Анорексія: симптоми, причини і боротьба з грізним захворюванням

загрузка...

Людям властиво бажати виглядати краще і що- то більш-менш радикально міняти в собі. Але коли заклопотаність власною стрункістю поглинає всі думки людини, змінює його спосіб життя і ставить під загрозу його здоров’я, мова йде про розлад прийому їжі. При анорексії бажання схуднути стає важливіше чого б то не було. Хворі навіть втрачають здатність бачити себе такими, які вони є насправді.

Анорексія — дуже серйозне порушення. Вона може завдати величезної шкоди вашому здоров’ю і навіть призвести до смерті. Однак якщо ви зіткнулися з цим захворюванням, знайте, що ви не самотні. Є люди, які готові вам допомогти — це ваші рідні, а також лікарі та психологи. Ви заслуговуєте щастя. Лікування допоможе вам почувати себе краще і більше цінувати себе.

Що таке анорексія?

Анорексія — це складне розлад прийому їжі, яке характеризується трьома основними ознаками:

 • Відмовою підтримувати здорову вагу тіла
 • Сильний страх набрати вагу
 • Спотворене уявлення про власному тілі
 • Через страх розтовстіти і / або відрази до зовнішнього вигляду свого тіла прийоми їжі і взагалі їжа для хворих анорексією стають тісно пов’язаними зі стресом. І, тим не менш, їжа залишається для них практично єдиним предметом, про який вони можуть думати. Думки про дієти, їжі і власній вазі займають людини більшу частину часу, так що він майже не може, та й не хоче приділяти увагу родині, друзям і занять, які раніше приносили йому задоволення. Життя стає постійною гонкою за все більшою і більшою стрункістю, і, наскільки б людина не схуд, він все одно не буде вважати себе досить струнким.

  Дуже часто хворі анорексією заперечують, що хворі і вважають свій режим харчування нормальним. Тим часом, щоб успішно подолати це захворювання, потрібно почати лікування якомога раніше.

  У вас анорексія?

 • Якщо ви позитивно відповісте на деякі з цих питань, можливо, у вас вже є розлад харчової поведінки.
 • Ви відчуваєте себе товстою, хоча інші люди говорять, що це зовсім не так?
 • Ви боїтеся набрати вагу?
 • Ви говорите комусь неправду про те, скільки ви їсте або взагалі відмовляєтеся про це говорити?
 • Ваші близькі та друзі висловлювали занепокоєння з приводу вашої ваги, зовнішнього вигляду і харчування?
 • Ви сидите на строгій дієті, займаєтеся спортом до знемоги?
 • Ви відчуваєте себе сильною і здатною контролювати себе, коли можете якийсь час обходитися без їжі або після особливо виснажливих тренувань?
 • Ваша самооцінка безпосередньо залежить від вашої ваги і зовнішнього вигляду вашого тіла?
 • Анорексія: справа не в вазі

  Вага, зовнішній вигляд і сама їжа зовсім не є основними причинами анорексії, це захворювання набагато складніше. Порушення харчових звичок і зловживання різними способами зниження ваги — це тільки симптоми більш глибоких проблем, наприклад, депресії, відчуття самоти, незадоволеної потреби в безпеці, постійного тиску, перфекціонізму, нездатності контролювати себе. Це проблеми, від яких не позбавить ні дієта, ні втрачені кілограми — скільки б їх не було.

  Анорексія виникає як реакція на потреби, які не виходить задовольнити ніякими іншими способами. Наприклад, якщо людина почуває себе безсилим у багатьох сферах свого життя, йому може сподобатися думка про те, що він має повну владу над тим, що і в якій кількості він їсть. Відмовляючись від їжі, отримуючи задоволення від голоду (так!), контролюючи тим самим свою вагу, він відчуває себе сильним і успішним — принаймні, на короткий час. І насолоду від спазмів голоду він отримує тому, що це дозволяє йому відчувати себе особливим — адже для більшості людей це неприємні відчуття, від яких вони прагнуть позбутися.

  Анорексія також може бути способом відволіктися від тривожних емоцій. Весь час думаючи про дієти та схуднення, людина уникає інших проблем, впоратися з якими не так просто, як відмовлятися від їжі. Однак всі душевні підйоми, які людина переживає у зв’язку зі своїми успіхами в схудненні, дуже короткочасні.

  Чим відрізняється дотримання дієти від анорексії?

  Дієта

  Анорексія

  Дієта — це спосіб контролювати свою вагу

  Анорексія — це спроба контролювати своє життя і емоції, навіть якщо людина не визнає цього

  Самооцінка людини залежить від чогось більшого, ніж вага і зовнішній вигляд

  Самооцінка повністю грунтується на тому, скільки людина важить, наскільки він стрункий.

  Схуднення розглядається як спосіб поліпшити стан здоров’я і зовнішність

  Схуднення сприймається як спосіб стати щасливим

  Мета — схуднути здоровим шляхом

  Мета — схуднути, чого б це не коштувало

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.