Арбідол дитячий — попередить і вилікує багато інфекцій

Арбідол — це досить безпечне противірусний засіб, яке призначають дітям з трьох років. Цей лікарський препарат також активно впливає і на імунітет, що дозволяє застосовувати його з успіхом не тільки при вірусних, але і при бактеріальних інфекціях.

При вірусних інфекціях

Дитячий арбідол випускається в таблетках по 50 мг. Основне застосування цей препарат знайшов для профілактики і лікування вірусних інфекцій. Чутливість до нього виявляють віруси грипу А і В, а також віруси, що викликають важкий респіраторний синдром (ВГРС) — вірусне захворювання, яке протікає дуже важко і іноді закінчується загибеллю хворих дітей.

При всіх цих захворюваннях арбідол не дозволяє вірусам — збудників інфекції впроваджуватися в клітини тканин. В результаті захворювання або не починається зовсім, або протікає значно легше і швидше. Особливо ефективний арбідол при грипі, на тлі лікування цим препаратом у дитини швидко знижується температура, проходять ознаки інтоксикації і набагато рідше зустрічаються ускладнення.

Арбідол сприяє також збільшення синтезу інтерферону — білка крові, який має противірусну дію. Тому арбідол ефективний і при інших вірусних інфекціях, наприклад, при ротавірусної інфекції, яку називають також кишковим або шлунковим грипом. Ротавірусної інфекцією частіше хворіють діти, вона протікає як кишкова інфекція, іноді дуже важко. Арбідол здатний значно полегшити перебіг цього захворювання і прискорити одужання.

При бактеріальних інфекціях

Арбідол володіє імуностимулюючим дією. Він активізує, як клітинний, так і гуморальний імунітет, що дозволяє організму справлятися з різною бактеріальною інфекцією.

Особливо наочно це видно, якщо арбідол застосовується при лікуванні вірусної інфекції у дітей, які страждають хронічними інфекційно-запальними захворюваннями бактеріального походження, наприклад, хронічними бронхітами, пневмоніями, бронхіальною астмою, хронічним тонзилітом і так далі. Якщо арбідол не приймається, то вірусна інфекція майже завжди провокує рецидив хронічної бактеріальної інфекції. На тлі арбідолу загострень хронічних бактеріальних інфекцій майже не буває.

Часто арбідол у складі комплексного лікування застосовується як імуностимулятор при уповільнених, важко піддаються лікуванню інфекційно-запальних процесах, особливо в області органів дихання. Більшість таких захворювань супроводжується порушенням захисних сил організму і арбідол робить позитивний вплив на їх перебіг, відновлюючи «поламані» ланки імунітету.

Як профілактичний засіб

Арбідол — це нетоксичний препарат, тому він знайшов широке застосування як профілактичний засіб. Його можна призначати дітям, починаючи з трьох років, наприклад, після якого оперативного втручання для зміцнення та відновлення імунітету і для профілактики бактеріальних ускладнень.

Якщо дитина перебувала в контакті з хворим на грип або яким-небудь іншим вірусним захворюванням, то йому призначають арбідол і це часто допомагає уникнути захворювання. Якщо ж захворювання починається, то протікає воно набагато легше. У таких випадках арбідол призначається в дозі, що відповідає віку дитини, один раз на день протягом двох тижнів. Такий же курс можна проводити і для профілактики загострень хронічних інфекційно-запальних бактеріальних захворювань, наприклад, хронічних бронхітів.

У період епідемії грипу або гострого респіраторного вірусного захворювання арбідол призначається дітям у віковій дозі два рази на тиждень протягом трьох тижнів.

Вікова дозування арбідолу: дітям від трьох до шести років призначають 50 мг (одна дитяча таблетка), від шести до дванадцяти дет — 100 мг (дві дитячі таблетки) і після дванадцяти років — 2000 мг (чотири дитячих таблетки) на один прийом .

Арбідол для лікування дітей повинен призначати тільки лікар.

Протипоказання і побічні ефекти

Арбідол дитячий має дуже мало протипоказань, основними протипоказаннями є індивідуальна непереносимість компонентів препарату і дитячий вік до трьох років.

З побічних ефектів арбідолу можливі алергічні реакції. Відомостей про передозування цього препарату у дітей не надходили.

Дитячий арбідол — це досить ефективний і безпечний противірусний та імуностимулюючий препарат вітчизняного виробництва, який з успіхом застосовується, як для лікування, так і для попередження вірусних інфекцій і загострень інфекційно-запальних захворювань бактеріального походження у дітей.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.