Апітерапія: мед як пальне для життя

загрузка...

Апітерапія — один з видів альтернативної медицини, що передбачає використання для лікування ряду захворювань бджолиної отрути (апітоксину). Крім того, поряд з бджолиною отрутою в апітерапії використовуються і деякі продукти бджільництва — зокрема, традиційні засоби народної медицини прополіс і мед, цілющі властивості яких були відомі протягом століть.

Бджолина отрута як ліки

В отруті бджоли, який потрапляє в організм людини після укусу комахи, міститься більше п’ятдесяти різних речовин, що роблять на організм комплексний вплив. Основна і найкорисніша для людини складова бджолиної отрути — пептиди, амінокислотні з’єднання, кожен з яких по-різному діє на людський організм: пептиди, що містяться в отрути бджоли, пригнічують запальні процеси, діють як природне знеболюючий засіб, нормалізують роботу серцево-судинної і нервової системи. Крім того, в бджолиній отруті міститься ряд кислот (мурашина, соляна, фосфорна кислоти), мінерали (в мікроскопічних кількостях — мідь, кальцій, фосфор, магній), гістаміни.

Головне достоїнство бджолиної отрути, втім, полягає зовсім не в його складному складі та розмаїтті активних компонентів, а в стимулюючому впливі отрути бджіл на організм: потрапляючи в організм людини, отрута бджоли стимулює багато фізіологічні процеси, прискорюючи природні механізми виліковування. Бджолина отрута стимулює функції серцево-судинної системи, центральної і периферичної нервової системи, надає гіпотензивну дію (знижує артеріальний тиск) і стимулює розширення кровоносних судин. Крім того, у бджолиної отрути (зрозуміло, якщо застосовувати його в лікувальних цілях з обережністю), немає побічних ефектів, оскільки в його складі — лише натуральні компоненти і ніяких синтетичних сполук.

Застосування бджолиної отрути

Апітерапія як лікування бджолиною отрутою припускає вплив на різні органи і, таким чином, корисна при лікуванні самих різних захворювань і порушень. Так, наприклад, за рахунок здатності бджолиної отрути зміцнювати стінки кровоносних судин апітерапія може допомогти в лікуванні варикозу і тромбофлебіту. А нормалізація бджолиною отрутою функцій залоз внутрішньої секреції (щитовидної і підшлункової залоз, наднирників, гіпофізу) дозволяє ефективно лікувати порушення та захворювання ендокринної системи. Саме тому апітерапія як допоміжна терапія корисна і при гормонзаместітельной терапії, тривалому прийомі синтетичних гормонів (наприклад, кортикостероїдних препаратів, що застосовуються для лікування, в тому числі, екземи, псоріазу, артриту та інших захворювань).

В якості засобу відновної терапії апітерапія може бути корисна для усунення наслідків інсульту: бджолина отрута допомагає відновити пошкоджену периферичну нервову систему і, таким чином, повернути втрачений тонус м’язів і чутливість нервових закінчень. А за рахунок поліпшення кровообігу і розширення кровоносних судин бджолина отрута відновлює приплив крові до уражених органів (особливо це важливо при парезах і паралічах, що виникли внаслідок інсульту).

Показання

Апітерапія може бути рекомендована при наступних захворюваннях і порушеннях:

 • Захворювання шкіри: нейродерміт, екзема, псоріаз;
 • Ревматичні захворювання: подагра, ревматичний артрит, остеоартроз;
 • Захворювання ендокринної системи: порушення функції щитовидної залози, освіта тиреотоксичного зоба, цукровий діабет другого типу;
 • Пошкодження ЦНС і периферичної нервової системи — невропатія і неврит, тремор, остеохондроз, наслідки інсультів;
 • Захворювання серцево-судинної системи: аритмія, кардіоміопатія, підвищений артеріальний тиск, наслідки інфаркту міокарда;
 • Деякі урологічні та гінекологічні захворювання: захворювання простати, міома матки, еректильна дисфункція.
 • У середньому тривалість курсу лікування засобами апітерапії становить два-три тижні. Ефективність лікування залежить від індивідуальної реакції організму на активний бджолина отрута.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.