Артрит — допоможе хворим суглобам

Дегенеративно-дистрофічні (обмінні) захворювання суглобів і хребта сьогодні займають одне з головних місць серед причин втрати працездатності. Тому лікування цих захворювань приділяється особлива увага. В останні роки з’явився ряд лікарських препаратів, що відновлюють хрящову тканину, артрит — один із них.

Обмінні захворювання суглобів і хребта

Обмінні захворювання суглобів (остеоартрози) і хребта (остеохондрози) зустрічаються у більшості людей похилого віку, а також у людей, що мають високі фізичні навантаження. Остеоартроз — це порушення обміну речовин в хрящовій тканині, яке супроводжується руйнуванням хряща, а потім і кістки. У хворих з остеоартрозом порушується функція суглоба, вони відчувають сильні болі. Уражаються частіше великі суглоби, але можуть вражатися і дрібні суглоби стоп, кистей або хребта. При остеохондрозі зміни починаються в міжхребцевих дисках.

Особливістю цих захворювань є постійні вимотуючі хворих болі, тому їм часто призначаються лікарські препарати групи НПЗЗ (нестероїдних протизапальних засобів), а в деяких випадках і глюкокортикоїдні гормони. І ті, й інші мають багато побічних ефектів, можуть прискорювати руйнування і припиняти ріст хрящової тканини суглобів. Тому сьогодні до складу комплексного лікування остеоартрозу та остеохондрозу включають хондропротектори — лікарські препарати, що захищають хрящову тканину суглобів від різних впливів. Саме до таких препаратів відноситься артрит.

Як діє артрит

артрит сприяє відновленню обміну речовин в хрящовій тканині. До її складу входять два активних діючих речовини — хондроїтин і глюкозамін. Кожна пігулка артрит (вони покриті спеціальною оболонкою) містить по 500 мг хондроїтину і глюкозаміну. Глюкозамін і хондроїтин — аміносахаридом, що входять до складу хрящів міжхребцевих дисків і суглобових хрящів.

Хондроїтин є природною складовою хрящової тканини, він входить до складу основи хряща. Дія хондроїтину полягає в тому, що він захищає хрящ від руйнування, відновлює його тканину і в’язкість внутрішньосуглобової рідини. Захист від руйнування здійснюється за рахунок стимуляції обміну речовин і придушення дії ферментів, що руйнують хрящ. Хондроїтин має також легким протизапальною і знеболюючою дією.

Глюкозамін стимулює утворення речовин, які потім стають будівельним матеріалом для хряща, суглобних оболонок і внутрішньосуглобової рідини. Він захищає хрящ від хімічних пошкоджень, у тому числі від порушень обміну речовин, викликаних лікарськими препаратами, прийнятими як знеболюючі засоби — нестероїдними протизапальними препаратами і глюкокортикоїдами. Так само, як і хондроїтин, він робить деякий протизапальну та знеболювальну дію.

артрит в цілому при правильному тривалому застосуванні гальмує прогресування дегенеративно-дистрофічних процесів у суглобах і хребті, відновлює хрящову тканину і в’язкість внутрішньосуглобової рідини. Цей препарат також дозволяє знизити дозування і тривалість протизапальних знеболювальних препаратів, що мають багато побічних ефектів. Після курсу лікування цього препарату протягом півроку на тривалий час поліпшується функція суглобів, проходять болі.

Кому допоможе

артрит допоможе дорослим і літнім людям, страждаючим обмінними захворюваннями суглобів та хребта: остеоартроз, остеохондроз, пародонтозу (обмінними захворюваннями околозубних тканин), спондильоз (захворюваннями хребта з деформацією хребців за рахунок розростання кісткової тканини), хондромаляція надколінка (руйнуванням хряща надколінка) , з деформованими після травм суглобами, підвищеної функціональної навантаженням на суглоби (ожиріння, високих фізичних навантаженнях). Крім того, артрит застосовується для попередження обмінних захворювань суглобів у літньому віці.

Стійкий терапевтичний ефект досягається при прийомі артрит не менше півроку.

У яких випадках артрит протипоказана

Протипоказаннями для застосування Артрит є індивідуальна непереносимість її компонентів організмом хворого, тяжкі захворювання нирок з порушенням їх функції, вагітність і грудне вигодовування, дитячий вік до 15 років.

З обережністю артрит призначають при порушеннях згортання крові і схильності до кровотеч, бронхіальній астмі, цукровому діабеті.

Чи є у артрит побічні ефекти?

Їх зовсім небагато. У деяких хворих під час прийому артрит можуть з’явитися болі в шлунку, метеоризм, запори або проноси. Іноді з’являється запаморочення. Як і на будь-який інший лікарський препарат, на артрит може бути алергія.

хондропротектори артрит може значно полегшити життя хворих із захворюваннями суглобів та хребта.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.