Апендицит — коли діяти треба негайно

Апендицит — це порушення, при якому апендикс запалюється і заповнюється гноєм . Апендикс — це відросток товстої кишки, розташований в нижній правій частині черевної порожнини. Вченим до цих пір не ясно, для чого він служить. Апендицит викликає біль, яка зазвичай починається в області пупка, а потім переміщається в нижню праву частину живота. Як правило, біль при апендициті посилюється протягом 12-18 годин, поки, нарешті, не стає болісною.

Апендицит може з’явитися в будь-якому віці, але найчастіше він розвивається у людей у віці від 10 до 30. Стандартне лікування при апендициті припускає хірургічне видалення апендикса.

Симптоми

У апендициту можуть бути наступні ознаки і симптоми:

 • Поступово посилюється біль в черевній порожнині;
 • Хворобливі відчуття при тиску на нижню праву частину черевної порожнини;
 • Біль, що посилюється при кашлі, або під час руху;
 • Нудота;
 • Блювота;
 • Відсутність апетиту;
 • Незначно підвищення температури тіла;
 • Запор;
 • Діарея;
 • Набряк черевної порожнини.
 • Локалізація болю може варіюватися залежно від віку пацієнта і розташування апендикса. У вагітних жінок і маленьких дітей біль при апендициті зазвичай локалізується не там же, де у решти пацієнтів.

  Коли до лікаря

  При появі будь-яких симптомів апендициту слід якнайскоріше пройти медичне обстеження. Якщо ж біль настільки сильна, що ви не можете сидіти спокійно або знайти зручну позу, викличте швидку допомогу.

  Причини

  Причини розвитку апендициту не завжди зрозумілі. Іноді він розвивається в результаті:

 • обструкції. Харчові відходи або жорстка частина стільця можуть заблокувати апендикс.
 • Інфекції. Іноді апендицит розвивається в результаті інфекцій, таких як шлунково-кишкові вірусні інфекції.
 • В обох випадках починається швидке розмноження бактерій усередині апендикса, через що він запалюється і наповнюється гноєм. За відсутності швидкого лікування може статися розрив апендикса.

  Ускладнення

  Апендицит може викликати серйозні ускладнення, у тому числі:

 • Розрив апендикса. При цьому вміст кишечника і викликали інфекцію мікроорганізми можуть проникнути в черевну порожнину. Результатом цього може стати інфекція черевної порожнини (перитоніт).
 • Освіта абсцесу. Як правило, абсцес утворюється після розриву апендикса. Якщо не почати лікування під час, абсцес лопне, що призведе до швидкого поширення інфекції по організму.
 • Діагностика

  Насамперед лікар розпитає вас про симптоми — докладно розкажіть йому, коли ви почали відчувати біль, і як з плином часу змінювався її характер. Потім він, ймовірно, проведе пальпацію черевної порожнини. Аналіз крові допоможе виявити інфекцію, а аналіз сечі — переконатися в тому, що симптоми не викликані інфекціями сечовивідних шляхів або каменями в нирках. Для підтвердження діагнозу часто потрібне обстеження за допомогою методів медичної візуалізації — як правило, це рентген, ультразвукове дослідження, або комп’ютерна томографія.

  Лікування

  У більшості випадків при апендициті призначають апендектомія — хірургічну операцію з видалення апендикса. Операцію проводять через надріз у черевній порожнині, довжина якого становить 5-10 см. Зараз апендектомія можна робити і за допомогою лапароскопа — в цьому випадку потрібно значно менший розріз. Як правило, після лапароскопії пацієнт відновлюється швидше і у нього залишаються менш помітні рубці, але операція цього типу підходить не всім. При розриві апендикса або абсцесу вимагається відкрита апендектомія, так як в ході цієї операції хірург може очистити черевну порожнину від гною.

  Після апендектомії пацієнтові доводиться провести в лікарні один-два дні.

  Якщо операція проводилась за допомогою лапароскопа, протягом трьох або п’яти днів після операції пацієнтові доведеться обмежити фізичну активність. Після відкритої операції з видалення апендикса рекомендується уникати інтенсивних фізичних навантажень протягом 10-14 днів. Ймовірно, лікар порекомендує вам протягом деякого часу приймати знеболюючі. Зателефонуйте лікарю, якщо вони не допомагають — сильний біль збільшує навантаження на організм, і уповільнює процес одужання.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.