Анатомія зморшок: все, що потрібно знати про старіння шкіри

Сьогодні більше ніж будь-коли ставлення жінок до старіння змінюється буквально на очах: сучасні жінки знають, що процес старіння шкіри за допомогою правильно підібраної косметики та догляду за шкірою можна істотно сповільнити, надовго зберігши молоду і здорову шкіру. Однак молодість шкіри — це не тільки красивий і здоровий зовнішній вигляд: поява перших ознак старіння залежить від стану всіх шарів шкіри.

Чотири зони старіння

З віком зміни відбуваються одночасно на чотирьох основних шарах шкіри — так званих «зонах старіння».

Епідерміс

Верхній шар шкіри, епідерміс, з віком стає більш сухим і тьмяним. До віку 30 років шкіра стає сухішою, оскільки сальні залози виробляють менше секреції — природної «змащення» епідермісу. У період менопаузи робота сальних залоз сповільнюється ще більше, і сухість, а також підвищена чутливість шкіри, стає однією з головних проблем, з яких стикається більшість жінок в період менопаузи.

В епідермісі містяться виробляють пігменти клітини — меланоцити, які відповідають за колір шкіри. З роками за рахунок кумулятивного ефекту сонця меланоцити стають більш активними, і надлишок вироблюваного ними меланіну призводить до утворення вікових плям. А скупчуванню біля поверхні шкіри особливих рогових клітин епідермісу — корнеоцитів — призводить до того, що шкіра стає тьмяною, болючою і млявою.

Вирішення проблеми:

 • Відбілювання шкіри при необхідності (сучасна анти-вікова косметика дозволяє позбутися від вікових плям і веснянок).
 • Косметика з сильно діючими інгрендіентамі (ретиноїдами, альфа-і бета-гідроксикислоти).
 • Регулярна ексфоліацію (хімічні пілінги і креми для мікрошліфовка шкіри).
 • Зволоження. Чим ближче жінка до віку настання менопаузи, тим менше захисної секреції виробляють сальні залози, в результаті чого захисний бар’єр шкіри зникає, і волога легше випаровується з поверхні шкіри.
 • Сонцезахисний лосьйон або крем — щоденна захист шкіри від руйнівного впливу ультрафіолету, прискорює процес старіння.
 • Дерма

  У шарі дерми розташовані капіляри, забезпечують приплив крові до шкіри. Тут же знаходяться нервові закінчення, потові залози, волосяні цибулини — а також волокна колагену і еластину, які забезпечують шкірі пружність і силу.

  Як і епідерміс, дерма з віком піддається певним змінам: волокна колагену і еластину починають руйнуватися, що призводить до втрати шкірою пружності — в результаті шкіра стає в’ялою, починає обвисати. Що виробляють колаген та еластин клітини сполучної тканини — фібропласти — стають менш активними, і шкіра не здатна зберегти природну пружність або відновити ушкоджені ділянки.

  Шкідливий вплив на шар дерми робить і ультрафіолет, ушкоджуючи клітинні ДНК — це призводить до ряду проблем зі шкірою, в тому числі появі на шкірі обличчя судинних «зірочок», шкіра стає більш тонкою, більше страждає від синців.

  Вирішення проблеми:

 • Антиоксиданти, нейтралізують пошкодження шкіри вільними радикалами, що стимулюють активність фибропластов і дозволяють зберегти структуру дерми.
 • Неаблатівное лазерне омолодження шкіри, стимулюючий вироблення колагену.
 • Анти-вікова косметика з аміно-кислотами і пептидами, поновлюючими захисний бар’єр шкіри і стимулюючими вироблення колагену.
 • Лікувальна косметика з похідними вітаміну А — наприклад, ретинолом.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.