Антидепресанти під час вагітності: обережність у вживанні

Прийом антидепресантів під час вагітності може нашкодити здоров’ю дитини, але припинення прийому таких препаратів може загрожувати здоров’ю матері. Антидепресанти — «перша допомога» в лікуванні будь-якого роду депресивних розладів, ефективно переважна симптоми депресії. Хоча вагітність не посилює симптоми депресії, коливання рівня гормонів роблять жінку більш вразливою емоційно, ускладнюючи боротьбу з депресією.

Відмовляючись від лікування депресії на період вагітності, жінка ставить під удар не тільки власне здоров’я, але і здоров’я майбутнього малюка. Депресія позбавляє жінку енергії, необхідної для турботи про власне здоров’я і здоров’я дитини, може спровокувати пристрасть до алкоголю або паління. Ціна не вилікуваною вчасно депресії дуже висока: відмова від лікування депресії може призвести до передчасних пологів, вроджених дефектів у дитини, збільшити ризик післяпологової депресії.

У загальному випадку ризик появи вроджених дефектів та інших проблем зі здоров’ям дитини в тому випадку, коли жінка приймає антидепресанти під час вагітності, дуже низький. Тим не менш, деякі препарати, що застосовуються для лікування депресії, на період вагітності протипоказані, оскільки дійсно здатні нашкодити здоров’ю дитини. Існує декілька антидепресантів, приймати які під час вагітності можна, не побоюючись за власне здоров’я і здоров’я малюка.

Види антидепресантів

Селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну

 • Циталопрам. Потенційні ризики — рідкісне, але серйозне захворювання легенів у новонароджених (персистуюча легенева гіпертензія новонароджених) при прийомі в третьому триместрі вагітності, а також ризики вроджених дефектів мозку і черепа (аненцефалія, краніосиностозу). Вважається допустимим при вагітності.
 • Флуоксетин. Потенційний ризик — персистуюча легенева гіпертензія новонароджених при прийомі в другій половині вагітності. Вважається допустимим при вагітності.
 • Пароксетин. Потенційний ризик — вроджені вади серця у новонароджених при прийомі в першому триместрі вагітності, а також аненцефалія, краніосиностозу і ембріональна грижа. Протипоказаний при вагітності.
 • Сертралін. Потенційний ризик — персистуюча легенева гіпертензія новонароджених при прийомі в другій половині вагітності, а також септальних вроджені вади серця і ембріональна грижа. Вважається допустимим при вагітності в деяких випадках.
 • Персистуюча легенева гіпертензія новонароджених, аненцефалія, краніосиностозу і ембріональна грижа — дуже рідкісні захворювання. Навіть при тривалому прийомі антидепресантів — селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну протягом вагітності ризик таких захворювань у дитини дуже малий.

  Трициклічні антидепресанти

 • Амітриптилін. Потенційний ризик — недорозвинення кінцівок (не підтверджено новітніми медичними дослідженнями). Вважається допустимим при вагітності.
 • нортриптиліну. Потенційний ризик — недорозвинення кінцівок (як і у випадку з амітриптиліном, вплив нортриптиліну на розвиток кінцівок дитини не підтверджено новітніми дослідженнями). Вважається допустимим при вагітності.
 • Антидепресанти — інгібітори моноаміноксидази

 • фенелзін. Потенційний ризик — різке збільшення артеріального тиску, що провокує інфаркт. Протипоказаний при вагітності.
 • транілціпромін. Потенційний ризик — різке збільшення артеріального тиску, що провокує інфаркт. Протипоказаний при вагітності.
 • Інші антидепресанти

 • Бупропіон. Через відсутність потенційних ризиків вважається одним з найбільш дієвих препаратів для лікування депресії під час вагітності.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.