Аналіз крові на вагітність — про що він може розповісти?

Як дізнатися про вагітність? Звичайно ж, у жінки не буде регулярних менструацій, однак, протягом перших 12 тижнів вагітності можуть бути періодичні необільние кров’янисті виділення, які іноді приймають за місячні. Це може ввести жінку в оману. А зовсім точно відповісти на це питання може тільки аналіз крові на вагітність.

Гормон вагітності

Після зачаття (зазвичай через тиждень) в крові та сечі жінки з’являється хоріонічний гонадотропін людини. Цей гормон отримав назву гормону вагітності, так як без вагітності його в організмі бути не повинно. Тим не менш, він зустрічається у людей (як у жінок, так і у чоловіків) при деяких захворюваннях.

Хоріонічний гонадотропін виробляє зовнішня оболонка зародка з ворсинами (хоріон), які щільно впроваджуються в стінку матки. А так як запліднена яйцеклітина потрапляє в матку через тиждень після зачаття, то і хоріонічний гонадотропін людини починає вироблятися саме з цього часу.

Як тільки хоріонічний гонадотропін з’являється в крові, він активізує функцію жовтого тіла (це залоза, яка утворилася в яєчнику на місці виходу з нього яйцеклітини і весь час виділяла жіночий статевий гормон прогестерон). Висока активність жовтого тіла викликає поява в крові великої кількості прогестерону, який підтримує вагітність у перші дванадцять тижнів, не даючи матці скорочуватися, тобто, запобігаючи мимовільний викидень.

Починаючи з першої і до 11-12 тижня вагітності кількість хоріонічного гонадотропіну людини в крові та сечі жінки збільшується вдвічі кожні два дні. Але після цього терміну хоріонічний гонадотропін спочатку наростає в меншому темпі, а потім кількість його в крові поступово зменшується. Відбувається це тому, що роботу жовтого тіла замінює новий орган — плацента.

Хоріонічний гонадотропін людини є найбільш точним показником, що вказує на вагітність. Крім того, його планомірне зростання протягом перших дванадцяти тижнів говорить про те, що вагітність розвивається правильно.

Сьогодні встановлено, що хоріонічний гонадотропін людини складається з двох субстанцій — альфа і бета. Субстанція альфа повністю відповідає такий же субстанції гормонів гіпофіза, які беруть участь в зачатті і вагітності, субстанція ж бета характерна тільки для хоріонічного гонадотропіну людини.

Як здати аналіз правильно?

Сьогодні випускаються різні тести на вагітність, засновані на швидкому визначенні кількості хоріонічного гонадотропіну в сечі. Але більш точне дослідження можна провести, зробивши аналіз крові на вагітність. При цьому виявляється хоріонічний гонадотропін людини в крові. Визначається як загальна його вміст, так і в бета-субстанції, що є більш точною діагностикою вагітності.

Для того щоб правильно здати аналіз крові на хоріонічний гонадотропін людини, потрібно знати:

 • аналіз здається з вени утором, натщесерце, бажано ввечері напередодні з’їсти тільки легка вечеря;
 • якщо аналіз здається не вранці, то потрібно знати, що після прийому їжі повинно пройти не менше чотирьох годин;
 • аналіз проводиться через п’ять днів після затримки менструації; так як в перші дні кількість хоріонічного гонадотропіну в крові незначне, аналіз можна повторити через декілька днів;
 • прийом усіх лікарських препаратів потрібно або скасувати, або погодити з акушером-гінекологом;
 • не можна приймати спиртні напої і палити;
 • для того щоб аналіз вийшов точним, напередодні дослідження не повинно бути важких фізичних навантажень і стресів;
 • перед здачею аналізу на хоріонічний гонадотропін людини потрібно відпочити (спокійно посидіти) близько 10-20 хвилин;
 • не можна здавати кров на аналіз відразу після будь-яких медичних процедур.
 • Про що ще може сказати аналіз на вагітність

  Якщо кількість хоріонічного гонадотропіну людини нижче норми для даного терміну вагітності, то це може говорити про позаматкової вагітності (прикріпленні плодового яйця не в порожнині матки, а в іншому місці, наприклад, в матковій трубі). Це дуже небезпечний стан і краще знати про нього заздалегідь, щоб видалити плідне яйце з труби за допомогою планової ендоскопічної операції, яка проводиться за допомогою спеціальної оптичної апаратури і є малотравматичной. Якщо не знати про позаматкової вагітності, то може відбутися розрив маткової труби зростаючим зародком. Це зажадає вже екстреної операції, під час якої маткова труба видаляється.

  Кількість хоріонічного гонадотропіну людини вище норми може говорити про багатоплідної вагітності або різних відхиленнях у плода. Такі показники можуть бути також у жінок з цукровим діабетом і при прийомі гормональних контрацептивів. Поява хоріонічного гонадотропіну в крові невагітних є несприятливою ознакою, який може вказувати на наявність в їх організмі гормонозалежної пухлини.

  Сьогодні аналіз на вагітність можна провести на самих ранніх строках спочатку вдома, за допомогою тесту на вагітність, а потім — дослідивши кров, що вже остаточно встановить чи зніме діагноз вагітності.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.