Арбідол — ефективний і майже безпечний

Арбідол — противірусний препарат, діючий як інгібітор синтезу РНК або противірусне засіб для профілактики і лікування вірусів грипу А і В, ГРВІ, гепатитів В і С, герпесу, лихоманки денге і респіраторного сінтіціальний вірусу. Арбідол обмежує здатність вірусів до реплікації, тим самим зменшуючи тривалість і тяжкість перебігу вірусної інфекції. Арбідол активний відносно всіх форм грипу, в тому числі вірусів свинячого (H1N1) і пташиного (H5N1) грипу.

Історія арбідолу

Препарат був розроблений вченими Всесоюзного науково-дослідного хіміко-фармацевтичного інституту в Росії більше двадцяти років тому. Метаболічні та фармакокінетичні дослідження на тваринах показали, що арбідол при пероральному застосуванні швидко всмоктується і розповсюджується по тканинах і органах.

Дослідження показують, що:

 • арбідол чинить такий же противірусну дію, як таміфлю і амантадин, але має менше побічних ефектів;
 • арбідол активний відносно декількох штамів РНК грипу;
 • комбінована терапія арбідолу і вакцини проти грипу дуже перспективна.
 • За свідченнями вчених, арбідол не менш ефективний відносно вірусів грипу А і В, ніж препарати адамантіна, інгібітори нейрамінідази, рибавірин та рібаміділ. Результати досліджень показують, що арбідол має здатність проявляти захисну противірусну активність відносно ряду патогенних респіраторних вірусів людини.

  Відмінність арбідолу від інших аналогічних препаратів полягає в його молекулярно-біологічному дії, здатності інгібувати розмноження вірусу на ранніх стадіях; препарат діє шляхом зміни регуляції клітинного метаболізму.

  Фармакологічна дія

  Арбідол є інгібітором вірусів грип А і В. Препарат має інтерффероніндуціруюшей (сприяє утворенню інтерферону в організмі) та імуномодулюючу активністю, стимулює гуморальні та клітинні реакції імунітету, підсилює фагоцитарну функцію макрофагів, чим підвищує стійкість організму до вірусних інфекцій. Терапевтична ефективність при грипі проявляється в зменшенні симптомів інтоксикації. Арбідол швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті і розподіляється в органах і тканинах.

  Показання до застосування:

  Арбідол застосовується в наступних випадках:

 • для лікування і профілактики грипу;
 • для лікування і профілактики гострих інфекцій дихальних шляхів;
 • для лікування і профілактики хронічного бронхіту, пневмонії,
 • для лікування і профілактики рецидивуючої герпетичної інфекції.
 • Арбідол також показаний для профілактики інфекційних ускладнень і нормалізації імунного статусу в післяопераційний період.

  Протипоказання і запобіжні заходи

  Арбідол не можна застосовувати в наступних випадках:

 • при підвищеній чутливості до компонентів препарату;
 • при супутніх захворюваннях серцево-судинної системи, печінки і нирок.
 • Побічна дія

  Арбідол може викликати індивідуальні реакції і побічні ефекти. У рідкісних випадках арбідол викликає алергічні реакції, такі як висип, свербіж, почервоніння і біль. Лікар може порекомендувати способи запобігання або зменшення деяких з цих побічних ефектів. Зверніться до лікаря, якщо побічні ефекти не зникають або доставляють дискомфорт; в цьому випадку можливе зменшення дози.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  Перед застосуванням арбідолу обов’язково повідомте лікаря про всі ліки, фітопрепарати і харчові добавки, які ви приймаєте. Крім того, проконсультуйтеся з лікарем або фармацевтом, перш ніж приймати будь-які нові ліки під час лікування арбідолом, щоб переконатися в тому, що вони безпечні. Арбідол взаємодіє з іншими противірусними препаратами.

  Зберігати арбідол слід при кімнатній температурі в сухому темному місці, недоступному для дітей і домашніх тварин.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.