Амоксиклав дітям: тонкощі застосування

Амоксиклав — комбінований препарат, що містить амоксицилін і клавуланову кислоту і володіє антибактеріальною дією. Дітям амоксиклав зазвичай рекомендують приймати три рази на добу: вранці, після обіду (або після школи) і перед сном. Між прийомами амоксиклавом повинно пройти як мінімум 4 години. Намагайтеся давати препарат в один і той же час кожен день, щоб дитина звикла до прийому ліків.

Форми випуску

Амоксиклав випускається у вигляді:

 • таблеток по 0,25 г і 0,50 г амоксициліну і по 0,125 г клавуланової кислоти (15 або 20 штук в упаковці);
 • порошку для приготування суспензії для прийому всередину у флаконах по 100 мл;
 • порошку для приготування крапель для прийому всередину (із співвідношенням амоксициліну та клавуліновой кислоти 125/31 мг, 250/62 мг або 400/57 мг в 5 мл);
 • порошку для внутрішньовенного введення у флаконах.
 • Яку дозу амоксиклавом слід дати дитині?

  Режим дозування встановлюється індивідуально залежно від тяжкості перебігу та локалізації інфекції, чутливості збудника, віку та стану здоров’я дитини. У точності дотримуйте всі вказівки лікаря, що стосуються дозування.

  В цілому, дітям до 12 років рекомендується давати амоксиклав у вигляді суспензії, сиропу або крапель для прийому всередину, три рази на добу. Разова доза встановлюється залежно від віку: для дітей у віці 7-12 років — 250 мг, 2-7 років — 125 мг, 9 міс-2 років — 62,5 мг. У тяжких випадках доза може бути подвоєна. Дози при пероральному прийомі для дітей у віці від 9 місяців до 2 років — 20-40 мг / кг на добу в 3 прийоми, для дітей 2-12 років — 20-50 мг / кг на добу в 3 прийоми залежно від тяжкості інфекції . Для дітей у віці молодше дев’яти місяців доза для перорального прийому не встановлена. При приготуванні суспензії, сиропу та крапель в якості розчинника слід використовувати воду. Таблетки можна запивати водою, молоком або фруктовим соком. Дитина повинна проковтнути таблетку, не розжовуючи її. Для того щоб відміряти необхідну кількість порошку для приготування сиропу або суспензії, скористайтеся мірною ложкою, яка входить в комплект препарату, а не їдальнею або чайною ложкою.

  Приймати амоксиклав слід натщесерце, тому рекомендується давати ліки дитині за півгодини — годину за до їжі. Але якщо дитина страждає на гастрит або розладом шлунка, краще приймати амоксиклав з їжею.

  Коли амоксиклав починає діяти?

  Перші ознаки поліпшення помітні вже на другий-третій день після початку курсу лікування. Необхідно пройти повний курс лікування амоксиклавом навіть після появи ознак поліпшення. Переривання курсу лікування може призвести до розвитку у бактерій імунітету на амоксиклав.

  Що робити, якщо дитину нудить / рве?

  Якщо дитину вирвало протягом півгодини після прийому амоксиклавом, необхідно дати йому ще одну дозу препарату.

  Якщо дитину вирвало через годину і пізніше після прийому амоксиклавом, немає необхідності давати йому ще одну дозу ліків. Дотримуйтеся встановленого графіка прийому препарату.

  Що робити, якщо дитина пропустив прийом препарату?

  Якщо після встановленого часу прийому амоксиклавом пройшло менше 1 години, дайте дитині пропущену дозу препарату.

  Якщо після встановленого часу прийому амоксиклавом пройшло більше 1 години, не давайте дитині пропущену дозу препарату. Надалі дотримуйтеся встановленого графіка прийому препарату.

  Якщо ви забули дати дитині ліки до їжі, постарайтеся, щоб дитина прийняла його відразу після їжі.

  Що робити у випадку перевищення дози?

  Перевищення рекомендованої дози амоксиклавом не представляє загрози для здоров’я дитини. Якщо після прийому препарату пройшло менше 4 годин, необхідно провести промивання шлунка та призначити активоване вугілля для зменшення всмоктування препарату. Бажано звернутися до лікаря, щоб уникнути наслідків.

  Чи є у амоксиклавом побічні ефекти?

  Поряд із сприятливим дією препарат може мати побічні ефекти. Хоча далеко не всі їх перерахованих нижче побічних ефектів спостерігаються у всіх випадках, вони можуть зажадати медичного втручання.

  При появі хоча б одного із зазначених нижче побічних ефектів слід якомога швидше звернутися до лікаря

  Побічні ефекти амоксиклавом, що вимагають медичного втручання

  Якщо у дитини з’являється шкірний висип або свербіж, якщо йому важко дихати, якщо губи, язик або особа дитини набрякли і боліли, це можуть бути прояви алергічної реакції на компоненти амоксиклавом. У цьому випадку слід якомога швидше звернутися до лікаря.

  Також рекомендується звернутися до лікаря та припинити прийом амоксиклавом, якщо у дитини з’являються такі симптоми: будь висипання і почервоніння на шкірі, лущення шкіри, словом, будь-які зміни шкірних покривів; діарея, яка триває протягом двох і більше днів, особливо зі слідами крові або слизу, а також потемніння сечі.

  Побічні ефекти, які не потребують медичного втручання

  У деяких дітей після першого прийому амоксиклавом виникає діарея або біль у шлунку, нудота і блювота. Ці симптоми поступово зникають у міру того, як організм адаптується до антибіотика.

  Можливо потемніння (або пожовтіння) зубної емалі. Для усунення цього симптому достатньо почистити зуби.

  У роті дитини можуть з’явитися білі плями, а у дівчаток ще можливий свербіж або печіння у піхві. Це грибкова інфекція, відома як молочниця (кандидоз). Якщо ви підозрюєте у дитини кандидоз, проконсультуйтеся у лікаря.

  При застосуванні амоксиклавом у дитини можуть виникати головні болі. Вони зникають після припинення прийому препарату.

  Чи можна давати дитині інші ліки одночасно з амоксиклавом?

  Ви можете давати дитині лікарські засоби, що містять парацетамол та ібупрофен, якщо це прямо не заборонено лікарем.

  Амоксиклав не рекомендується приймати з низкою препаратів, що відпускаються за рецептом. Обов’язково повідомте лікаря про всі ліки, які приймає дитина.

  Перш ніж давати дитині нові ліки, в тому числі фітопрепарати, проконсультуйтеся з лікарем.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.