Анорексія: лікування — як повернути здорову вагу

загрузка...

При наявності ознак анорексії потрібно негайно звертатися до лікаря. Оскільки самі хворі на певному етапі вже просто не можуть визнати, що вони хворі, близькі повинні переконати їх у необхідності лікування. Так як ця хвороба зачіпає і тіло, і свідомість, лікування повинно проводитися в обох напрямках. Саме успішне лікування психологічної сторони анорексії може забезпечити довготривалу ремісію.

Основні завдання лікування анорексії:

 • Повернутися до здорового вазі
 • Почати нормально харчуватися
 • Змінити ставлення до своєї зовнішності і до їжі
 • Медикаментозне лікування

  Коли анорексія вже дала небезпечні ускладнення, найперше завдання лікарів — стабілізувати стан хворого. При сильному виснаженні потрібна госпіталізація, яка може продовжитися до того, як пацієнт навчиться менш критично ставитися до своєї ваги. У не настільки складних випадках застосовується амбулаторне лікування.

  Психотерапія

  Щоб вилікувати анорексію, потрібно зрозуміти її глибинні психологічні причини, і це може допомогти зробити відповідний спеціаліст. За час проходження курсу психотерапії пацієнт і лікар разом аналізують уявні установки, спосіб життя, комплекси, які могли стати прямими або непрямими причинами анорексії. Все це повинно допомогти людині краще контролювати себе надалі і змінити ставлення до себе.

  Консультації дієтолога

  В ході цих консультацій пацієнту пояснюють, як правильно харчуватися, яку вагу нормальний для його росту і віку, яка кількість калорій йому необхідно кожен день і так далі. Звичайно, анорексія починається не від незнання цих фактів, але для одужання важливо, щоб пацієнт отримав докладну інформацію про здорове харчування, уявлення про який через хворобу виявилося сильно спотворене.

  Подолання страху набрати вагу

  Повернутися до нормальної ваги — непросте завдання. Для анорексіков сама думка про необхідність набрати вагу є дуже лякає, і вони нерідко чинять опір цьому. Тому пацієнту потрібно давати якомога більше інформації про анорексію, щоб він знав, що його страх — це лише симптом хвороби, а також, щоб він отримав уявлення про те, що може трапитися, якщо його вага не стане нормальним. Чим краще він розуміє свою хворобу, тим вище його шанси на одужання.

  Як допомогти хворому анорексією

  Марно лякати хворого словами на кшталт «Ти помреш, якщо не будеш їсти!» Так само, як спотворено його уявлення про власне тіло, спотворене і його уявлення про небезпеки. Він боїться бути товстим, а не померти. Тому як можна м’якше покажіть йому, як ви про нього турбуєтеся, і що його стан заподіює вам біль.

 • Станьте прикладом для близької людини. Харчуйтеся правильно, займайтеся спортом і покажіть йому, що можна радіти життю, маючи просто струнке, а не надмірне худе, тіло. При цьому уникайте будь критики на адресу хворого.
 • Піклуйтеся про себе. Якщо він не хоче допомогти собі, це не означає, що і ви повинні махнути на себе рукою. Бачити, як близька людина знищує себе, страшно, тому зверніться до свого лікаря або психолога. Вони допоможуть вам краще справлятися зі стресом і, можливо, підкажуть, як переконати дорогої вам людини почати лікування. Крім того, обов’язково спілкуйтеся зі своїми друзями і близькими — вам зараз теж дуже потрібна підтримка.
 • Не ведіть себе, як поліцейський. Тобто, не треба із суворим виглядом спостерігати за анорексікі, коли він їсть, або коли просто проходить повз кухні. Йому потрібна ваша підтримка, а не жорсткий нагляд. Не погрожуйте, не підвищуйте голос, не зривається.
 • Нарешті, якщо ви розумієте, що ситуація стала загрозливою для життя людини, викликайте лікаря. Анорексікі може як і раніше пручатися лікуванню, проте потрібно пам’ятати, що на певних стадіях цієї хвороби в організмі починаються незворотні зміни і потрібно зробити все можливе, щоб цьому запобігти.

  Наслідки анорексії

  Суворі обмеження харчування мають жахливі наслідки для здоров’я. Не отримуючи досить поживних речовин, організм переходить в режим голодування, тобто уповільнює всі що протікають в ньому процеси, щоб зберегти енергію. Якщо голодування триватиме довго, організм починає харчуватися самим собою. Спочатку він спалює наявні запаси жиру, а якщо голодування не переривається і після цього, починає серйозно страждати як фізичне, так і психічне здоров’я. Деякі з наслідків анорексії включають в себе:

 • Сильні перепади настрою, аж до клінічної депресії
 • Слабкість
 • Уповільнення розумових процесів, погіршення пам’яті
 • Сухість, жовтуватий колір шкіри; ламкі нігті
 • Запори і здуття живота
 • Руйнування зубів і ясен
 • Запаморочення, непритомність і головні болі
 • Зростання тонкого волосся на всьому тілі, в тому числі на обличчі
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.