Амоксицилін — вбиває збудників інфекції

Амоксицилін є діючою речовиною в складі багатьох препаратів, призначених для лікування бактеріальних інфекцій. Він відноситься до групи пеніциліновий антибіотиків. У більшості випадків амоксицилін приймають у формі таблеток і суспензій; при дуже серйозних інфекціях або якщо пероральний прийом ліків неможливий, призначають ін’єкції амоксициліну.

Амоксицилін руйнує структуру клітинних стінок, через що бактерії стають більш вразливими до зовнішнього впливу і не можуть нормально розмножуватися. Це широкоспектрально антибіотик, який може вбивати бактерії різних типів. Однак є чимало бактерій, які мутували таким чином, що стали стійкими до дії пеніциліновий антибіотиків. При лікуванні інфекцій, спричинених такими бактеріями, амоксицилін використовується в поєднанні з іншими речовинами.

Коли призначають амоксицилін

Амоксицилін призначають при наступних захворюваннях:

 • Бактеріальні інфекції легенів, такі як гострі бронхіт, хронічний бронхіт і пневмонія
 • Синусит, фарингіт, ларингіт, тонзиліт і деякі інші інфекції верхніх дихальних шляхів
 • Бактеріальні інфекції середнього вуха
 • Бактеріальні інфекції сечовивідних шляхів і нирок (пієлонефрит)
 • Бактеріальні інфекції шкіри і м’яких тканин, у тому числі фурункульоз, абсцеси, бактеріальний целюліт і імпетиго
 • Гонорея
 • Сепсис, або зараження крові
 • Бактеріальний ендокардит
 • Черевний тиф і паратиф
 • Хвороба Лайма
 • Як приймати

  Амоксицилін у більшості випадків приймають три рази в день, через кожні 8 годин (одну дозу перед сном, іншу вранці, і ще одну — в середині дня). Приймати його можна як під час їжі, так і в проміжках між прийомами їжі — це ніяк не впливає на абсорбцію — а запивати великою кількістю рідини, бажано водою.

  Беручи амоксицилін, важливо пити достатньо рідини протягом усього дня, інакше в сечі можуть утворитися кристали, що може стати причиною дискомфорту при сечовипусканні — від помірного печіння до дуже сильних болів.

  Одним з поширених побічних ефектів всіх широкоспектрально антибіотиків є коліт. Його першою ознакою є пронос і присутність крові і гною в калі. При появі таких симптомів потрібно негайно порадитися зі своїм лікарем.

  Амоксицилін у вигляді суспензії для дітей можна зберігати при кімнатній температурі (нижче 25С). Через 14 днів ліки у відкритій упаковці приходить в непридатність і його потрібно викинути незалежно від того, скільки залишилося невикористаним.

  Лікарська взаємодія

  Раніше жінкам, які використовували гормональні засоби контрацепції, під час прийому амоксициліну і протягом семи днів після його закінчення, рекомендувалося використовувати додаткові методи запобігання вагітності, наприклад, презервативи. Однак зараз відомо, що амоксицилін не впливає на ефективність гормональних протизаплідних засобів.

  Однак якщо ви приймаєте гормональні контрацептиви, і амоксицилін викликав у вас блювоту або пронос, додаткова контрацепція може бути необхідна, так як через такої реакції організму на антибіотик рівень гормонів міг знизитися.

  У рідкісних випадках амоксицилін знижує ефективність антикоагулянтів, таких, як варфарин. Під час одночасного прийому обох препаратів лікар може призначити вам більш часті обстеження.

  Амоксицилін може уповільнити час виведення метотрексату із організму, в результаті чого збільшується ризик побічних ефектів. Щоб вчасно виявити це, також можуть бути необхідні додаткові обстеження. Амоксицилін у поєднанні з алопуринолом підвищує ризик появи висипу, як побічного ефекту препарату. Вакцину від черевного тифу (Vivotif) слід робити не раніше, ніж через три дні після закінчення курсу лікування амоксициліном, так як антибіотик знижує ефективність вакцини.

  Пробенецид може підвищувати рівень амоксициліну в крові. Як правило, при необхідності одночасно приймати обидва препарати лікарі зменшують дозу амоксициліну.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.