Антибіотики при ангіні: призначає тільки лікар

Найбільш часто ангіна буває викликана вірусами — у цьому випадку вона досить швидко проходить сама по собі. Однак при ангіні, причиною якої є бактеріальна інфекція, необхідно лікування із застосуванням антибіотиків. В дійсності, антибіотики потрібні не стільки для лікування ангіни, скільки для запобігання її ускладнень. Деякі фахівці вважають, що хворим на ангіну слід виписувати антибіотики лише в окремих випадках.

Застосування антибіотиків при ангіні

В ході недавнього дослідження вивчалася дія антибіотиків на хворих ангіною дітей. Випробовуваних розділили на три групи. Членам однієї групи протягом десяти днів давали антибіотики, другої групи не давали ніяких ліків, а дітям з третьої групи прийом медикаментів був рекомендований тільки в тому випадку, якщо симптоми не почнуть проходити через три дні. Не було помічено будь-якої суттєвої різниці у результатах лікування пацієнтів трьох груп (лише 69% дітей з третьої групи приймали ліки). Під час іншого дослідження було встановлено, що прийом антибіотиків при ангіні допомагає захиститися від такого ускладнення, як гострий гломерулонефрит. Крім того, вони можуть бути корисні для профілактики інших ускладнення, зокрема, отиту та гострого синуситу.

Прийом антибіотиків при ангіні приблизно на 50% зменшує такі симптоми, як головний біль, біль у горлі та висока температура. Як у пацієнтів, що приймають антибіотики, так і у тих, хто не приймає будь-яких лікарських засобів, симптоми ангіни протягом тижня стають, в середньому, на 90% менш вираженими.

Вибір препарату

При ангіні, викликаної стрептококової інфекцією, найбільш часто призначається десятиденний курс прийому пеніциліну V. Такі інфекції дуже добре піддаються лікуванню цим препаратом. Дослідження показали, що десять днів — це оптимальна тривалість курсу лікування, що дозволяє повністю знищити бактерії-збудники.

Пацієнтам, у яких алергія на антибіотики пеніцилінової групи, може бути призначений прийом еритроміцину і азитроміцину протягом п’яти днів. Вони також застосовуються в тих випадках, коли інфекцію не вдається вилікувати за допомогою пеніциліну.

Через високу ймовірність різних побічних ефектів для лікування ангіни не рекомендуються ампіцилін і амоксицилін.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.