Амоксиклав — застосування: ретельно перевіряйте дозування

загрузка...

Режим дозування і тривалість застосування амоксиклавом встановлюють індивідуально в залежності від тяжкості перебігу та локалізації інфекції, чутливості збудника, а також від віку, ваги і стану здоров’я пацієнта, зокрема, стану його нирок. При прийомі амоксиклавом необхідно в точності дотримуватися вказівки лікаря, а також інструкції на упаковці препарату.

Як розрахувати дозу

Амоксиклав зазвичай приймають три рази в день (кожні вісім годин), але точне дозування призначає лікар. Необхідно рівномірно розподіляти прийом амоксиклавом протягом дня. Дітям молодше дванадцяти років амоксиклав призначають у вигляді суспензії, сиропу або крапель для прийому всередину. Разова доза встановлюється залежно від віку: діти до трьох місяців — 30 мг / кг / добу в два прийоми; три місяці і старше — при інфекціях легкого ступеня тяжкості — 25 мг / кг / добу в 2 прийоми або 20 мг / кг / добу в 3 прийоми, при тяжких інфекціях — 45 мг / кг / добу в 2 прийоми або 40 мг / кг / добу в 3 прийоми.

Дорослим і дітям старше дванадцяти років або з масою тіла сорок і більше кілограмів: 500 мг 2 рази на добу або 250 мг 3 рази на добу. При інфекціях тяжкого ступеня тяжкості та інфекціях дихальних шляхів — 875 мг 2 рази на добу або 500 мг 3 рази на добу.

Максимальна добова доза амоксициліну для дорослих і дітей старше 12 років складає 6 грамів, для дітей до 12 років — 45 мг на 1 кілограм маси тіла. Максимальна добова доза клавуланової кислоти для дорослих і дітей старше 12 років — 600 мг, для дітей до 12 років — 10 мг на кілограм маси тіла.

Лікувальні форми

При утрудненому ковтанні у дорослих рекомендується застосовувати суспензію. При приготуванні суспензії, сиропу та крапель в якості розчинника слід використовувати воду.

Для профілактики післяопераційних інфекцій при операціях тривалістю менше 1 години, під час вступної анестезії вводять в дозі 1 г внутрішньовенно. При більш тривалих операціях — по 1 г кожні 6 годин протягом доби. При високому ризику інфікування введення може бути продовжене протягом декількох днів.

З метою зниження ризику розвитку побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту слід приймати препарат під час їжі. Таблетки слід запивати невеликою кількістю води. Флакони з порошком для приготування суспензії слід перед вживанням струсити. При приготуванні суспензії користуйтеся тільки ложкою-дозатором, яка входить в комплект препарату, а не звичайній їдальні або чайною ложкою.

Необхідно пройти повний курс лікування амоксиклавом навіть після появи ознак поліпшення. Переривання курсу лікування може призвести до розвитку у бактерій імунітету на амоксиклав.

Особливі вказівки

При курсовому лікуванні необхідно проводити контроль за станом функції органів кровотворення, печінки та нирок.

 • Якщо ви забули прийняти амоксиклав у встановлений час, прийміть препарат при першій можливості. Наступну дозу амоксиклавом слід прийняти через чотири години. Не приймайте дві дози протягом одного-двох годин.
 • При відсутності поліпшення після завершення курсу лікування амоксиклавом слід звернутися до лікаря.
 • Можливий розвиток суперінфекції за рахунок росту нечутливої до нього мікрофлори, що вимагає відповідної зміни антибактеріальної терапії.
 • Амоксиклав може давати псевдопозитивні результати при визначенні глюкози в сечі. У цьому випадку рекомендується застосовувати глюкозоксідантний метод визначення концентрації глюкози в сечі.
 • Після розведення суспензію амоксиклавом слід зберігати не більше 7 днів у холодильнику при температурі (2 — 8 ° C), але не заморожувати.
 • У пацієнтів, що мають підвищену чутливість до пеніцилінів, можливі перехресні алергічні реакції з цефалоспориновими антибіотиками.
 • Були виявлені випадки розвитку некротизуючого коліту у новонароджених, у вагітних з передчасним розривом плодових оболонок.
 • Оскільки таблетки містять однакову кількість клавуланової кислоти (125 мг), слід враховувати, що 2 таблетки по 250 мг (по амоксициліну) не еквівалентні 1 таблетці по 500 мг (по амоксициліну).

  При внутрішньовенному введенні великих доз амоксиклавом слід збільшити споживання рідини, щоб зменшити ризик утворення кристалів у сечі. Якщо пацієнт госпіталізований, додаткова рідина може вводитися через крапельницю.

  Антибіотики широкого спектру можуть викликати запалення слизової оболонки кишечнику (коліт). Тому при появі діареї після прийому амоксиклавом, особливо з вмістом крові або слизу, слід негайно звернутися до лікаря.

  У рідкісних випадках амоксиклав викликає холестатичну жовтяницю, тому тривалість курсу прийому препарату без спостереження лікаря не повинна перевищувати чотирнадцять днів. При пожовтінні білків очей або шкірних покривів слід негайно звернутися до лікаря. Цей побічний ефект найчастіше зустрічається у чоловіків старше 65 років.

  Амоксиклав слід застосовувати з обережністю в наступних випадках:

 • ниркова недостатність;
 • печінкова недостатність;
 • алергічні реакції;
 • підвищена чутливість до антибіотиків групи пеніцилінів, цефалоспоринів та інших бета-лактамних антибіотиків (в анамнезі);
 • псевдомембранозний коліт в анамнезі;
 • гостра або хронічна лімфоїдна лейкемія або цитомегаловірус (прийом амоксиклавом може призвести до появи шкірного висипу).
 • Застосування при вагітності та годуванні груддю

  Амоксицилін і клавуланова кислота проникають в невеликих кількостях в грудне молоко і можуть завдати шкоди здоров’ю дитини. Амоксиклав можна застосовувати при вагітності у випадках, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду. Обов’язково повідомте лікаря, їли ви очікуєте дитину або плануєте вагітність.

  Передозування

  Немає відомостей про летальний результат або виникненні загрозливих для життя побічних ефектів внаслідок передозування амоксиклавом.

  Застосування при порфірії

  Амоксиклав можна приймати при порфірії.

  Застосування для лікування літніх людей

  Амоксиклав без обмежень застосовується для лікування людей похилого віку.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.