Аналіз крові на гормони: складне дослідження

Існує багато різних аналізів крові на гормони. Їх застосовують, наприклад, при діагностиці вагітності, лікування безпліддя, при підозрах на захворювання щитовидної залози, і так далі. Ми поговоримо про деяких різновидах аналізу на гормони.

Аналіз крові на фолікулостимулюючий гормон (ФСГ)

Цей тест використовується, як правило, для визначення, наступила у жінки менопауза, чи ні. Оскільки рівень ФСГ піднімається, коли яєчники починають виробляти менше естрогену, підвищений рівень ФСГ з великою ймовірність говорить про наближення менопаузи. Нормальним є рівень ФСГ 3-20 mlU / ml. Якщо рівень ФСГ постійно вище 10-12 mlu / ml, це говорить про початок періменопаузи — початкова стадія менопаузи, коли вже з’являються її фізичні симптоми, але місячні ще не припинилися. Ще більш високий рівень ФСГ — 30-40 mlU / ml означає, що менопауза наступила, або вказує на серйозні порушення функції яєчників. У деяких жінок при такому високому рівні ФСГ ще йдуть місячні, однак такий результат аналізу на цей гормон говорить про те, що організм вже не виробляє достатньо естрогену, щоб підтримувати функцію яєчників.

Аналіз крові на рівень естрогену

Коли функція яєчників знижується, падає і рівень естрогену в крові. Знижений рівень естрогену в крові може бути ознакою як нормальної менопаузи, так і раннього клімаксу.

Аналіз на інші гормони яєчників

В залежності від наявних у пацієнтки симптомів лікар може призначити аналіз крові на інші гормони яєчників: тестостерон, прогестерон і лютеїнізуючий гормон (ЛГ).

Тестостерон: останнім часом при діагностиці різних станів у жінок все більше уваги приділяється цьому гормону. Як підвищений, так і знижений рівень тестостерону в крові може вказувати на різні порушення, і результати аналізу на рівень цього гормону необхідно враховувати в процесі лікування.

Аналізи на прогестерон і ЛГ використовуються при діагностиці менопаузи, раннього клімаксу, і різних порушень.

Аналіз крові на гормони щитовидної залози

Щитовидна залоза виробляє гормони, які регулюють процеси, в ході яких організм використовує енергію. Аналіз на гормони щитовидної залози дозволяє визначити, наскільки добре працює щитовидна залоза, і виявити різні проблеми в організмі.

Гормони щитовидної залози потрібні для нормального розвитку головного мозку, особливо протягом перших трьох років життя, якщо щитовидна залоза дитини не виробляє достатньо гормонів (так буває при вродженому гіпотиреозі), у нього може розвинутися розумова відсталість. Тому аналіз крові на гормони щитовидної залози має дуже велике значення.

Серед цих аналізів:

 • Аналіз крові на тироксин (T4). Велика частина тироксину (T4) в крові пов’язана з білком, який називається тироксинзв’язуючого глобулін. Менше 1% тироксину є вільним. Цей аналіз показує рівень як вільного, так і зв’язаного тироксину.
 • Аналіз крові на вільний тироксин. Саме вільний тироксин надає найбільший вплив на різні тканини організму.
 • Аналіз на трийодтиронін (T3).
 • Аналіз крові на кортизол

  Аналіз крові на кортизол може сприяти виявленню різних проблем з наднирковими і гіпофізом. Гормон кортизол виробляється в наднирниках і володіє багатьма важливими функціями. Наприклад, він допомагає організму конвертувати глюкозу і жири в енергію, а також справлятися зі стресом. На рівень кортизолу можуть вплинути різні фактори, такі як фізична або психологічне напруження, інфекції або травми. У нормі рівень кортизолу піднімається рано вранці, досягає максимуму близько сьомої ранку, а до вечора знижується. Якщо рівень кортизолу протягом дня не змінюється, це може вказувати на синдром Кушинга, для якого характерна підвищена активність наднирників.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.