Антидіабетичні препарати Віктоза в боротьбі проти зайвої ваги

загрузка...

Віктоза — це порівняно новий препарат, який рекомендується людям з діабетом другого типу. Крім ефективності проти діабету, ліки показало себе дієвим і для позбавлення від зайвих кілограмів — цьому є експериментальні докази.

Віктоза в 2009 році отримала право вийти на європейський ринок. Активний діючий компонент ліки — ліраглютід. Пацієнти, які отримують ліраглютід, який містить гормон насичення, здатні втратити вдвічі більше ваги, ніж ті, які приймають орлістат, на основі якого працює препарат Ксенікал.

Віктоза значно знижує апетит і одночасно зменшує ризик розвитку діабету. Однак у препарату є й недоліки. Серед них — регулярність застосування при достатньо високій ціні. Експерти стверджують, що потрібні більш глибокі дослідження, які допоможуть встановити переваги й недоліки ліки. Однак був проведений цікавий експеримент, який довів ефективність препарату Віктоза в боротьбі із зайвою вагою.

Експеримент тривав двадцять тижнів і охопив 564 пацієнта у віці від 18 до 65 років. Їх індекс маси тіла коливався від 30 до 40, всі пацієнти були з різних країн Європи. На цей період люди були розділені на три групи і відправлені в дев’ятнадцять медичних центрів для докладного спостереження фахівцями. Учасники всіх груп повинні були зменшити калорійність свого денного раціону і виконувати фізичні вправи.

Перша група отримувала плецебо. Через двадцять тижнів тільки 30% відзначили втрату 5% від початкової ваги. Друга група пацієнтів отримувала препарат Ксенікал, який працює на основі орлістату. Через двадцять тижнів 44% втратили 5% ваги. Третя група випробовуваних отримувала Віктозу, в результаті чого по закінченні дослідження 75% втратили 5% від своєї первинної маси тіла.

При такій вираженою ефективності антидіабетичного препарату проти зайвої ваги, воно має невеликий список побічних ефектів. У третій групі спостерігалися нудота і блювота, але вони були тимчасовими, і не було показань для зупинки експерименту.

Схуднення — результат роботи гормону?

Автором дослідження, яке встановило ефективність Віктози в боротьбі за стрункість, є Арне Аструп, керівник Департаменту Харчування Університету Копенгагена. Він зазначив, що причина, по якій препарат Віктоза вважається настільки високоефективним, полягає в тому, що він імітує інтестіновий гормон GLP-1, який вивільняється в кишечнику.

Гормон GLP-1 наказує тілу виробляти більше інсуліну, а мозку дає сигнал про насичення. Цей гормон насичення є в організмі в природному вигляді, однак кількість його в кров’яному струмі зменшується буквально через кілька хвилин після їди. Фармацевтична компанія Ново Нордіск, яка виробляє Віктозу, додала в формулу молекулу, яка протистоїть настільки швидкого зменшення гормону в організмі, і діючий препарат може працювати протягом усього дня.

Застосування ліки поки не може вважатися вивченим. Але якщо введення припинити і не виконувати при цьому фізичних вправ, а також не дотримуватися дієти, скинуті кілограми швидко повертаються.

Тим не менше, не можна заперечувати, що ліраглютід — основний діючий елемент Віктози — набагато розширив можливості лікування людей з діабетом другого типу. Адже він не тільки дозволяє контролювати рівень цукру в крові, але й допомагає знизити вагу. Але так як Віктоза — це нове слово в медицині, необхідно ще безліч дослідів, які дозволять скласти більш повне враження про його достоїнства і недоліки.

У будь-якому випадку, як і інші препарати для схуднення, Віктоза не може застосовуватися тривалий час.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.