Амоксиклав — інструкція із застосування: безпека насамперед

Амоксиклав — це сучасний високоеффетівний антибіотик, який застосовується при різних інфекційно-запальних захворюваннях. Незважаючи на свою високу активність, амоксиклав достатньо безпечний антибіотик, його дозволено застосовувати навіть вагітним жінкам.

Механізм дії амоксиклавом

Амоксиклав — це комплексний антибіотик широкого спектру дії, який випускає швейцарська фармацевтична компанія «Сандоз» в таблетках для дорослих, в суспензії і краплях для дітей і у вигляді порошку для приготування ін’єкційного розчину у флаконах. До складу амоксиклавом входять амоксіціклін (напівсинтетичний антибіотик групи пеніцилінів широкого спектра дії) і клавулоновою кислота — речовина, яка пригнічує діяльність ферментів бета-лактамаз і робить амоксицилін стійким по відношенню до цих ферментам.

Бета-лактамази — це ферменти, які виробляються деякими збудниками інфекцій і пригнічують діяльність антибіотиків групи пеніцилінів. Таким чином, поєднання амоксиклавом з клавлоновой кислотою є антибіотиком широкого спектра дії, стійким по відношенню до ферментів, традиційно руйнують антибіотики групи пеніциліну. Сама клавулоновою кислота також має невелику антибактеріальну активність.

До Амоксиклаву чутливі багато мікроорганізмів, у тому числі продукують бета-лактамази, захищають їх від дії пеніцилінів. Це грампозитивні бактерії — деякі види стрептококів і стафілококів, грамнегативні бактерії — кишкова паличка, гарднерели, гемофільна паличка, хелікобактер пілорі, клебсієли, клостридії.

Після прийому таблетки амоксиклавом швидко всмоктуються з кишечнику (прийом їжі на цей процес не впливає). Амоксицилін всмоктується краще, ніж клавулоновою кислота, максимальна концентрація його в крові досягається вже через годину. Далі антибіотик розподіляється по тканинах і рідинах організму, проникає в гайморові і лобові пазухи носа, піднебінні мигдалики, тканини органа слуху, слину, плевру і бронхо-легеневі структури, сечостатеві органи, жовчовивідні шляхи. Амоксиклав не проникає в тканини головного мозку, якщо мозкові оболонки не запалені, але проникає через плаценту і виділяються з жіночим молоком. Після цього препарат частково розпадається на продукти обміну і виводиться з сечею, що створює його високу концентрацію в сечі.

Показання та протипоказання для призначення амоксиклавом

Амоксиклав призначають при наступних інфекціях, викликаних чутливими до нього збудниками:

 • верхніх дихальних шляхів і ЛОР-органів — при гострих і хронічних гайморитах, фронтитах, отитах, тонзилітах;
 • бронхо-легеневої системи — гострих і хронічних бронхітах, пневмоніях, плевритах;
 • сечостатевих інфекціях — гострих і хронічних пієлонефритах, циститах, гінекологічних інфекціях,
 • інфекціях м’яких тканин, шкіри і слизових оболонок;
 • інфекціях кістково-суглобової системи;
 • інфекціях жовчовивідних шляхів;
 • інфекціях околозубних тканин.
 • Амоксиклав протипоказаний:

 • при порушеннях функції печінки, які виникали раніше на фоні прийому амоксиклавом;
 • у віці до 12 років (таблетки);
 • при індивідуальній непереносимості компонентів амоксиклавом і антибіотиків групи пеніцилінів;
 • при інфекційному мононуклеозі (шкірний висип при інфекційному мононуклеозі схожа на алергічну висип, що виникає при прийомі амоксиклавом);
 • лімфолейкоз.
 • З обережністю призначають препарат пацієнтам із запальними захворюваннями товстого кишечника, важкими захворюванням печінки і нирок з порушенням їх функції. При вагітності амоксиклав застосовують тільки в тому випадку, якщо очікувана користь для вагітної жінки перевищує можливий ризик для плоду.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.