Ароматерапія — лікує душу, але не тіло

Доросле життя повне розчарувань. Ми ростемо і перестаємо вірити в чудеса, забуваємо казки і вимикаємо уяву. Одним з перших розчарувань стає від факт, що Діда Мороза не існує, зате існує добрий тато, який кладе під ялинку майже те, про що мріялося. Майже, тато ж не чарівник.

Потім ми дізнаємося що мрії збуваються і не збуваються, любов приходить до нас, часом не та. А потім … потім вчені з університету Огайо розповідають нам, що ароматерапія, виявляється, не робить ніякого впливу на імунітет, больову чутливість і швидкість загоєння ран.

Вивчали, вони, значить, дію ароматів лимонного і лавандового масла на здорових добровольцях. Закріплювали протягом трьох днів 56 чоловікам і жінкам під носом бавовняний кульку, змочену лимонним маслом або дистильованою водою, а потім вимірювали їм тиск і пульс, брали зразки крові на аналіз. В кінці проводили для оцінки настрою реципієнтів спеціальні психологічні тести. Швидкість загоєння ран на піддослідних вчені перевіряли за допомогою тесту з смужкою лейкопластиру. Для визначення больової чутливості волонтери опускали занурювали ноги в крижану воду.

І що ж з’ясувалося в результаті цих дослідів? Результат дослідження розчарував численних фанатів ароматерапії, які до цього на кожному розі поширювалися про її корисні властивості. Вона не працює! Тепер це доведено науково.

Методика, настільки активно популяризуються в ЗМІ сьогодні не робить ніякого впливу на рівень гормонів стресу і чинників імунітету. Ароматерапія також не має знеболювальної дії і не прискорює загоєння ран. Хіба тільки настрій покращує. Та й то лише лимонне масло. Втім, може піддослідні не ті. Може, умови занадто клінічні. Може … та хіба мало що може бути!

У будь-якому випадку лікарі визнали людський організм механізмом занадто складним для остаточно-безповоротних висновків. Мовляв, подобається ароматерапія, допомагає від чого — користуйтеся на здоров’я, тільки причинно-наслідкових зв’язків між аромагіей і цим самим здоров’ям ми знайти не можемо.

У той же час люди навряд чи перестануть лікувати душу і, можливо, тіло ароматами. Цьому є чимало причин. Запахи допомагають нам відтворити свою неповторну картину світу, зробити її повною і, по можливості, затишною. Історично ми надаємо ароматам велике значення. Дорогі парфуми, пахощі, ароматичні масла і, нарешті, особливі запахи улюбленої їжі. Нерідко від них приємно лоскоче в носі, як рукою знімає втома, поліпшується настрій … Саме від запахів, а не від картинок.

З тих пір як запах перестав відігравати важливу для виживання роль ми не усвідомлюємо і не аналізуємо тонкощів навколишнього нас запахових картини. Наприклад, коли нас оточує рідний запах будинку, приходить відчуття безпеки і комфорту (цей механізм дуже древній і мало схильний вченим з Огайо). Чому? За допомогою запаху тварини позначають свою територію. Оточені знайомим запахом, вони відчувають себе вдома, в безпеці. Ми, звичайно, влаштовані складніше, але це не означає що природа не бере своє.

Оточені своїми ароматами, ми відчуваємо комфорт і навіть щастя. Якщо не відчуваємо — пора захопитися ароматерапією і привнести в будинок щось гармонійне, що задає правильний тон, що знімає напругу.

Наповнювати будинок ароматами, домагаючись їх гармонійного поєднання — це таке ж мистецтво, як декорування житлового простору або сервіровка столу. Наприклад, затребувані стилісти навчаються правилам поєднання ароматів (fragrance combining). Так чому б вам не стати таким стилістом-«аромагом» для себе?

Для цього не потрібно вивчати талмуди, варто лише прислухатися до своїх відчуттів і провести кілька годин (можливо, і днів) в магазинчику пахощів. Адже якщо з духами все більш-менш зрозуміло, то над тонкощами застосування ароматичних паличок і свічок ми замислюємося рідко. І даремно. Взагалі парфум одночасно і розширює простір, займане жінкою, і збільшує час її присутності. Аромат звертає на себе увагу. Про нього згадують потім, коли жінки вже немає в приміщенні. Аромат стає її шлейфом.

Що до пахощів, вони можуть бути менш асоціативні, але не менш дієві. Наповніть кімнату ароматом свіжомеленої кави і ви зможете творити в ній, не втомлюючись. Запаліть аромолампи із запахом троянди або лаванди і влаштовуйте романтичне побачення на двох. Розставте по квартирі палички з ароматами м’яти або ладану і обстановка стане гармоничней. Взагалі, вибір ароматної фантазії залежить тільки від вас і ваших домочадців. Коли ви знайдете той неповторний коктейль з запахів, який буде покращувати настрій і самопочуття всіх, вважайте, ви знайшли свої аромати. Тепер цими запахами потрібно оточувати себе не тільки вдома, але й там, де так не вистачає затишку і комфорту. Можна, наприклад, взяти з собою ароматичну свічку в поїздку. Це допоможе вам носити частинку будинку в собі. Такий собі «переносний фен-шуй».

Анастасія Крайнер

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.