Андипал — якщо немає сил терпіти біль

андипал — лікарський засіб, що застосовується для симптоматичної терапії, тобто покликане нівелювати такі симптоми, як болі (різного походження, починаючи від мігрені і закінчуючи спазматичними болями в шлунково-кишковому тракті) і підвищення артеріального тиску.

Коротка загальна характеристика

андипал — препарат, що містить у своєму складі кілька діючих компонентів. Міжнародна непатентована назва звучить так: Бендазол + метамізол натрію + папаверин + фенобарбітал. Таким чином, андипал надає комбіноване вплив, впливаючи одночасно на різні ланки патогенезу захворювання. Препарат одночасно знімає біль і сприяє розслабленню гладком’язових клітин, що входять до складу стінок кровоносних судин і шлунково-кишкового тракту. Слід підкреслити, що він не усуває причину захворювання, а лише зменшує прояви хвороби, що заважають хворому жити в нормальному робочому режимі.

Дія андипал

Препарат має знеболювальну та спазмолітичну дію. Розслаблення гладком’язових клітин сприяє зниженню загального периферичного опору судин (їх розширенню, що приводить до зняття спазму артеріол і поліпшенню кровообігу на периферії), загального зниження артеріального тиску (що використовують при гіпертонічних кризах), зняттю надмірного тонусу кровоносних судин головного мозку (наприклад, при сильних головних болях), нівелюванню спазму органів шлунково-кишкового тракту (при кишковій коліці та іншої шлунково-кишкової патології, яка супроводжується болями, викликаними спастикою стінок травного тракту), чиї стінки також містять клітини гладкої мускулатури. Фенобарбітал, що входить до складу андіпола, викликає деякий седативний ефект і потенціює дію інших компонентів препарату.

Форма випуску

андипал випускають у вигляді таблеток (в одній упаковці присутній десять таблеток). Кожна таблетка містить 0,25 г анальгіну, 0,02 г дибазолу, 0,02 г фенобарбіталу, 0,02 г папаверину гідрохлориду і різні допоміжні речовини (такі, як тальк, крохмаль, стеаринова кислота). Таблетки мають білий або жовтуватий колір.

У якому випадку рекомендовано застосування андипал

Цей препарат показаний при болях, викликаних спазмом кровоносних судин, що призводить до погіршення кровообігу органів. Також його призначають при початковій стадії гіпертонічної хвороби з метою розширення кровоносних судин, що сприяє зниженню артеріального тиску. Ще одне показання до застосування андипал — мігрень. Крім того, андипал призначають при спазматических болях, пов’язаних з шлунково-кишковим трактом.

Спосіб застосування, дозування

Дорослим призначають одну-дві таблетки всередину. Кратність прийому — два-три рази на добу. Як правило, курс лікування становить від семи до десяти днів. Якщо не зазначено позитивної динаміки, приєднують інші лікарські засоби.

Протипоказання до використання препарату включають індивідуальну підвищену чутливість до андіпалу або його компонентів, недостатність глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, серцеву патологію (порушення атріо-вентрикулярної провідності), недостатність печінки або нирок, гематологічні захворювання, порфірію, міастенію, вагітність (особливо перші три місяці) і лактацію (період грудного вигодовування).

Побічні дії виникають досить рідко. Можливі алергія (включаючи реакції негайного типу, в тому числі анафілактичний шок), диспептичні явища (нудота, діарея або запор). У силу того, що до складу андипал входить анальгін, іноді виникають такі негативні явища, як лейкопенія, тромбоцитопенія або агранулоцитоз (внаслідок гнітючої дії на кровотворення — при тривалому використанні препарату). В силу присутності в складі фенобарбіталу іноді виникають депресії або атаксії (в основному це стосується ослаблених хворих і літніх пацієнтів).

Взаємодія з іншими лікарськими препаратами

Гіпотензивний ефект андінпала посилюється при поєднанні з такими лікарськими засобами, як нітрати (сустак, нітросорбід, нітрогліцерин і подібні препарати), аміодарон, бета-адреноблокатори (такі, як метопролол, анаприлін, талинолол, окспренолол), міотропну спазмолітичні засоби (наприклад , еуфілін, дипіридамол), гангліоблокатори (пентамін), коринфар, ніфедипін.

Гіпотензивний ефект андінпала зменшується при поєднанні з прямими адреноміметиками (такими, як адреналін і норадреналін), тонізуючими засобами (наприклад, екстракт елеутерококу або родіоли рожевої, корінь женьшеню), холіноміметікамі.

Крім того, необхідно враховувати, що одночасне використання препаратів, що зменшують всмоктування в кишечнику (таких, як активоване вугілля, обволікаючі і терпкі засоби), знижує ефективність андінпала.

Передозування

Ознаки передозування андінпала — запаморочення, сильна сонливість, можливий навіть колапс. У якості першої допомоги застосовують промивання шлунка та прийом активованого вугілля. Далі показано симптоматичне лікування (щоб нівелювати прояви передозування).

Запобіжні заходи

Під час прийому андінпала слід дотримуватися обережності у відношенні діяльності, пов’язаної з підвищеною увагою (наприклад, при керуванні автомобілем або роботі з механізмами), тому що до складу препарату входить фенобарбітал, здатний знизити швидкість реакції. Крім того, враховуючи наявність анальгіну в якості одного з компонентів, при тривалому використанні андінпала необхідно регулярно проводити аналіз крові, щоб вчасно помітити можливе пригнічення кровотворення.

Умови зберігання

Препарат слід зберігати в сухому, захищеному від світла місці. Термін придатності андінпала становить 2,5 року.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.