Аплікатор Кузнєцова: рефлексотерапія, доступна кожному

загрузка...

Аплікатор Кузнєцова поєднує в собі методи акупунктури (голковколювання) і акупресури (точкового масажу), які традиційно були провідними методами лікування багатьох захворювань в східній медицині. І.І.Кузнецов не був лікарем, але його аплікатор отримав заслужене визнання і знайшов своє місце в лікуванні багатьох захворювань.

Що таке аплікатор Кузнєцова

Аплікатор Кузнєцова являє собою індивідуальне засіб, призначений для зняття як гострих, так і хронічних болів в м’язах, суглобах і хребті, для відновлення роботи практично всіх органів і систем організму, у тому числі серцево-судинної та нервової систем, шлунково-кишкового тракту. Крім того, аплікатор Кузнєцова підвищує загальний тонус організму, працездатність і імунітет.

Аплікатор Кузнєцова продається у вигляді готового полотна різної форми з нашитими або наклеєними на ньому пластинами, засіяними безліччю голок, що мають висоту кілька міліметрів. Іноді аплікатор Кузнєцова випускається у вигляді гумового ременя з нашитими на ньому металевими голками. Випускаються аплікатори Кузнєцова з відстанню між голками від 2 до 8 мм і з різною довжиною голок. Так як голки розташовані дуже близько один до одного і мають невелику довжину, вони не можуть проникати в шкіру.

Іноді аплікатор Кузнєцова продається у вигляді розсипу пластмасових пластин, які потрібно самостійно нашивати на шматок полотняної тканини. Для того, щоб аплікатор Кузнєцова мав довжину, відповідну довжині тіла хворого, беруть шматок щільної тканини з довжиною, рівній відстані від виступаючого сьомого шийного хребця (він легко прощупується на шиї) до початку сідниці. Ширина тканини повинна бути дорівнює відстані між лопатками. Дорослим людям краще пришивати пластини так, щоб відстань між голками було дорівнює 8 мм, для дітей краще робити меншу відстань (2 — 6 мм) — це створить вплив меншої інтенсивності.

Дезінфекція аплікатора Кузнецова здійснюється за допомогою миття зі щіткою в розчині прального порошку або просто в мильній воді з наступним полосканням. За апплікатору Кузнєцова не можна завдавати ударів або надавати інші інтенсивні механічні впливи.

Показання та протипоказання для використання аплікатора Кузнецова

Аплікатор Кузнєцова застосовується при багатьох захворюваннях і станах:

 • для швидкого відновлення організму після важкої роботи або після високих навантажень під час спортивних змагань (тренувань);
 • для поліпшення кровообігу в поверхневих тканинах, а також для поліпшення венозного кровообігу, в тому числі при варикозному розширенні вен (але тільки в тому випадку, якщо відсутні ознаки тромбофлебіту);
 • для активізації обмінних процесів і зменшення жирових відкладень;
 • для лікування функціональних розладів нервової системи (неврозів), безсоння і наслідків стресів;
 • для підвищення тонусу шкіри і відновлення її нормального стану;
 • для лікування контрактур (стійкого відомості м’язів) і порушень рухливості суглобів;
 • для зменшення болю в м’язах, суглобах і в хребті будь-якого походження;
 • для зняття головного болю;
 • для активізації загального стану організму і відновлення статевої функції. Протипоказаннями для застосування аплікатора Кузнецова є будь-які шкірні захворювання, бородавки, родимки в місці передбачуваного впливу аплікатора, запалення стінок вен з їх закупоркою (тромбофлебіт) і будь-які пухлини і папіломи (застосування аплікатора може стимулювати їх зростання).
 • Як користуватися аплікатором Кузнєцова

  Аплікатор Кузнєцова можна накладати на больову область і натискати на нього руками протягом приблизно однієї хвилини, потім аплікатор потрібно зняти. Такі процедури можна робити кілька разів на день до тих пір, поки не пройде біль. Дія аплікатора можна підсилити, якщо одночасно виробляти активні рухи (напруга і розслаблення м’язів в зоні болю).

  Інший варіант застосування аплікатора Кузнецова — це його тривале носіння. Аплікатор накладають на місце болю і фіксують бинтом або просто шматком тканини. Так краще використовувати аплікатор при різних захворюваннях внутрішніх органів, розташовуючи його, то на спині, то на грудях і животі. Велике значення при цьому має щільне прилягання аплікатора. Так само накладають аплікатор при зниженні життєвого тонусу, загальної втоми і порушення працездатності.

  Для зняття болю в області органів кістково-м’язової системи краще застосовувати аплікатори з кроком 2, 4, 6, 8 мм та аплікатори з металевою голкою з кроком 2, 4 мм. Для лежання на аплікатор застосовують прилади з кроком 6 або 8 мм.

  Аплікатор Кузнєцова — це рідкісний випадок створення непрофесіоналом дійсно ефективного засобу для лікування різних захворювань.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.