Аромадизайн — коли запах відповідає настрою

загрузка...

Сфера послуг не втомлюється нас дивувати все новими і новими пропозиціями. У прагненні зробити життя більш приємною, легкою і комфортною фахівці щорічно створюють масу дивовижних речей. Однією з таких новинок на ринку є аромадизайн. Ця послуга ще не так популярна, але обіцяє бути дуже затребуваною. Якщо вам потрібен ще один спосіб зробити свій будинок затишніше, а настрій краще — навряд чи можна знайти більш дієвий.

Що це таке

Називання цього напрямку говорить саме за себе. Аромадизайн — це авторське оформлення вашого будинку або офісу, але не звичними дрібничками або текстилем, а запахами.

Не секрет, що саме нюх є тим самим органом, який часом говорить нам про навколишній світ набагато більше, ніж очі або вуха. Перше враження про людину, місці або предметі ми складаємо саме за допомогою нюху, і тільки потім оцінюємо візуально, тактильно або якось ще. Запахи викликають у кожного з нас якісь асоціації, збуджують емоції, впливають на настрій, працездатність і навіть на здоров’я. Тому використовувати силу ароматів можна для облаштування свого житла або робочого місця — в оточенні приємний запахів осіб менше схильний до стресів, більше налаштований на позитивні емоції.

аромадизайн використовується не тільки в особистих цілях, але і для бізнесу. У багатьох магазинах ми можемо «почути» апетитний запах свіжої випічки, спокусливий аромат колекційного коньяку або тютюну, вабливий флер екзотичних квітів. І це будуть запахи, вміло створені аромадізайнерамі спеціально для того, щоб залучити якомога більше покупців. І, треба сказати, це працює — повз запаху свіжоспеченого булочок складно пройти.

Як працює

Запахи, використовувані для аромадизайну можуть мати різне походження і різні завдання. Деякі аромати створені штучно, інші натуральні, одні з них покликані нейтралізувати інші, більш сильні, але неприємні запахи, інші ж надають простору обсяг різними відтінками ароматів.

Мистецтво аромадизайну в тому, щоб усі ці запахи відповідали вашому настрою, атмосфері приміщення, але при цьому гармонійно поєднувалися, а не створювали задушливий запах, який зазвичай виходить від освіжувачів повітря. Таке під силу тільки професіоналам.

Дизайнери ділять кожен будинок на окремі зони, де панує своя атмосфера, і які виконують різні функції. Так, наприклад, у передпокої недоречні різкі нав’язливі запахи, які можуть відштовхнути, кухня — серце будинку повинна пахнути натуральними ароматами, у вітальні можуть бути присутніми більш вишукані й екзотичні запахи, спальні ж — місце для найніжніших з існуючих запахів. Люди, які приходять в будинок, оформлений тонким мереживом ароматів, не раз повертаються до нього подумки. Але навряд чи зможуть пояснити, що саме змушує їх згадувати про такому будинку, але, безсумнівно, правильний аромадизайн впливає на їхні емоції.

Важливо, щоб вибрані запахи влаштовували всіх членів сім’ї, не викликали алергії і неприємних емоцій, не порушували гармонію. Теплий запах кориці та імбиру буде доречний у їдальні або на кухні, але відверне увагу в кабінеті, де місце ароматів м’яти або троянди. Запахи повинні відповідати не тільки характерів людей, які живуть в жомі, не тільки атмосфері будинку, але навіть часу доби і пори року. Це допоможе позбутися від проблем зі сном, з труднощами при пробудженні, скрасить довгі зимові вечори і підкреслить красу літніх ночей. За допомогою запахів можна наповнити не лише свій будинок, але і своє життя новими яскравими враженнями.

Своїми руками

Привнести в свій будинок щось нове можна і самостійно. Правда, потрібно бути дуже обережним, щоб не перестаратися з інтенсивністю запаху, інакше замість приємних відчуттів великий ризик заробити головний біль.

Нові аромати найкраще дегустувати по краплі, наносячи на різні предмети, які не зберігаються в будинку постійно. Це може бути носову хустку або серветка, головне, щоб запах предмета не змінять аромат. Якщо запах не буде причиною головного болю, подразнення, безпричинною безсоння чи агресії, значить, він вам підходить.

Прикрашають будинок запахами за допомогою різних ароматичних свічок, саше, ламп, ляльок, пахощів. Є електричні апарати, що розповсюджують запах по приміщенню в строгих дозах, а є й ті, що працюють природним способом — достатньо капнути трохи ароматичного масла.

аромадизайн вже оцінили тисячі людей по всьому світу. Це простий і дієвий спосіб додати будь-якому приміщенню індивідуальність, підлаштувати його під себе або під відвідувачів. Головна ж перевага аромадизайну в широких можливостях для експериментів і м’якому впливі на емоції.

Кіра Кам

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.