Антиоксиданти для тонусу шкіри — що означають ці дивні слова?

Вплив ультрафіолетових променів, диму і забрудненого повітря призводить до утворення шкідливих для шкіри вільних радикалів. Через них з’являються капілярні сітки, зморшки і пігментні плями; вони також можуть завдавати серйозної шкоди здоров’ю і молодості шкіри. Постійне використання антиоксидантів — наприклад, альфа-ліпоєвої кислоти, коензиму Q10 і екстракту зеленого чаю — допомагає запобігти появі ознак старіння.

Вільні радикали і антиоксиданти

УФ-промені, брудне повітря, сигаретний дим, хімікати та інші агресори навколишнього середовища — ті численні вороги, які щодня загрожують нашій шкірі. Через вільних радикалів виникають різні дефекти, сухість, запалення, зморшки, капілярні сітки, пігментація, навіть рак шкіри.

Повністю захиститися від вільних радикалів неможливо, але антиоксиданти можуть знизити їх шкідливий вплив. Згідно з висновками експертів, антиоксиданти нейтралізують електричний заряд, не дозволяючи вільним радикалам забирати електрони у інших молекул, тим самим знижуючи ризик появи всіляких дефектів і раку шкіри. Однак різні антиоксиданти діють на шкіру по-різному.

Антиоксиданти містяться в багатьох очищаючих гелях, засобах захисту від сонця, лосьйонах, кремах і сироватках для різних типів шкіри. Для максимального ефекту фахівці рекомендують вранці і ввечері використовувати косметичні засоби точкового впливу з антиоксидантами. Вільні радикали атакують мембрани клітин шкіри протягом дня, і використання антиоксидантів вранці створить захист від шкідливої дії. Застосування таких засобів перед сном також допоможе знизити ефект цього впливу.

Альфа-ліпоєва кислота

Альфа-ліпоєва кислота міститься в деяких продуктах харчування, вона також виробляється в організмі. Завдяки своїй структурі вона легко проникає в мембрани клітин шкіри.

Альфа-ліпоєва кислота дуже корисна при лікуванні зморшок. Дослідження показали, що при використанні концентрованої альфа-ліпоєвої кислоти неглибокі і помірні зморшки зменшуються наполовину, а менш виражені дефекти практично зникають.

Вона діє м’якше, ніж інші засоби від зморшок, такі як ретиноїди, які часто викликають роздратування. Альфа-ліпоєвої кислоти можна застосовувати на ніжній шкірі навколо очей.

Незважаючи на м’якість дії, це сильний засіб. Експерти стверджують, що вона в чотириста разів ефективніше комбінованого застосування вітамінів Е і С.

Чим корисна для шкіри:

 • Зменшує запалення
 • Бере участь у хімічних процесах, забезпечує клітини енергією
 • Робить менш помітними шрами
 • Стимулює вироблення колагену
 • Регулює активність сальних залоз і прискорює злущування мертвих клітин, перешкоджаючи закупорювання пір
 • Зберігає поліненасичені жири, необхідні для здоров’я шкіри
 • Запобігає поперечні зшивки, процес, при якому в результаті неправильного з’єднання білків утворюються зморшки
 • Коензим Q10

  Коензим Q10, або убіхінон, присутній в клітинних мембранах. Велика частина вироблюваного організмом Q10 необхідна серцю для запобігання серцево-судинних захворювань. Шкірі його дістається дуже мало.

  Вироблення коензиму Q10 скорочується вже після тридцяти років, а також під впливом стресу і деяких медикаментів. Тому точкове застосування дає можливість забезпечити шкіру захисними антиоксидантами.

  Коензим Q10 присутній в основному в нижніх шарах шкіри. До того часу, коли шкірні клітини вмирають і досягають рогового шару, в них залишається мало убіхінону. Так що шкіра стає більш чутливою до впливу вільних радикалів. Коензим Q10 значно більш стабільний, ніж інші антиоксиданти, особливо вітамін С; він набагато рідше розпадеться, псується і дратує шкіру. Однак, як зауважують експерти, він і не такий ефективний.

  Чим корисний для шкіри:

 • Підсилює митохондрию, структурну одиницю шкірних клітин, яка виробляє енергію для клітинної діяльності
 • Сповільнює синтез колагенози, ферменту, який руйнує колаген
 • Перетворює їжу в енергію, яку потім використовують клітини
 • Стимулює ріст клітин
 • Робить шкіру пружною і гладкою, зменшуючи зморшки і складки
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.