Амоксиклав суспензія — підійде дітям

Дітям до 12 років амоксиклав всередину призначається у вигляді суспензії . Його застосовують при неважких інфекційно-запальних захворюваннях різних органів і систем у дітей, які лікуються в амбулаторних умовах. Призначати амоксиклав дітям може тільки лікар.

Суспензія амоксиклавом — склад і вплив на організм дитини

Амоксиклав для приготування суспензії являє собою порошок, до складу якого входять амоксицилін, клавулоновою кислота та допоміжні речовини, які допомагають правильному всмоктуванню антибіотика. Суспензія випускається в різній дозуванні:

 • 400 мг + 57 мг / 5 мл — в 5 мл суспензії міститься 400 мг амоксициліну та 57 мг клавулоновою кислоти в співвідношенні 7: 1;
 • 250 мг + 62,5 мг / 5 мл — в 5 мл суспензії міститься 250 мг амоксициліну і 62,5 мг клавулоновою кислоти в співвідношенні 4: 1;
 • 125 мг + 31,25 мг / 5 мл — в 5 мл суспензії міститься 125 мг амоксициліну та 31, 25 мг клавулоновою кислоти в співвідношенні 4: 1.
 • Допоміжні речовини, що входять до складу суспензії — безводна лимонна кислота, безводний цитрат натрію, бензоат натрію, дрібнокристалічна целюлоза і деякі інші речовини. Завдяки такому складу, амоксиклав в суспензії можна давати дитині незалежно від прийому їжі.

  Амоксиклав в суспензії надає максимально щадне дію на шлунково-кишковий тракт і при правильно підібраній дозуванню і тривалості курсу не пригнічує життєдіяльність нормальної мікрофлори кишечника.

  всмоктати в кишечнику, компоненти препарату надходять в кров, а звідти в тканини дитини — весь процес всмоктування та розподілу в тканинах займає не більше години. При цьому вони пригнічують життєдіяльність усіх чутливих до Амоксиклаву збудників інфекції. Клавулоновою кислота захищає амоксицилін від руйнування ферментами, які виділяють деякі види бактерій, тому амоксиклав володіє широким спектром дії.

  При яких захворюваннях призначається суспензія амоксиклавом і коли вона протипоказана

  Суспензія амоксиклавом призначається дітям до 12 років при інфекційно-запальних захворюваннях середньої тяжкості ЛОР-органів, бронхо-легеневої системи, сечовивідних шляхів, жовчних шляхів, м’яких тканин, суглобів, околозубних тканин. Суспензія амоксиклавом зазвичай призначається дітям в амбулаторних умовах.

  Протипоказань для прийому суспензії амоксиклавом мало. Препарат не призначають, якщо в минулому на тлі його прийому виникали порушення функції печінки з жовтяницею. З обережністю суспензію амоксиклавом призначають при будь-яких захворюваннях печінки і нирок — ці органи беруть участь у процесі розкладання на продукти обміну і виведення з організму амоксиклавом. Тому часто при захворюваннях нирок і печінки доза амоксиклавом коригується в бік зменшення.

  Не призначається суспензія амоксиклавом при інфекційному мононуклеозі і лімфолейкозі, а також при підвищеній чутливості організму дитини до компонентів суспензії.

  Які побічні ефекти можуть виникнути у дитини при прийомі суспензії амоксиклавом

  Незважаючи на те, що діти зазвичай дуже добре переносять суспензію амоксиклавом, неприємні побічні ефекти все ж бувають.

  Наприклад, дисбактеріоз — придушення життєдіяльності нормальної мікрофлори кишечника. В результаті організм дитини страждає від неправильного перетравлення їжі та нестачі деяких вітамінів (нормальна мікрофлора виконує функції травлення та синтезу вітамінів). Якщо доросла людина відчуває дисбактеріоз просто як відчуття дискомфорту, не втрачаючи при цьому працездатності, то дитину дисбактеріоз може повністю вибити з колії. Він погано їсть, стає млявим і малорухомим. Нудота, проноси і здуття живота — ось неповний набір симптомів дисбактеріозу у дітей.

  При самостійному (без виклику лікаря) призначення матір’ю своїй дитині амоксиклавом можливий розвиток суперінфекції, в тому числі кандидозу.

  Можуть виникати небажані побічні ефекти і з боку нервової системи — підвищена активність дитини, тривожність, порушення сну, судомна готовність, іноді у дітей на тлі перинатальних уражень нервової системи можуть виникнути судоми.

  У деяких випадках амоксиклав викликає пригнічення функції кровотворення — в крові може зменшитися кількість всіх формених елементів (лейкоцитів, тромбоцитів і еритроцитів) — такий стан називається панцитопенией. Але це явище, як правило, тимчасове і проходить після відміни препарату.

  Можливі при прийомі амоксиклавом і алергічні реакції у вигляді кропив’янки, набряку Квінке. Дуже рідко виникають алергічні реакції типу Стівенса — Джонсона, коли на шкірі і слизових оболонках з’являються великі пухирі з некрозом тканини.

  Суспензія амоксиклавом широко застосовується в педіатричній практиці.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.