Аналоги меридиа — випускаються різними фармацевтичними компаніями

загрузка...

Різними фармацевтичними фірмами випускається декілька аналогів препарату Меридіа. Основною діючою речовиною у всіх цих препаратах є сибутрамін — лікарський препарат, який пригнічує відчуття голоду шляхом впливу на головний мозок.

Сибутрамін та його аналоги

Сибутрамін — це лікарський препарат для лікування ожиріння центральної дії. Він перешкоджає розповсюдженню нервових імпульсів шляхом придушення процесу повторного захоплення деяких нейромедіаторів — речовин, за допомогою яких передаються нервові імпульси. Одночасно сибутрамін сприяє збільшенню витрати енергії шляхом придушення рефлекторного уповільнення обміну речовин на фоні падіння ваги тіла. Поліпшується під дією цього препарату також жировий і вуглеводний обмін.

Сибутрамін випускається різними фармацевтичними компаніями під такими торговими назвами:

 • меридиа (компанія Ебботт ГмбХ, Німеччина);
 • Ліндакса (компанія Зентіва, Чеська республіка);
 • голдлайн (Лабораторія Ранбаксі, Індія);
 • Слім (Торрент Фармасьютікалс Лтд, Індія);
 • Рідкісні (ТОВ Авіста, Росія).
 • Ці препарати рекомендується застосовувати тільки тоді, коли всі інші методи лікування ожиріння не дають ефекту. При цьому лікування повинно бути комплексним і проводитися під контролем лікаря-ендокринолога, який має практичний досвід лікування ожиріння. Комплексне лікування передбачає дотримання дієти, підвищення фізичних навантажень, зміну всього способу життя. Все це сприяє формуванню стійких змін харчових звичок і способу життя, які потрібні для збереження досягнутої маси тіла після відміни ліків.

  Оригінальні та відтворені лікарські препарати

  Будь лікарський препарат вперше випускається якийсь фармацевтичною фірмою, яка проводить всі необхідні лабораторні та клінічні випробування, реєструє препарат під якимось міжнародними непатентованими назвою (МНН) та отримує патент на його виробництво на певну кількість років. Далі фірма дає своєму препарату торгове (брендове) назву і продає його. Такий препарат називається оригінальним або брендом. Поки не закінчився термін патенту, ніяка інша фірма випускати аналогічний препарат не може, але після закінчення цього строку інші фірми можуть скористатися даною формулою і випускати аналогічні препарати. Всі вони мають одне і те ж МНН і різні торгові назви, придумані випускаючими фірмами. Такі препарати носять назви дженериків.

  Чи є відмінності між брендами і дженериками? Здавалося б, не повинно бути, але життя показує, що є й часом значне. Бренди виробляють зазвичай великі фармацевтичні фірми з хорошою репутацією, яка має для них велике значення. Тому вони використовують якісний вихідний матеріал, мають обладнання, що відповідає міжнародним вимогам (по системі GMP) та суворо дотримуються всі технології.

  Дженерики ж випускають більш дрібні фірми, які не завжди дотримуються усіх необхідних вимог. Хоча, звичайно, і дженерики, можуть бути не гірше брендів — все це індивідуально. При виробництві дженериків фірми часто економлять на вихідному матеріалі і закуповують його в азіатських країнах, де відсутня якісний контроль за їх виробництвом. В інструкціях до цих препаратів, звичайно ж, не відбиваються всі ці нюанси, тому важко відразу визначити, якісний це дженерик чи ні.

  Бренди та дженерики сибутраміну

  Оригінальним препаратом або брендом в даному випадку є препарат Меридіа, який виробляє німецька фармацевтична компанія Ебботт ГмбХ. Цей препарат успішно пройшов всі клінічні випробування, де була доведена його безпека. Меридіа проводиться за власною оригінальною технологією Ебботт відповідно до міжнародних стандартів якості GMP. Вихідний матеріал (сировина) для виготовлення цього препарату (сибутраміну гідрохлориду) використовується тільки вищого ступеня очищення і європейського виробництва.

  Тому саме меридиа є стандартом якості для всіх інших препаратів, діючою речовиною в яких є сибутрамін. Всі дженерики сибутраміну, які присутні на російському ринку, повністю копіюють оригінальний препарат Меридіа. Ліндакса, голдлайн, Слім і Рідкісні випускаються також в капсулах, в такому ж дозуванні. Інструкції до цих препаратів повністю копіюють інструкцію до меридиа.

  Різняться ціни на всі ці препарати. Так, середня ціна меридиа в залежності від дозування та кількості таблеток в упаковці від 2,5 до 4 тисяч рублів і більше. Ліндакса (15 мг, 90 штук) — більше 5000 рублів, Рідкісні (15 мг 30 штук) — 1300 рублів, голдлайн — (15 мг 30 штук) — близько 950 рублів.

  Яке з цих лікарських засобів вибрати, краще всього підкаже лікар, який має досвід призначення таких препаратів.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.