Антигістамінні препарати для вагітних: наскільки вони небезпечні?

Сама по собі вагітність — досить складний період у житті жінки, тому застуда або алергія здатні значно погіршити стан здоров’я майбутньої матері. Під час вагітності регулярний прийом будь-яких медичних препаратів, за винятком особливих випадків, не рекомендований — навіть якщо це антигістамінні препарати, які вважаються найбільш безпечними ліками для боротьби з симптомами алергічних захворювань.

Цетиризин

Цетиризин (торгова назва Zyrtec) — антигістамінний препарат, що відпускаються за рецептом. Цетиризин, згідно офіційної класифікації безпеки застосування препаратів при вагітності, входить в категорію B — це означає, що теоретично цей препарат безпечний для здоров’я матері і плоду, що розвивається. У цетиризину, на відміну від антигістамінних препаратів першого покоління, немає яскраво вираженого седативного ефекту, тому він підходить для лікування симптомів алергії навіть у вагітних жінок. У число можливих побічних ефектів цетиризину входять запаморочення, сухість у роті, біль у горлі, кашель, нудота, запори і головний біль.

Хлорфенірамін

Хлорфенірамін — антигістамінний препарат, що відпускаються за рецептом лікаря та продається під безліччю різних торгових назв. Як і цетиризин, хлорфенірамін входить в категорію B і потенційно безпечний для вагітної жінки. Основні побічні ефекти хлорфеніраміну — сонливість, сухість у роті, легке запаморочення та порушення зору, болі в животі, запори, знижена концентрація і увага.

Фексофенадин

Фексофенадин (торгова назва Allegra), як і інші представники групи антигістамінних препаратів, відпускається тільки за рецептом лікаря та, згідно з основною класифікації, входить в категорію C — потенційна загроза фексофенадину здоров’ю плоду, що розвивається невідома. Саме з цієї причини фексофенадин при вагітності часто приймати не рекомендують. Основні побічні ефекти препарату — нудота, діарея, розлад живота, спазми, схожі на менструальні, болі в спині і м’язові болі.

Лоратадин

Лоратадин — антигістамінний препарат, який можна придбати в деяких аптеках без рецепта (одне з найпоширеніших торгових назв лоратадину — Claritin). Лоратадин відносять до категорії B — цей антигістамін вважається одним з найбільш безпечних для вагітних жінок і в найменшій мірі викликає сонливість. Можливі побічні ефекти лоратадину — запаморочення, сухість у роті, головний біль, підвищена нервозність, болі в животі, діарея, носова кровотеча, висип на шкірі.

Дифенгідрамін

Дифенгідрамін (торгова назва Benadryl) продається без рецепта не тільки в аптеках, а й у деяких суперкарметах. Цей препарат відносять до категорії B, він потенційно безпечний для здоров’я вагітної жінки та плоду. У число основних можливих побічних ефектів дифенгідраміну входять сонливість, головний біль, запаморочення, сухість у роті, утруднення при сечовипусканні.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.