Ароматичні масла — чи допоможуть вони у скрутну хвилину?

загрузка...

Ароматичні масла роблять значний вплив на фізичний та психічний стан людини, про це знали ще в давнину. При цьому кожен аромат надає своє, неповторне вплив: один збуджує, інший заспокоює, третій викликає особливий стан духу. Для різного часу і стану людини потрібні різні запахи.

Що таке ароматичні масла

Ароматичні або ефірні олії — це пахучі леткі речовини рослинного походження. Сьогодні налічується кілька тисяч ароматичних масел. Особливістю цих речовин є те, що вони можуть дуже активно впливати на загальний стан людини і його настрій.

Багато ароматичні масла використовуються в якості афродизіаків — запахів, що викликають прилив статевого потягу, сексуальної фантазії та активності. Запах ароматичних масел впливає на центральну нервову систему і стимулює секрецію ендорфіну, який називають «гормоном щастя». У результаті такого впливу загострюються всі почуття, і поліпшується робота окремих органів.

Окремі ароматичні масла впливають на організм людини по-різному. Вже в давнину знали, коли і з якою метою варто застосовувати той чи інший запах. Запахами не тільки змінювали настрій, ними лікували самі різні захворювання. Але особливо допомагають ароматичні масла при головному болю, депресії, важких стресах.

Ароматичні олії діють на організм по-різному. Деякі з них з’єднуються з гормонами і впливають одночасно не нервову й ендокринну систему, заспокоюючи і регулюючи артеріальний тиск. Інші ж активізують, підвищують працездатність, володіють протизапальними і антисептичними властивостями.

Властивості окремих ароматичних масел

Більшість ароматичних (ефірних) олій можна придбати в аптеці. Але перш, ніж їх використовувати, потрібно знати, як вони діють на організм.

 • ароматичне масло герані заспокоює, сприяє зниженню артеріального тиску, але одночасно підвищує сексуальну активність і привабливість жінок зрілого віку.
 • ароматичне масло бергамота пробуджує інтуїцію і фантазію, знімає головний біль, підвищує статевий потяг.
 • ароматичне масло жасмину має виражені властивості афродізіака, знімає фригідність у жінок, заспокоює і одночасно додає упевненості в своїх силах.
 • Ароматичне кедрове масло освіжає, має антибактеріальну та протизапальну дію, знижує артеріальний тиск, заспокоює і знімає головний біль.
 • ароматичне масло ладану — має антисептичні властивості, заспокоює, налаштовує на прояви піднесених почуттів.
 • ароматичне масло мускатних горіхів — збуджує, підвищує чутливість, активізує роботу серцево-судинної системи, підвищує артеріальний тиск.
 • Ароматичне рожеве масло — має тонізуючу і загальнозміцнюючу дію, надає протизапальну і антисептичну дію при захворюваннях органів дихання, знижує артеріальний тиск.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.