Амоксиклав таблетки — тільки для дорослих

Амоксиклав — це комбінований антибіотик, який знайшов широке застосування , як в лікуванні дорослих, так і в лікуванні дітей. Тому він випускається в різних лікарських формах. Дорослим хворим і дітям після 12 років амоксиклав всередину призначається в таблетках.

Як діє амоксиклав в таблетках

Амоксиклав випускається в таблетках по 625 і по 375 мг. Він відноситься до так званих «захищеним пеніцилінів». Справа в тому, що деякі види збудників інфекції (наприклад, деякі види стафілококів) виробляють особливі ферменти (бета-лактамази), які руйнують натуральні і напівсинтетичні пеніциліни. Тому пеніциліни намагаються застосовувати в комбінації з речовинами, що руйнують бета-лактамази. У Амоксиклаву напівсинтетичний пеніцилін амоксицилін знаходиться «під захистом» клавулоновою кислоти, яка володіє незначними антибактеріальними властивостями, але може інгібувати (припиняти дію) бета-лактамази. Завдяки такому комбінованому складу амоксиклав робить значний антибактеріальну дію на багато видів збудників інфекції.

Потрапляючи всередину, амоксиклав в таблетках швидко всмоктується в кров, де максимальна його концентрація досягається через 45 хвилин. А через годину після прийому таблетки амоксиклавом досягається його максимальна концентрація в тканинах. Він чудово розподіляється в тканинах і біологічних середовищах, особливо, в мокроті (в тому числі в мокроті, відхаркувальні з бронхів), тканини легенів, плевральної рідини, середньому вусі, передміхуровій залозі, жовчовивідних шляхах і жовчі, матці та її придатках, жирової тканини, м’язах, кістках, шкірі, гнійному отделяемом.

Якщо мозкові оболонки не запалені, то вони погано пропускають амоксиклав в головний мозок, але якщо є менінгіт, то амоксиклав вільно проникає в тканину головного мозку. Проникає він також через плаценту і частково виділяється з жіночим молоком.

З організму амоксиклав виводиться в основному нирками, клавулоновою кислота перед цим розкладається на метаболіти (продукти обміну) в печінці. Тому при нирковій недостатності рекомендується або зменшувати дозу амоксиклавом, або призначати його через більш тривалі проміжки часу.

При яких захворюваннях призначається амоксиклав в таблетках

Таблетки амоксиклавом призначаються при інфекційно-запальних процесах середньої тяжкості у дорослих та у дітей старше 12 років, спричинених чутливими до Амоксиклаву мікроорганізмами. При тяжких інфекціях цей препарат призначають у вигляді ін’єкцій.

Показаннями для призначення таблеток амоксиклавом є:

 • інфекційно-запальні захворювання верхніх дихальних шляхів і ЛОР-органів — гайморити, фронтити, загострення хронічного тонзиліту, ангіни, фарингіти (запалення глотки), запалення середнього вуха;
 • стоматологічні інфекції, пов’язані з карієсом — запальні процеси в області околозубних тканин;
 • інфекційно-запальні захворювання нижніх дихальних шляхів — бронхіти, неважкі вогнищеві пневмонії;
 • інфекційно-запальні захворювання нирок і сечовивідних шляхів — запалення сечового міхура, уретри, неважкі запальні процеси в нирках (пієлонефрити);
 • інфекційно-запальні захворювання жіночої та чоловічої статевої сфери — запалення матки та її придатків, передміхурової залози;
 • статеві інфекції — гонорея, сифіліс;
 • інфекційно-запальні захворювання жовчовивідних шляхів і жовчного міхура;
 • інфекційно-запальні захворювання м’яких тканин (флегмони), і неважкі запальні процеси в суглобах.
 • В основному амоксиклав в таблетках застосовують в амбулаторних умовах і призначають відразу, не чекаючи результатів лабораторного дослідження на чутливість до нього збудників інфекції, а потім, після отримання результатів дослідження, у разі нечутливості мікрофлори до Амоксиклаву його міняють на інший антибіотик.

  Протипоказання для прийому таблеток амоксиклавом

  Амоксиклав в таблетках протипоказаний:

 • дітям віком до 12 років;
 • якщо при попередньому прийомі він викликав порушення функції печінки;
 • при підвищеній чутливості до компонентів таблеток амоксиклавом;
 • при інфекційному мононуклеозі — коре подібна висипка на шкірі при інфекційному мононуклеозі має велику схожість з алергічним висипом, що виникає при прийомі амоксиклавом — це ускладнює встановлення правильного діагнозу і своєчасну допомогу хворому;
 • деякі захворювання крові (наприклад, лімфолейкоз).
 • З обережністю призначають препарат хворим з колітами, гепатитами і пієлонефриту (якщо є порушення функції нирок). Вагітним жінкам і годуючим матерям його призначає тільки лікар при наявності чітких показань.

  Амоксиклав в таблетках чудово справляється з більшістю інфекцій, які протікають в амбулаторних умовах.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.