказанням є вагітність, годування дитини груддю, дитячий вік до 15 років (клінічні дослідження на даних контингентах хворих не проводилися).

З обережністю застосовують артрит при підвищеній кровоточивості і схильності до кровотеч, бронхіальній астмі та цукровому діабеті. Не варто поєднувати прийом артрит з прийомом лікарських препаратів, що знижують згортаючу здатність крові. При призначенні разом з антибактеріальними препаратами слід враховувати, що артрит може підсилювати дію антибіотиків тетрациклінового ряду і зменшувати дію напівсинтетичних пеніцилінів.

Як правильно приймати

артрит призначається тривалими курсами — відновити обмін речовин у хрящовій тканині непросто. Приймають артрит внутрішньо незалежно від прийому їжі по таблетці двічі на день протягом 21 дня, потім переходять на прийом по одній таблетці на день протягом усього курсу лікування. Стійкий позитивний ефект розвивається при застосуванні артрит впродовж півроку.

Побічні ефекти

У переважній більшості випадків артрит дуже добре переноситься. Тим не менш, побічні ефекти зустрічаються:

 • з боку шлунково-кишкового тракту — пронос або запор, здуття живота, болі в шлунку;
 • з боку центральної нервової системи можливі запаморочення;
 • алергічні реакції у вигляді зудить, кропив’янки, набряку Квінке.
 • Передозування артрит не зустрічалася, але теоретично вона можлива. При цьому можуть посилюватися все побічні ефекти препарату. Перша допомога полягає в промиванні шлунку. Якщо стан хворого не поліпшується, то слід викликати швидку допомогу.

  артрит — ефективний лікарський препарат, що мають дуже мало побічних ефектів і протипоказань.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.